برای التهابات ارزی پرونده ویژه‌ای در کمیسیون اصل ۹۰ باز شده است
کد خبر: 1042986
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NKM
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۰
رئیس کمیسیون اصل‌۹۰ مجلس از بررسی پرونده تخلفات عباس آخوندی در این کمیسیون خبر داد و گفت: برای ما مسلم است تخلفاتی در ماجرای التهابات بازار ارز شکل گرفته است. تخلفات مسئولان مختلف در دستگاه‌های اجرایی در این موضوع در حال بررسی است. حتی تخلفات رئیس‌جمهور نیز در این خصوص در حال بررسی است. تلاش داریم با جمع بندی این پرونده متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی کنیم. تلاش داریم قبل از اتمام دولت این پرونده را به قوه قضائیه ارسال کنیم.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، رئیس کمیسیون اصل‌۹۰ مجلس در گفتگو با مهر با بیان اینکه از ابتدای دوره یازدهم تا امروز حدود ۴۰۰‌شکایت به کمیسیون اصل‌۹۰ ارجاع شده است، گفت: در آیین‌نامه جدید کمیسیون پیش‌بینی کرده‌ایم که شکایات ارائه شده حتماً مورد بررسی قرار گیرد و موضوعاتی که مربوط به طرز کار دستگاه‌ها نیست به شکایت کننده اعلام شود. زیرا وظیفه کمیسیون اصل‌۹۰ رسیدگی به شکایت مربوط به طرز کار قوای سه‌گانه است. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی پرونده تخلفات ارزی گفت: پرونده ویژه‌ای در این خصوص در کمیسیون اصل‌۹۰ تهیه شده، برای ما مسلم است تخلفاتی در ماجرای التهابات بازار ارز شکل گرفته است. تخلفات مسئولان مختلف در دستگاه‌های اجرایی در این موضوع در حال بررسی است. حتی تخلفات رئیس‌جمهور نیز در این خصوص در حال بررسی است. تلاش داریم با جمع‌بندی این پرونده متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی کنیم. تلاش داریم قبل از اتمام دولت این پرونده را به قوه قضائیه ارسال کنیم.

وی اظهار داشت: التهابات بازار سکه و طلا نیز در کمیسیون اصل‌۹۰ در حال بررسی است، سکه‌های طلا بدون حساب و کتاب به فروش رسید و تخلفات زیادی در این خصوص شکل گرفت.

رئیس کمیسیون اصل‌۹۰ ادامه داد: گزارش تخلفات در نهاده‌های دامی در صحن علنی قرائت شد از همان زمان پیش‌بینی می‌کردیم که به واسطه کوتاهی‌های صورت گرفته از ناحیه دستگاه‌های متولی، بازار مرغ و گوشت دچار مشکلات اساسی خواهد شد. همان روز‌ها بنده مصاحبه‌ای داشتم و اعلام کردم که با ادامه این روند شب عید مرغ به قیمت کیلویی ۵۰‌هزار تومان خواهد رسید. این اتفاقات تصادفی نیست بلکه ناشی از سوء‌مدیریت است پیش از این کشور ما صادرکننده این محصول بود. وی با اشاره به بررسی پرونده فولاد در کمیسیون اصل‌۹۰ گفت: کمیسیون صنایع طرحی را برای حل مشکلات فولاد آماده کرده است. در تولید، قیمت‌گذاری و عرضه فولاد در بورس مشکلات اساسی وجود دارد که در کمیسیون اصل‌۹۰ و صنایع مورد بررسی قرار گرفته است. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی ویژه پرونده تخلفات در بازار بورس در کمیسیون اصل‌۹۰ گفت: تلاش داریم در مرحله اول به مسئولان و دستگاه‌ها برای حل مشکلات کمک کنیم. عمده مشکلات بازار بورس ناشی از مداخلاتی است که از سوی برخی افراد در این بازار صورت گرفته است. وی ادامه داد: مداخلات دولت، بازار بورس را با چالش جدی مواجه کرده است. متأسفانه مشکلات بازار بورس به عملکرد دولت و شخص رئیس‌جمهور برمی گردد، اظهارات رئیس‌جمهور باعث شد حجم نقدینگی وارد بورس شود، در حالی که زیرساخت‌ها آماده نبود و مشکلات جدی برای مردم ایجاد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار