سیاست شرکت آبفا جیره بندی آب شرب در اصفهان نیست
کد خبر: 1043555
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NTX
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان اصفهان:
ناصر اکبری گفت: سیاست شرکت آبفا استان اصفهان جیره بندی آب نبوده است و این امر در صورت مدیریت مصرف تحقق می یابد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان اصفهان در خصوص خبرهای منتشره مبنی بر احتمال جیره بندی آب در اصفهان اظهار کرد: متاسفانه بارش ها در شرایط نرمالی قرار ندارد و با توجه به اینکه بارش ها 33 درصد کمتر از حد معمول بوده، اکنون ذخیره سد زاینده رود به کمترین حد خود رسیده است.

وی افزود: در این شرایط نیازمند اقدامات فنی، توسعه زیرساخت ها و تکمیل سامانه اضطراری آبرسانی هستیم. وی در عین حال بر مدیریت مصرف آب توسط مردم تاکید کرد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان اصفهان تصریح کرد: سیاست شرکت در هیچ زمانی جیره بندی آب شرب نبوده  و نیست و اگر مردم مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند، می توان بدون جیره بندی و محدودیت ، از شرایط موجود عبور کرد.

اکبری افزود: به دلیل خشکی زاینده رود و خارج شدن چاه های فلمن از مدار بهره برداری، در شرایط اوج مصرف در حدود 3 مترمکعب بر ثانیه کمبود آب داریم.

وی با بیان اینکه اصفهانی ها همواره یاد گرفته اند در شرایط سخت با بهره گیری از روش های بهینه، مصرف آب را مدیریت کنند، افزود: متاسفانه در این مدت به علت شیوع ویروس کرونا، مصرف آب بین 12 تا 16 درصد افزایش داشته و بنابراین شرایط سخت تری را نسبت به سال های گذشته داریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار