خیانت دوباره اصلاح‌طلبان در بزک امریکا
کد خبر: 1044944
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Npw
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
رسانه‌ها و فعالان اصلاح‌طلب در هفته‌ای که گذشت، خبر از پیام تند بایدن به نتانیاهو در دفاع از ایران دادند. این خبر‌های پررنگ شده، وظیفه داشتند تا به مخاطب ایرانی بگویند که جو بایدن، دشمن ایران و حامی صد‌در‌صدی اسرائیل نیست. وظیفه داشتند تا در ادامه سال‌ها تلاش اصلاح‌طلبان برای تقسیم امریکا به امریکای خوب و امریکای بد، نمایشگر چهره امریکای به‌زعم آنان خوب باشد.
کبری آسوپار
سرویس سیاست جوان آنلاین: آذرماه سال ۹۵ ویدئوی گفت‌وگویی از مدیرمسئول روزنامه اصلاح‌طلب شرق منتشر شد که آنجا او تلویحاً تأیید کرد که در دوران مذاکرات هسته‌ای نقش روابط عمومی دولت را بازی می‌کردند و مأموریت ویژه آن، «بزک» (آرایش) کردن برجام بود. در میان همه دفاعیات شرق از برجام و نیز خوب جلوه دادن دولت امریکا، تیتر «امضای کری تضمین است» شهرتی فوق‌العاده یافت و با هر پیمان‌شکنی دولت امریکا، بار‌ها و بار‌ها صفحه یک روزنامه شرق با همان تیتر کذائی تضمین امضای کری دست به دست در فضای مجازی می‌چرخید و سراغ تضمین مربوطه را می‌گرفت و نماد اعتراض به خوش‌خیالی ساده‌لوحانه اصلاح‌طلبان می‌شد. این هفته هم شرق به‌عنوان یک رسانه از اصلاح‌طلبان با تیتر جدیدی آمد تا باز برای ما امریکای خوب را نمایش دهد: «حرافی علیه ایران را بس کنید»

رسانه‌ها و فعالان اصلاح‌طلب در هفته‌ای که گذشت، خبر از پیام تند بایدن به نتانیاهو در دفاع از ایران دادند. این خبر‌های پررنگ شده، وظیفه داشتند تا به مخاطب ایرانی بگویند که جو بایدن، دشمن ایران و حامی صد‌در‌صدی اسرائیل نیست. وظیفه داشتند تا در ادامه سال‌ها تلاش اصلاح‌طلبان برای تقسیم امریکا به امریکای خوب و امریکای بد، نمایشگر چهره امریکای به‌زعم آنان خوب باشد.

بزنید، ولی نگویید زده‌ایم!

«حرافی علیه ایران را بس کنید» این تیتر اول روزنامه شرق در روز یک‌شنبه بود، در شرایطی که مردم ایران همچنان و پس از چهار ماه از استقرار بایدن در کاخ سفید، معطل بازگشت دولت امریکا به برجام هستند. امریکا راستی‌آزمایی سه ماهه برای بازگشت به تعهدات برجامی را نپذیرفته و رفع تحریم‌ها را هم می‌خواهد گام‌به‌گام و در مراحل متعدد و زمان طولانی انجام دهد.

شرق، اما با ذوق‌زدگی، گزارش خود را اینگونه شروع می‌کند: «شاید بتوان این را مهم‌ترین خبر از دولت جدید امریکا در حوزه ایران دانست؛ رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند دولت جو بایدن در پیامی تند از اسرائیل خواسته است از حرف زدن درباره ایران و ماجرای حمله به تأسیسات هسته‌ای نطنز دست بردارد. وب‌سایت I۲۴News از کانال ۱۲ اسرائیل نقل کرد دولت بایدن در پیامی از اسرائیلی‌ها خواسته است «پرحرفی شرم آور» در‌این‌باره را تمام کنند. این گزارش که به نقل از منبع آگاه بدون نام نقل شده، این پیام را «قاطع» توصیف کرده است. این وب‌سایت می‌نویسد این منبع کلمه‌ای عبری را در توصیف پیام واشنگتن به کار برده است که می‌تواند به معنای «تهاجمی» و تند نیز باشد. این گزارش می‌افزاید این پیام از طریق چند کانال منتشر شده است.»

در ادامه، اما شرق نکته‌ای را از این گزارش رسانه‌های اسرائیلی منتشر کرده که ناخواسته دلیل اعتراض بایدن به نتانیاهو را بیان کرده است: «مقامات امریکا به اسرائیل گفته‌اند نشت اخبار از سوی مقامات اسرائیل درباره حمله خرابکارانه علیه برنامه هسته‌ای تهران، تلاش‌های ایالات متحده را در مسیر مذاکره با ایران تضعیف و دیپلمات‌های امریکایی را خجالت‌زده می‌کند.»

همین عبارات، موضوع را روشن می‌کند؛ امریکا با حرافی و اتهام‌زدنی و تهدید اسرائیلی‌ها علیه ایران مشکلی ندارد، بلکه مشکل آن است که در خلال این پرحرفی‌ها، رسماً عیان شود که این اسرائیل بوده که سایت هسته‌ای نطنز را به‌عنوان موضوع مذاکرات برجامی هدف حمله قرار داده است. یک‌بار دیگر عبارات را بخوانید؛ مشکل امریکا «نشت» اخبار در مورد حمله خرابکارانه به تأسیسات هسته‌ای نطنز است و نه خود حمله! در واقع اگر خبری نشت نکند، با حملات مشکلی ندارند و حتی موافق هم هستند. چه آنکه می‌تواند ایرانی ضعیف شده را پای میز مذاکره بیاورد، اما حرافی و رجزخوانی ممکن است ایران را به اصطلاح سر لج انداخته و از مذاکره منصرف کند. همین که زدید، ممنون و دیگر شلوغش نکنید؛ این پیام اصلی بایدن به نتانیاهو است. آیا اصلاح‌طلبان و نیز روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب این مفهوم ساده را متوجه نمی‌شوند که تیتر گزینشی می‌زنند گویی که بایدن نگران ایرانی‌ها شده و از ایران دفاع می‌کند؟ این خوب نشان دادن امریکا، با این سطح از شفافیت مواضع امریکایی‌ها از سر خوش خیالی است یا این خوش خیالی آنقدر پررنگ شده که عملاً و حتی ناخودآگاه رنگ خیانت گرفته است؟

بامزه آنکه روزنامه شرق با همین روال دروغین، ادامه گزارش را به سردی روابط اسرائیل و امریکا می‌پردازد!

ماجرای بزک

قصه بزک کردن و خوب جلوه دادن امریکا مربوط به اکنون نیست. سال‌هاست که رسانه‌های اصلاح‌طلب تیتر‌های منفی در مورد امریکا نمی‌روند، مگر وقتی جمهوریخواهان امریکایی در کاخ سفید باشند و آن هم نه در حمایت از ایران، بلکه برای نشان دادن خوبی دموکرات‌هاست؛ از این باب که ببینید چقدر جمهوریخواهان بد هستند، اما دموکرات‌ها اینگونه نیستند! این میان منافع ملی ایرانیان چه می‌شود؟ زیر حجم بالای تیتر‌ها و مواضع به نفع دموکرات‌ها گم می‌شود!

مدیرمسئول روزنامه شرق در همان گفت‌وگویی که در ابتدای گزارش ذکر شد، در مورد بزک برجام می‌گوید: «من مبالغه را قبول دارم. این مبالغه‌ها باید می‌شد، به این خاطر که فضا خیلی فضای تنگ و ترشی بود، دولت باید در حقیقت این موضوع را قدری بزک می‌کرد که بتواند حرفش را به کرسی بنشاند.» و یا در مورد تیتر‌های روزنامه‌اش که نادرست و غلو شده بود، می‌گوید: «می‌دانید که در جنگ‌های صدر اسلام هل من مبارز می‌طلبیدند، یا اینکه یکسری شعار می‌دادند.»

بزک، بخشی از سیاست دولت و اصلاح‌طلبان برای قالب کردن برجام به ملت ایران بود. در این مسیر آنان حمایت از دموکرات‌ها و نمایش امریکای خوب را به تأمین منافع ملی ایرانیان و نیز راستگویی به مردم ترجیح دادند. در رسانه‌های اصلاح‌طلب هیچگاه حمایت‌های تسلیحاتی و سیاسی امریکا از اسرائیل تیتر نمی‌شود. تلاش امریکایی‌ها برای جا انداختن پایتختی بیت‌المقدس برای اسرائیل تیتر نمی‌شود. خباثت‌های امریکایی‌های دموکرات علیه مردم ایران تیتر نمی‌شود.

بهمن سال ۹۲ و اولین سال دولت حسن روحانی بود که رهبرانقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی فرمودند: یک عده سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند، آرایش کنند، زشتی‌ها و وحشت‌آفرینی‌ها و خشونت‌ها را از چهره امریکا بزدایند در مقابل ملت ما، به‌عنوان یک دولت علاقه‌مند، انسان‌دوست معرفی کنند؛ اگر سعی هم بکنند، سعی‌شان بی‌فایده است... شما نگاه کنید در دنیا، ببینید امریکا چه‌کار کرده؟ جنگ‌هایی که امریکا به راه انداخته است، انسان‌های بی‌گناه و غیرنظامی‌ای که در این جنگ‌ها و در غیر این جنگ‌ها به خاک و خون کشانده است؛ دیکتاتور‌هایی که در شرق و غرب دنیا مورد حمایت امریکا قرار گرفته‌اند - یکی از آن‌ها محمدرضای پهلوى ایران بود و ده‌ها نفر از قبیل او در کشور‌های آسیایی، در کشور‌های آفریقایی، در کشور‌های امریکای لاتین، از نظامی و غیرنظامی - و سال‌های متمادی به مردم خودشان ظلم کردند، خون مردم را به شیشه کردند، ثروت‌های مردم را غارت کردند... بحث سر ملت امریکا و مردم امریکا نیست، آن‌ها هم مثل بقیه مردمند؛ بحث سر رژیم امریکاست، بحث سر دولت امریکاست. چطور می‌شود این چهره را با بزک و آرایش تغییر داد، در مقابل چشم ملت ایران؟ خود ما ملت ایران چه کشیدیم؟ از زمان کودتای بیست‌وهشتم مرداد، نزدیک به ۳۰ سال، بیست و پنج شش سال، حکومت ظالمانه محمدرضا - از بیست‌وهشتم مرداد [سال]۳۲ تا سال ۵۷ - و بعد هم از پیروزی انقلاب، مرتب آزار و اذیت و بدجنسی و خباثت نسبت به ملت ایران. حالا مردم تحریم اخیر را می‌بینند.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
0
1
انگار یادمان رفته:"استقلال،آزادی،جمهوری اسلامی"

نظام مستقل تصمیماتش را با الویت خیر و صلاح ملک و ملت اتخاذ می‌کند و نه خواسته‌های کشورهای (معمولا متخاصم!) دیگر.

۲-بر اساس اخبار رسانه‌ها تعیین تکلیف کردن برای دیپلماسی ،..."ساده لوحانه"است.

۳-کاش اصلاح طلبان یاد بگیرند به قواعد بازی احترام بگذارند،
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
0
1
خیانت دوباره اصلاح‌طلبان در بزک امریکا
خیانت دوباره ؟
دو باره؟
ما فکر میکردیم نسل کسانیکه بعد 1 2 و 3 میگویند خیلی خیلی وقت پیش بسر آمده
اینها در تمام 42 سال گذشته مشغول خیانت بوده اند
آنوقت شماها میگوئید دوباره!!!!!!!!!!؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار