مجوز30 طرح تولیدی خراسان رضوی از کمیسیون قانون هوای پاک
کد خبر: 1043368
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NQW
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی خبرداد
متقاضیان راه‌اندازی ۳۰ طرح تولیدی در زمینه‌های صنعتی و کشاورزی در شهرستان‌های مختلف خراسان رضوی از کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مجوز فعالیت و استقرار در محل مورد نظر را اخذ کردند.

سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در نشست کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد:در نشست امروز تقاضای اجرای ۴۹ طرح تولیدی در محل مورد درخواست بررسی شد و به ۳۰ متقاضی مجوز فعالیت داده شد که زمینه این طرح‌ها در کارتن سازی، زغال چوب به روش نوین، پسته پاک کنی، پرورش مرغ تخمگذار، قطعات بتنی، صندوق نسوز، بتن سیال معمولی، لنت ترمز خودرو،لاستیک خودرو، ماسک، پوشش و لباس بیمارستانی، پرورش گوسفند، بسته بندی خشکبار، پرواربندی بره، رشته آش، بازیافت و آسیاب مواد پلاستیکی، مینی پالایشگاه، دستگاه ضدعفونی کننده هوا، نان صنعتی، پنل خورشیدی، غذای آماده، رنگ‌های صنعتی و ساختمانی در شهرستان‌های نیشابور، جوین، مشهد، طرقبه - شاندیز( بینالود)، فریمان، چناران و کلات بود.

میرجعفریان به صدور مجوز فعالیت برای یک واحد لاستیک سازی حوالی شهرک صنعتی بینالود اشاره و بیان کرد: این واحد مکمل شرکت ایران خودرو خراسان خواهد بود و هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی دارد که تکلیف محدوده استقرار آن بین شهرک صنعتی و حریم بینالود مشخص شد.

وی در مورد درخواست یکی از واحدهای تولیدی برای استقرار در حوالی کمربند سبز مشهد گفت: استقرار در حوالی کمربند سبز با شرایطی همراه است و از سوی دیگر برنامه جامع خوبی برای جلوگیری از توسعه حاشیه نشینی تدوین شده که در حال اجراست.

معاون استاندار خراسان رضوی همچنین در مورد تقاضای استقرار برخی از واحدهای تولیدی در محور غرب مشهد هم گفت: براساس دستورالعمل صادره، فقط واحدهایی که هم اینک در این محور مستقر هستند می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و هیچ واحد جدیدی مستقر نخواهد شد.

میرجعفریان با اشاره به چهار تقاضای طرح تولیدی استخراج ارز دیجیتال مطرح شده در این نشست افزود: در راستای شعار سال و حمایت از تولید و مانع زدایی‌ها و به منظور پاسخگویی مناسب به افزایش تقاضا برای تولید ارز دیجیتال و همچنین جلوگیری از تخلفات و رفع شبهات در این زمینه، شیوه نامه تسهیل و تسریع در تعیین تکلیف طرح‌هایی که نیاز به مجوز کمسیون ماده ۱۱ دارند تدوین می‌شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی شامل سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی، شرکت توزیع نیروی برق و اداره کل حفاظت محیط زیست باید کمیته‌ای را در این زمینه تشکیل و شاخص‌ها را مشخص کنند تا بتوان شیوه‌نامه را تدوین و تصویب کرد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: تاکنون مجوز استخراج ارز دیجیتال در ۲ شهرک چناران و تایباد به میزان ۱۰ قطعه صادر شده است اما براساس دستورالعمل جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت دیگر هیچ مجوزی برای واگذاری زمین به استقرار دستگاه‌های استخراج رمز ارز در شهرک‌های صنعتی صادر نمی‌شود.

میرجعفریان افزود: بر اساس آمار ارایه شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت، خراسان رضوی بیشترین جواز تاسیس استخراج ارز دیجیتال برای متقاضیان در کشور را صادر کرده اما تاکنون برای آنها پروانه بهره‌برداری صادر نشده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که زمستان سال گذشته با وجود مصرف بالای سوخت گاز برای گرمایش، در تامین برق نیروگاه‌ها دچار مشکل شدیم استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال با توجه به مصرف بالای برق آنها بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: براساس شیوه نامه‌ای که تدوین می‌شود صدور مجوز برای استخراج ارز دیجیتال در خراسان رضوی مشروط به تامین انرژی از سوی خود متقاضی خواهد بود لذا بررسی و پذیرش چهار تقاضای مطرح شده در این نشست پیرامون استخراج ارز دیجیتال مشروط به تدوین این شیوه نامه است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی