انتقاد شدید اردوغان از حزب جمهوریت خلق
کد خبر: 1043230
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NOI
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
رئیس جمهور ترکیه در سخنانی از بزرگترین حزب مخالف در مجلس ترکیه به شدت انتقاد کرد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست فراکسیون نمایندگان حزب حاکم عدالت و توسعه، از حزب جمهوریت خلق (بزرگترین حزب مخالف در مجلس ترکیه) و کمال قلیچدار اوغلو رئیس این حزب به شدت انتقاد کرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره بیانیه ۱۰۴ تن از ژنرال‌های بازنشسته نیروی دریایی ترکیه (که مقامات این کشور آن را تهدید به کودتا ارزیابی کرده اند) گفت: حزب جمهوریت خلق در کانون این اقدامات قرار گرفته و به قلیچدار اوغلو نیز سمت سخنگوی کودتاگران داده شده است.

اردوغان در ادامه گفت: همه جای این بیانیه بوی کودتا می‌دهد. اوضاع حزب جمهوریت خلق به اندازه‌ای از هم گسیخته است که تلاش می‌کند میان این بیانیه و مسائل اقتصادی ارتباط برقرار کند.

رئیس جمهور ترکیه گفت: قضاوت درباره این موضوع را به مردم ترکیه واگذار می‌کنم، آیا سران حزب جمهوریت خلق به اندازه‌ای نادان هستند که این را نیز نمی‌دانند که کودتاگران ممکن است شاغل یا بازنشسته باشند؟ یا اینکه آنان موذی هستند؟

اردوغان گفت: کمال قلیچدار اوغلو هنگام مبارزه مردم با کودتای ۱۵ ژوئیه از میان تانک‌ها عبور کرد و به خانه خود رفت و مبارزه مردم با کودتاگران را از تلویزیون و در حالی که قهوه می‌نوشید، تماشا کرد.

وی گفت: این بار هزینه رفتارهایتان بسیار سنگین خواهد بود. شما فرار خواهید کرد و ما نیز شما را تعقیب خواهیم کرد.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت: مردم ترکیه این را نمی‌پذیرند که شما تا این اندازه با جدیت با کسانی که هوس کودتای نظامی را در سر می‌پرورانند، دفاع کنید. ما نیز به هیچوجه چنین چیزی را نمی‌پذیریم.

برچسب ها: اردوغان ، ترکیه ، کودتا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار