امیری خراسانی: لیگ ورزش‌ها و بازی‌های بومی محلی برگزار می‌شود
کد خبر: 1044441
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nhp
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ در چند رشته ورزش‌ها و بازی‌های بومی محلی، مسابقات لیگ برگزار خواهد شد، گفت: برای اجرای برنامه‌های در نظر گرفته شده در سال جدید درخواست افزایش بودجه فدراسیون را داریم.
محمدتقی امیری خراسانی در گفتگو با ایسنا، درباره برنامه‌های پیش بینی شده فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی در سال جاری، اظهار کرد: امسال برنامه‌های زیادی در تقویم ورزشی تدوین شده که اجرای آن‌ها بستگی به وضعیت بودجه و شرایط کرونا دارد. سال گذشته نیز برنامه‌های زیادی پیش بینی شده بود که به خاطر کمبود اعتبارات، فقط موفق به اجرای برنامه‌ها در سطح استان شدیم. در حقیقت اعتبار اختصاص یافته در حد یک هیات استانی بود تا فدراسیون.

وی با بیان این که امسال بودجه پیشنهادی ما به وزارت ورزش و جوانان افزایش ۱۵ برابری اعتبارات نسبت به سال گذشته داشته است، گفت: سال گذشته اعتبارات اختصاص یافته به فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی در حدود هزینه‌های جاری و حقوق کارمندان فدراسیون بود که جوابگوی بسیاری از برنامه‌های پیش بینی شده نبود. امسال از وزارت ورزش درخواست کردیم که بودجه فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی تا ۱۵ برابر افزایش پیدا کند.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی یکی از برنامه‌های تدوین شده در سال جاری را برگزاری جام‌های خانه‌های روستایی، مینی فوتبال و ... عنوان کرد و خاطرنشان کرد: سعی داریم این جام‌ها را ابتدا در سطح روستا‌ها شروع کرده و سپس تا سطح ملی ادامه دهیم.

امیری گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها شناسایی استعداد‌ها در حوزه ورزش همگانی و قهرمانی است، بنابراین در این زمینه با فدراسیون‌هایی که در ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی فعالیت خوبی دارند، همکاری لازم را خواهیم داشت.

وی همچنین از برگزاری لیگ در چند رشته بازی‌های بومی و محلی و سنتی در سال جاری خبر داد و افزود: سعی داریم امسال در رشته‌هایی همچون هفت سنگ، چوب کشی و کشتی چوخه برای اولین بار لیگ را به صورت حرفه‌ای برگزار کنیم. در بحث جشنواره‌ها نیز به دنبال اجرای جشنواره‌های بومی محلی در اماکن عمومی هستیم تا در جنبه همگانی آن گام‌های موثری برداریم که البته اجرای این برنامه‌ها منوط به رفع مشکلات ناشی از بیماری کرونا خواهد بود.

وی یکی دیگر از برنامه‌های پیش بینی شده برای بهتر شدن جایگاه بازی‌های بومی و محلی در جامعه را تعامل با فدراسیون‌های ورزش دانش آموزی، دانشجویی، نیرو‌های مسلح و کارگری و اضافه کردن چند رشته بومی و محلی در لیست مسابقات این فدراسیون‌ها عنوان کرد.

امیری در پایان گفت: در صورت بهتر شدن شرایط از نظر بیماری کرونا، سعی داریم امسال جام خوشه چین را برای دومین بار به صورت ملی و بین المللی برگزار کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، چون خدمات دهنده است و کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، برای اجرای برنامه‌های تدوین شده، نیاز به توجه و حمایت بیشتر از سوی مسئولان دارد.

انتهای پیام
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار