دفترچه بیمه سلامت همچنان معتبر است
کد خبر: 1044788
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NnQ
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰
بنا به اعلام سازمان بیمه سلامت کشور، توقف صدور دفترچه‌های جدید درمانی به معنی حذف کامل دفترچه نیست و دفترچه‌هایی که هنوز برگ‌های آن به پایان نرسیده تا استقرار کامل نسخه‌نویسی الکترونیک و ارائه خدمات سلامت در بستر الکترونیک معتبر هستند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بیمه‌شدگان در صورت مراجعه به پزشک برای احراز هویت با کد ملی باید یکی از مدارک خود از جمله دفترچه قبلی که هنوز برگ‌های آن تمام‌نشده، کارت ملی، شناسنامه یا جلد دفترچه را باید همراه داشته‌باشند. پزشک معالج پس از احراز هویت اقدام به ویزیت می‌کند و در صورت لزوم به تجویز دارو، خدمات آزمایشگاه، رادیولوژی و فیزیوتراپی می‌پردازد. در این مرحله نسخه الکترونیک توسط پزشک صادر می‌شود و بیمه‌شده می‌تواند با مدارک هویتی و کد ملی سایر قدم‌های درمانی مثل مراجعه به داروخانه، آزمایشگاه و ... را انجام دهد. اگر به هر دلیلی پزشک امکان صدور نسخه الکترونیک را نداشت، نسخه کاغذی صادر می‌شود، اما بیمه‌شدگان حتماً باید توجه داشته باشند که نسخه‌هایی که از پزشک دریافت می‌کنند حتماً نام و نام خانوادگی، تاریخ ویزیت و کد ملی در آن درج شده باشد.

بیمه‌شدگان می‌توانند با تماس با سامانه پاسخگویی ۱۶۶۶ که به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سؤالات بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت ایران است یا مراجعه به پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران به آدرس WWW. IHIO. GOV. IR جهت افزایش اطلاع‌رسانی به بیمه‌شدگان، از برخورداری خود از پوشش بیمه‌ای مطلع شوند.

بیماران خاص نیز همانند سایر بیمه‌شدگان می‌توانند از وضعیت پوشش بیمه‌ای خود مطلع شوند. این بیماران با پسوند خاص در استعلام‌ها مشخص می‌شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار