کلاهبرداری از خریداران تابلو‌های نقاشی
کد خبر: 1044931
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Npj
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴
مردی که با راه‌اندازی صفحه‌فروش تابلو‌های نقاشی گرانقیمت از خریداران کلاهبرداری می‌کرد سرانجام به دام پلیس افتاد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران توضیح داد: چندی قبل شکایت‌های مشابهی درباره کلاهبرداری به شیوه فروش تابلو‌های نقاشی در فضای مجازی به پلیس فتا تهران گزارش شد. یکی از شاکیان توضیح داد: من به دنبال خرید تابلو‌های نقاشی نفیس بودم. هنگام بررسی صفحه‌های مجازی در اینستاگرام متوجه صفحه فروش نقاشی‌های نفیس شدم که مدیر صفحه اعلام فروش فوری کرده بود. بعد از بررسی تصاویر نقاشی‌های ارائه شده تصمیم به خرید یکی از آن‌ها گرفتم. بعد از آن با مدیر صفحه تماس گرفتم. او گفت که برای تابلویی که انتخاب کرده‌ام چند مشتری دارد و اگر قصد خرید دارم باید پول را به شماره حسابی که در اختیارش می‌گذارم واریز کنم که به حرفش اعتماد کردم و ۱۵‌میلیون تومان به شماره کارتی که داده بود واریز کردم و منتظر شدم تا تابلو به دستم برسد. بعد از آن هر چه با شماره تلفن او تماس گرفتم دیگر به تماس‌هایم جواب نداد که فهمیدم در دادم کلاهبردار گرفتار شده‌ام.

با اطلاعاتی که شاکیان در اختیار پلیس گذاشتند مأموران پلیس فتا در این باره تحقیق کرده و موفق شدند متهم را‌که ساکن یکی از شهر‌های اطراف تهران بود شناسایی و او را بازداشت کنند. متهم در بازجویی‌ها به کلاهبرداری به این شیوه اعتراف کرد.

او گفت: من با راه اندازی صفحه‌ای در اینستاگرام عکس تابلو‌های نقاشی را منتشر می‌کردم و مدعی می‌شدم که تابلو‌ها اصالت دارد و جشنواره فروش فوری برگزار است. به این شیوه از خریداران می‌خواستم که قبل از ارسال تابلو پول را وایز کنند. بعد از واریز شدن پول هم دیگر به تماس‌هایشان جواب نمی‌دادم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار