بررسی نسبت ادبیات و معماری در «آداب مهرازی»
کد خبر: 1045434
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nxq
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
رئیس اداره هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان:
علی عطریان گفت: سلسله پادکست‌های «آداب مهرازی» با حضور اساتید فن به بررسی نسبت ادبیات و معماری می‌پردازد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، رئیس اداره هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان اظهار داشت:امسال با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا، برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان که از سوم اردیبهشت آغاز شده و تا نهم اردیبهشت ماه ادامه دارد به فضای مجازی کوچ کرده و یکی از ویژه‌برنامه‌های این هفته انتشار سلسله پادکست‌های «آداب مهرازی» است.

وی درباره این پادکست‌ها افزود:: این برنامه از سوی موزه گرمابه علیقلی آقا به عنوان دفتر تخصصی فرهنگ و معماری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در 10 قسمت 30 دقیقه‌ای تهیه شده است.

عطریان ابرازنمود:آداب مهرازی دررفع برقراری نسبت میان معماری و ادبیات است چون معماری اصولاً حوزه‌ای میان‌فرهنگی است که یک بال آن، جریان‌های مهندسی و بال دیگر آن جریان‌های هنری است و به همین دلیل در طول تاریخ و فرهنگ کشور ما آثار معماری همواره مورد بررسی قرار می‌گرفته و تحلیل معماری به بررسی لایه‌های تاریخی و مردم‌شناسی آن می‌انجامیده است.

وی ادامه داد: پادکست‌های مهرازی از زبان دانشمندان و بزرگان به تحلیل و بررسی نسبت میان ادبیات و معماری پرداخته‌ است. البته میان معماری و تمام رشته‌های علوم انسانی فی‌ذاته ارتباطی برقرار است و به همین دلیل می‌توانیم در آینده نسبت معماری و سایر رشته‌‌ها را نیز در برنامه‌های مشابه بررسی کنیم.

رئیس اداره هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: مهدی حجت، محمدمنصور فلامکی، سیدمحمد بهشتی، نوشاد رکنی، داراب دیبا، امیرهوشنگ اردلان، نوید پورمحمدرضا، حسین مسجدی، محسن سامع و شهاب‌الدین ارفعی از جمله اساتیدی هستند که با آنها در قالب عناوین الفبای بنا، کاوش‌های ادیبانه، آسمان معماری، مرغ باغ ملکوت، معماری شاعرانه، به عمل کار برآید، فهم روایی شهر، نیمه پنهان شهر، انس با خاک و رولووه در ادبیات گفتگو شده است.

گفتنی است؛ پادکست‌های آداب مهرازی تا نهم اردیبهشت ماه هر شب ساعت 22 در «کست‌باکس» و «شنوتو» منتشر می‌شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار