صنعت پوشاک مشهد در معرض ورشکستگی
کد خبر: 1044296
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NfU
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳
عضو هیئت‌مدیره اتحادیه تولید پوشاک مشهد مطرح کرد
عضو هیئت‌مدیره اتحادیه تولید پوشاک مشهد گفت: صنعت پوشاک این کلانشهر در معرض ورشکستگی قرار دارد و تنها مواردی نظیر غیرقانونی بودن واردات پوشاک خارجی طی یک سال گذشته تا حدودی این صنعت را سرپا نگه داشته است.

جواد حسین‌پور حجار اظهار کرد:هیچ گونه بانک اطلاعاتی درباره وضعیت صادرات پوشاک خراسان رضوی  وجود ندارد .

وی ادامه داد:اگرچه مشهد دومین قطب پوشاک کشور است اما هیچ گونه آماری از تعداد خیاطان ماهر ،توانمندی شغلی آنها و اسم و رسم انها وجود ندارد و اگر امروز فردی خواسته باشد یک واحد تولید پوشاک راه اندازی نماید هیچ گونه بانک اطلاعاتی و آماری از افراد ماهر در مشهد در این زمینه وجود ندارد و صرفا از طریق آگهی باید نسبت به جذب افراد اقدام کرد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید پوشاک مشهد  با بیان اینکه   در  این کلانشهر حتی ۱۰واحد تولیدی پوشاک با اشتغال زایی ۵۰نفر در حال حاضر وجود ندارد، افزود:  صنعت پوشاک مشهد در معرض ورشکستگی قرار دارد و مواردی نظیر عدم واردات پوشاک خارجی و جمع کردن برندهای خارجی  طی یک سال گذشته تا حدودی این صنعت را سرپا نگه داشته است و روزنه های امیدی را ایجاد کرده است که امیدواریم این حمایت ها مثل شمع نباشد و استمرار داشته باشند.

وی  افزود: ثبت نام از کاندیدها برای برگزاری انتخابات هیات مدیره اتحادیه تولید پوشاک مشهد سال قبل انجام شد و قرار بود این انتخابات شهریور ماه سال قبل برگزار شود   که به دلیل کرونا برگزاری آن به تاخیر افتاد و بعید به نظر می رسد به این زودی این انتخابات برگزار شود، اگرچه با روش های الکترونیکی و برخط می توان اینگونه انتخابات را برگزار کرد.

   حسین پور بیان داشت: طبق قانونی که چند سال قبل به تصویب رسیده است افرادی که برای دو بار متوالی عضو هیئت مدیره یک اتحادیه باشند نمی توانند دوباره در انتخابات هیات مدیره آن اتحادیه ثبت نام و فعالیت داشته باشند که در صورت اجراشدن این قانون بالغ بر ۸۰درصد اعضای هیئت مدیره اتحادیه های کشور تغییر خواهند کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار