دستگاه‌های اجرایی برای دریافت حقوق اطلاعات بدهند
کد خبر: 1042865
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NIP
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۰
دستگاه‌های اجرایی باید تا خرداد ماه اطلاعات فردی، استخدامی، احکام کارگزینی یا قرارداد کارکنان خود را در سامانه پاکنا ثبت کنند، هر گونه پرداختی از این زمان مشروط به ثبت اطلاعات خواهد بود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، ثبت اطلاعات کارکنان در سامانه پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) از گذشته مورد تأکید بوده و در قانون بودجه ۱۳۹۹ و همچنین قانون بودجه سال جاری دستگاه‌ها مکلف به انجام آن هستند. این تکلیف به منظور ساماندهی نیروی انسانی، کارکنان دولت و انضباط مالی است که در قوانین بودجه تکلیف می‌شود و درج این اطلاعات حقی را برای استخدام یا به کارگیری اشخاص ایجاد نمی‌کند. این در حالی است که در تبصره ۲۰ قانون بودجه ١٤٠٠ جریان ثبت اطلاعات کارکنان مورد تأکید قرار گرفته و دستگاه‌های اجرایی مکلف شده‌اند اطلاعات فردی، استخدامی، احکام کارگزینی یا قرارداد منعقده کارکنان را در سامانه پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) ثبت یا به‌روز‌رسانی کنند.

کارکنان رسمی، پیمانی و قرارداد‌های کار معین، کارگری و کارکنان حوزه سلامت بر اساس قانون مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان و سایر کارکنان که بر اساس ضوابط و مقررات مربوط به موجب حکم یا قرارداد مقام صلاحیت‌دار در یک دستگاه اجرایی به خدمت گرفته می‌شوند، شامل این تکلیف برای ثبت اطلاعات خواهند بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار