۲۹ واحد تولیدی با اجرای طرح شهید برونسی به چرخه تولید بازگشت
کد خبر: 1044401
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NhB
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
جانشین سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان بوئین زهرا در گفتگو با «جوان»:
مشکلات واحد‌های تولیدی بیشتر به بحث نقدینگی و سیستم بانکی بر می‌گردد. برخی از واحد‌های تولیدی با مشکلاتی از قبیل نقدینگی و سیستم بانکی مواجه بودند که این مشکلات نیازمند اصلاح قوانین به ویژه در امور بانکی و مالیاتی در سطح کلان کشور می‌باشد، با این وجود مشکلات این واحد‌ها نیز جهت انعکاس و پیگیری لازم به مسئولان کشوری ارسال شده است و این امور در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها با قوت و سرعت تمام ادامه‌دار خواهد بود.
سيداحمد هاشمی اشكا

سرویس ایران جوان آنلاین: با آغاز سال جدید و تأکید مقام معظم رهبری بر توجه ویژه در جهت رفع موانع و پشتیبانی از تولید، سپاه استان‌ها و نواحی برنامه‌های خود را در این راستا تنظیم کرده‌اند. در همین رابطه سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان بوئین‌زهرا در استان قزوین با بهره‌مندی از تخصص نخبگان بسیجی و اجرای طرح شهید برونسی توانست ۲۶ واحد تولیدی را به چرخه تولید بازگردانده و این کار همچنان ادامه دارد. به همین بهانه به سراغ سرهنگ نورالله محمدی، جانشین سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان بوئین‌زهرا رفتیم تا در رابطه برای آگاهی از برنامه‌های این ناحیه برای سال ۱۴۰۰ گفت‌وگویی با ایشان داشته باشیم.

اولویت برنامه‌های سپاه ناحیه امام حسین (ع) بوئین‌زهرا برای سال جدید بر چه محور‌هایی بنا نهاده شده است؟


با توجه به شعار امسال، توجه به امر تولید امر بسیار مهمی است که باید در دستور کار قرار بگیرد. رونق و جهش تولید زیربنای حل بسیاری از مشکلات کشور است و می‌تواند کشور را در مسیر و ریل‌گذاری پیشرفت و توسعه قرار دهد.


رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ را سال‌های رونق تولید و جهش تولید نامگذاری کرده بودند و تأکید ویژه‌ای بر رونق و جهش تولید داشتند، امّا بروز و وجود مشکلات مختلف از جمله عدم توجه کافی به حمایت از تولید محصولات داخلی و نگاه به بیرون و توجه ویژه به مسئله واردات بی‌رویه کالا‌هایی که حتی در داخل امکان تولید آن‌ها وجود داشت و مشکلات ناشی از ویروس کرونا سبب شد تا تولید به خوبی پیش نرود. نقش سپاه و بسیج در راستای بیانیه گام دوم انقلاب بسیار حیاتی و مهم است. مجموعه سپاه و بسیج در پیروی از فرامین و رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب و همچنین در راستای بیانیه گام دوم انقلاب در بحث امیدآفرینی و توجه به مسائل مهم اقتصادی و معیشتی مردم جهت افزایش قدرت نظام اسلامی به طور جد ورود پیدا کرده و خود را پایبند به عملیاتی نمودن شعار سال در امر تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نموده است.


در این راستا و با بهره‌مندی از توان و نیروی بسیج در بوئین‌زهرا چه اقداماتی صورت گرفته است؟


نباید از تشکیل قرارگاه و کارگروه موانع تولید در سطح شهرستان بوئین‌زهرا غافل شد. به همت سپاه ناحیه امام حسین (ع) این شهرستان و با راه‌اندازی کارگروه صنعت یار در حوزه بسیج صنعت و همچنین کارگروه موانع تولید در حوزه کارخانجات، این قرارگاه و کارگروه در قالب طرح شهید برونسی در سطح شهرستان فعال شد و اقدام به شناسایی و عارضه‌یابی واحد‌های مشکل‌دار و نیم فعال نمود و بیش از ۶۰ واحد تولیدی پایش و عارضه‌یابی شدند.


همچنین طرح شهید برونسی نیز در دستور کار است که براساس آن و با دعوت از مسئولان ذیربط و سازمان‌های خدمات رسان، مسائل و مشکلات واحد‌های تولیدی در کارگروه‌های تخصصی احصاء و بررسی شد و در نهایت مشکل ۲۹ واحد تولیدی حل و فصل شد و این واحد‌های تولیدی به چرخه تولید بازگشتند و طرح شهید برونسی در حقیقت گره گشای امر تولید در سطح شهرستان شده است.


مشکل اصلی واحد‌های تولیدی این منطقه چیست؟


مشکلات واحد‌های تولیدی بیشتر به بحث نقدینگی و سیستم بانکی بر می‌گردد. برخی از واحد‌های تولیدی با مشکلاتی از قبیل نقدینگی و سیستم بانکی مواجه بودند که این مشکلات نیازمند اصلاح قوانین به ویژه در امور بانکی و مالیاتی در سطح کلان کشور می‌باشد، با این وجود مشکلات این واحد‌ها نیز جهت انعکاس و پیگیری لازم به مسئولان کشوری ارسال شده است و این امور در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها با قوت و سرعت تمام ادامه‌دار خواهد بود.


برای کمک به واحد تولیدی‌ها و رفع موانع برنامه شما چیست؟


نباید از پتانسیل و ظرفیت نخبگان بسیجی در امر تولید غافل شد. بهره‌گیری از این نیرو‌های جوان و تحصیل کرده و همچنین پتانسیل و ظرفیت نخبگان بسیجی در امر تولید و همراهی مسئولان و مدیران واحد‌های تولیدی، باعث جهش تولید، محقق شدن شعار‌های راهبردی سال می‌شود. کاری که نتیجه آن بی‌اثر نمودن تحریم‌های ظالمانه دشمنان و کارآمدی نظام اسلامی را به ارمغان آورده و در امر تولید و پشتیبانی از صنایع اتفاق بزرگی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار