زمین ۹ هزار متقاضی مسکن تأمین نشد
کد خبر: 1044236
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NeW
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۳
معاون بنیاد مسکن از تأمین نشدن زمین حدود ۹ هزار متقاضی طرح ملی مسکن خبر داده که آورده خود را نیز واریز کرده‌اند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش تسنیم، جواد حق‌شناس با اشاره به سهمیه ۱۳۸‌هزار واحدی بنیاد مسکن در طرح ملی مسکن (شهر‌های زیر و بالای ۱۰۰‌هزار نفر جمعیت) اظهار کرد: بر اساس آمار ۵۱‌هزار و ۶۹۷ حساب افتتاح شده که از این تعداد ۴۶ هزارو ۳۹۱ متقاضی، آورده اولیه ۴۰‌میلیون تومانی را واریز کرده‌اند. وی در عین حال افزود: با وجود تلاش‌های انجام شده، زمین ۸ هزارو ۷۴۰ نفری که واریز وجه کرده‌اند تأمین نشده، از این رو برای ۳۷‌هزار و ۶۵۱ واحد زمین تأمین شده است. وی ادامه داد: از این تعداد، حدود ۵/۵۹ درصد یعنی ۲۲ هزارو ۴۱۴ واحد توسط بنیاد مسکن، ۷ هزارو ۷۲۸ مورد به شکل گروهی، ۵ هزارو ۹۲۹ مورد به شکل انفرادی و ۹۸۰ واحد توسط انبوه‌سازان ساخته خواهد شد.

وی از پیشرفت ۷‌درصدی ۶ هزارو ۱۸۶ واحد آغاز شده خبر داد و یادآور شد: به این دلیل که اکثر پروژه‌های طرح ملی مسکن از نیمه دوم سال آغاز شد، اتمام آن‌ها عملاً تا پایان امسال زمان می‌برد.

معاون بنیاد مسکن درباره هزینه ساخت واحد‌های طرح ملی مسکن گفت: همانطور که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده، قیمت واحد‌های ملی مسکن بر اساس قیمت تمام شده محاسبه خواهد شد.

حق‌شناس پیش‌تر با تشریح آخرین روند ساخت واحد‌های طرح ملی مسکن، به تسنیم گفته بود: در ۶۱۷ شهر کشور واحد‌های این طرح در حال ساخت است. از ۳۷‌هزار واحد تعیین شده طرح ملی مسکن، تاکنون وضعیت ۲۲‌هزار واحد مشخص شده است. از این تعداد ۱۸‌هزار واحد در مرحله آماده‌سازی بستر و سایت قرار دارد.

وی ادامه داد: هر زمینی که در اختیار بنیاد قرار می‌گیرد تا زمان آماده شدن برای ساخت مسکن با احتساب عملیات کوه برداری، برداشتن تپه، عملیات خاکی و دسترسی به سایت یک تا سه ماه زمان می‌برد.

وی تصریح کرد: تاکنون کار ساخت ۶ هزارو ۷۰۰ واحد به صورت رسمی آغاز شده که در مراحل مختلف فونداسیون، اسکلت، سفت کاری و نازک کاری قرار دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار