بنیاد برکت ۲۶ هزار شغل در کرمان ایجاد می‌کند
کد خبر: 1043949
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NZt
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۴
با انعقاد دو تفاهمنامه، تعداد مشاغل جدید بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان کرمان به بیش از ۲۶ هزار شغل در سال ۱۴۰۰ می‌رسد.
سجاد مرسلی
سرویس ایران جوان آنلاین: معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر که انعقاد دو تفاهمنامه جدید در استان کرمان می‌تواند ۸ هزار و ۷۵۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را به همراه داشته باشد، گفت: با راه‌اندازی این طرح‌ها ایجاد ۲۶ هزار و ۲۵۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم برای متقاضیان نوید خبر‌های خوبی برای کرمانی‌هاست. مرتضی نیازی با اشاره به حضور و فعالیت بنیاد برکت در سراسر استان کرمان اظهار داشت: برای سال ۱۴۰۰ ایجاد ۵ هزار طرح اشتغالزایی را پیش‌بینی کرده بودیم که با انعقاد دو تفاهمنامه جدید، تعداد طرح‌ها افزایش یافته و به ۸ هزار و ۷۵۰ طرح رسیده است.

وی درباره مفاد این دو تفاهمنامه نیز توضیح داد: تفاهمنامه اول به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال میان بنیاد برکت، استانداری کرمان و مس سرچشمه و با هدف ایجاد یک‌هزار و ۲۵۰ طرح اشتغالزایی منعقد شده است. قرارداد دوم هم برای راه‌اندازی ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزایی جدید میان بنیاد برکت، استانداری، سازمان‌های جهاد کشاورزی و مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان و بانک قرض‌الحسنه مهر به ارزش یک‌هزار میلیارد ریال به امضا رسیده است.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، ۵۰ مجری و تسهیلگر این بنیاد فرآیند اشتغالزایی در مناطق محروم و روستایی استان کرمان را پیگیری می‌کنند. نیازی تصریح کرد: تا پایان سال گذشته شش شهرستان راور، نرماشیر، ریگان، عنبرآباد، فهرج و کوهبنان زیر پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی بنیاد برکت قرار داشتند که امسال به تمامی شهرستان‌های استان افزایش پیدا کرده است. وی ادامه داد: تا به امروز راه‌اندازی ۲ هزار و ۶۱۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان کرمان محقق شده که فراهم آمدن فرصت‌های کسب و کار برای نزدیک به ۸ هزار نفر را به دنبال داشته است. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت در تشریح رسته‌های شغلی اولویت‌دار در استان کرمان نیز گفت: با توجه به مزیت‌ها و پتانسیل‌های هر منطقه، پرورش دام سبک، فرش دستبافت، مشاغل فنی و خدماتی، پرورش شتر، صنایع دستی و دام سنگین از جمله رسته‌های در اولویت برای مشاغل جدید در سال ۱۴۰۰ هستند. نیازی با اشاره به اشتغالزایی بنیاد برکت در مناطق محروم و روستایی کشور خاطرنشان کرد: تا پایان سال گذشته، ۱۰۰ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در ۷ هزار و ۵۷۵ روستا و ۲۷۶ شهرستان در سراسر کشور راه‌اندازی شده که با ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم همراه بوده است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز ۳ هزار و ۶۰۳ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۱۶۴ میلیارد ریال در مناطق محروم استان کرمان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار