موشک‌های فلسطینی تل‌آویو را عقب نشاند
کد خبر: 1045547
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nzf
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۲
عقب نشینی در باب العمود
بعد از چند روز تنش‌آفرینی صهیونیست‌های افراطی که تحت حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی در اطراف مسجدالاقصی به نمازگزاران فلسطینی حمله می‌کردند و البته، با مقاومت فلسطینی‌های روزه‌دار روبه‌رو شدند، نیرو‌های امنیتی این رژیم مجبور به ترک دروازه باب العمود شدند. در همین حال ارتش رژیم اشغالگر قدس در حرکتی انفعالی اعلام کرد که برای افزایش آمادگی در برابر عملیات‌های راکتی بیشتر از نوار غزه علیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین، رزمایش نظامی برگزار می‌کند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: با مقاومت فلسطینی‌ها، نظامیان رژیم صهیونیستی شامگاه یک شنبه از باب‌العمود (دروازه دمشق) در مرکز شهر بیت‌المقدس عقب‌نشینی کردند.

رژیم صهیونیستی از زمان شروع ماه مبارک رمضان این منطقه را به روی مسلمانان بسته بود.

خبرگزاری آناتولی به نقل از شاهدان عینی گزارش داد، بعد از عقب‌نشینی صهیونیست‌ها، فلسطینی‌ها موانع آهنی و بتونی را که مانع حرکت فلسطینی‌ها شده بود، برداشتند.

در ادامه این گزارش آمده است: صد‌ها فلسطینی این عقب‌نشینی نظامیان صهیونیست را به عنوان یک پیروزی در همین منطقه جشن گرفتند.

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که نیرو‌های اسرائیلی بعد از درگیری‌های متعدد با فلسطینی‌ها طی روز‌های اخیر از دروازه دمشق عقب‌نشینی کرده‌اند.

«احمد طیبی» یک عضو عرب کنست رژیم صهیونیستی گفته است که بعد از خروج اسرائیلی‌ها از این منطقه هیچ درگیری رخ نداده است.

از زمان شروع ماه رمضان، نیرو‌های رژیم صهیونیستی فلسطینی‌ها را از نشستن در باب‌العمود و برگزاری عبادات و مراسم مذهبی مخصوص ماه رمضان منع کرده بود.

پیش از این شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجد‌الاقصی از شورا‌های خانوادگی متعلق به ساکنان شهر قدس خواسته بود امکانات و توانمندی خود را بسیج کرده و کمیته‌هایی متشکل از جوانان را برای دفاع از شهر تشکیل دهند.

به گزارش پایگاه خبری دنیا الوطن، شیخ صبری بر لزوم آماده ماندن شهروندان فلسطینی برای هرگونه تجاوزات رژیم صهیونیستی طی روز‌های آینده تأکید کرد.

خطیب مسجدالاقصی گفته بود: تنش‌ها در منطقه باب‌العمود و پیرامون مسجدالاقصی، اقدامات تحریک آمیز رژیم اشغالگر است که از نخستین روز ماه مبارک رمضان با هدف دور کردن مردم از مسجدالاقصی به کار گرفته شده است.

لاک دفاعی در برابر موج حملات راکتی مقاومت

ارتش رژیم صهیونیستی از برگزاری رزمایشی در فلسطین اشغالی با هدف مقابله با موج حملات راکتی نیرو‌های مقاومت خبر داد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست» این رزمایش دو شنبه در فلسطین اشغالی با هدف دفاع برابر موج حملات راکتی نیرو‌های مقاومت و دفاع از نواحی حیاتی این رژیم برگزار شد. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفته است که در سراسر روز دو شنبه صدای آژیر پخش شد و ساکنان مناطق اقدام‌هایی مناسب دفاعی انجام دادند.

این در حالی است که کتائب المجاهدین، از گروه‌های مقاومت فلسطین از آغاز یک تمرین نظامی گسترده نیرو‌های این گروه در نوار غزه خبر داد.

در بیانیه کتائب المجاهدین آمده است که این گروه تمرین‌های نظامی گسترده‌ای را به شکل همزمان در محور‌های متعدد و با تاکتیک‌های دفاعی و هجومی در مناطق جغرافیایی مختلف از نوار غزه و با عنوان تمرین‌های نظامی «الوعد‌المفعول ۱» برگزار می‌کند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از پایان نشست شنبه با فرماندهان نظامی این رژیم گفت که درباره نوار غزه دستور داده که برای هر سناریوی احتمالی آماده باشند. وی در ادامه سخنانش مدعی شد که این رژیم به آزادی عبادت در قدس پایبند است.

تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی پس از آن آغاز شد که جوانان فلسطینی از ابتدای ماه مبارک رمضان به علت اقدام نظامیان رژیم صهیونیستی در ممانعت از ایجاد تجمع و برگزاری مراسم به مناسبت این ماه مبارک در شهر قدس و به ویژه در اطراف مسجدالاقصی با نیرو‌های صهیونیست چند بار درگیر شدند تا اینکه شامگاه پنج‌شنبه، درگیری‌ها میان دو طرف به شدت تشدید شد و هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در این درگیری‌ها، بیش از ۱۰۰ فلسطینی مجروح شدند.

پس از این اعلام، جمعه شب اتاق مشترک گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «قدس و مسجدالاقصی خط قرمز و مقاومت فصل الخطاب است». تنها پس از گذشت حدود ۴۰ دقیقه از صدور این بیانیه، حمله راکتی گسترده نیرو‌های مقاومت به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه آغاز شد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در این خصوص اعلام کرد که در حمله بامدادی ۳۶ راکت از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف شلیک شده و تنها شش راکت از ۳۶ راکت شلیک شده رهگیری شده است.

بدون قدس انتخاباتی برگزار نمی‌شود

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران فلسطین در جریان نشست کمیته مرکزی جنبش فتح در رام‌الله تأکید کرد که مردم فلسطین نمی‌پذیرند انتخابات سراسری به بهای حق فلسطینیان در قدس باشد، آن‌ها هرگز از پایتخت ابدی خود دست نمی‌کشند و کشوری با مرز‌های موقت را نمی‌پذیرند.

وی به ساکنان قدس به خاطر ثابت‌قدم بودن و پایداری‌های‌شان مقابل توطئه‌های رژیم صهیونیستی با هدف کنترل بر شهر قدس درود فرستاد.

عباس بار دیگر تأکید کرد که فلسطین هرگز برگزاری انتخابات بدون قدس و مردم آن را قبول نخواهد کرد.
وی از جامعه جهانی خواست اسرائیل را تحت فشار قرار دهد تا به توافقنامه‌های امضا شده در مورد روند انتخابات پایبند باشد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین توضیح داد که کمیته مرکزی فتح بر اهمیت اجرای توافقات میان گروه‌های فلسطینی در مورد انتخابات تأکید دارد.

عباس گفت که قدس و مردم آن در قلب و مرکز روند انتخابات هستند و عدم برگزاری انتخابات در قدس به معنای بازگشت به اجرای معامله قرن است که با استواری مردم فلسطین خنثی شد.

یک منبع در جنبش فتح فلسطین خبر داد که صهیونیست‌ها مخالفت خود را با برگزاری انتخابات در قدس به تشکیلات خودگردان ابلاغ و ادعا کرده‌اند که اجازه نخواهند داد انتخابات در این شهر برگزار شود.

از حاتم عبدالقادر، عضو شورای انقلابی جنبش فتح و وزیر سابق امور قدس در سخنانی درباره احتمال به تعویق افتادن برگزاری انتخابات سراسری فلسطین اظهار کرد: گزینه تعویق انتخابات روی میز محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بوده و وی منتظر تحولات جدید است.

وی افزود: تصمیم تعویق انتخابات همچنان مطرح است. موضع اروپا و امریکا در قبال مسئله انتخابات فلسطین قاطعانه نیست و هیچ فشاری بر اسرائیل وارد نمی‌شود.

عبدالقادر در ادامه گفت: طبق اطلاعاتی که به دست من رسیده است، گروه‌های سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) موافق به تعویق افتادن انتخابات هستند و برخی اعضای جنبش فتح نیز موافق اتخاذ این تصمیم هستند و برخی دیگر مخالف.

وی در این باره تصریح کرد: محمود عباس منتظر دستیابی گروه‌های فلسطینی به یک توافق برای اتخاذ یک موضع و تصمیم واحد است و او نمی‌خواهد تصمیم به تعویق افتادن انتخابات واکنش منفی هر یک از این گروه‌ها به همراه داشته باشد.

این مقام فلسطینی ادامه داد: محمود عباس منتظر است ببیند آیا تلاش بین‌المللی برای وادار کردن اسرائیل جهت موافقت با برگزاری انتخابات در قدس اشغالی صورت می‌گیرد یا خیر.

وی همچنین تأکید کرد: در صورت مخالفت اسرائیل هیچ سازوکار، سناریو یا طرح دومی برای برگزاری انتخابات در قدس وجود ندارد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
Said
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
0
0
اسرائیل محکوم به نابودیست
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار