حمید صفت به مرگ محکوم شد
کد خبر: 1042600
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NE8
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۳
حمید صفت، خواننده زیرزمینی که چهار سال قبل به اتهام قتل ناپدری‌اش بازداشت شده بود، به قصاص محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ۲۴‌مرداد‌سال‌۹۶، مأموران پلیس پایتخت از مرگ مشکوک مرد ۶۶‌ساله به نام هوشنگ در یکی از بیمارستان‌های شهر باخبر و راهی محل شدند. بعد از تحقیقات اولیه مشخص شد جسد متعلق به ناپدری یکی از خواننده‌های زیرزمینی به نام حمید صفت است که در جریان درگیری به بیمارستان منتقل شده، اما بر اثر ضربه مغزی فوت کرده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، حمید بازداشت شد، اما مدعی بود با پرتاب گلدان قصد ترساندن ناپدری‌اش را داشته است و ضربه‌ای به او نزده است.

بنا به نظریه پزشکی قانونی که علت فوت اصابت جسم سخت به سر اعلام شده‌بود حمید به اتهام قتل عمد دستگیر شد، اما با اعتراض وکیل وی پرونده بار دیگر به پزشکی قانونی فرستاده شد تا اینکه متهم با قرار وثیقه ۶۰۰‌میلیون تومانی آزاد شد.

پرونده این بار با اعتراض اولیای‌دم به کمیسیون ۱۱‌نفره پزشکی قانونی فرستاده شد و بنا به نظریه کارشناسان، متهم به دلیل آگاهی از بیماری مقتول مرتکب به قتل عمد شناخته شد. به این ترتیب خواننده زیرزمینی در اولین جلسه محاکمه مقابل هیئت‌قضایی شعبه‌دهم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفت. در آن جلسه وی با درخواست قصاص از سوی فرزندان مقتول، در جایگاه ایستاد و با انکار قتل عمد گفت: «قبول دارم در آن درگیری با دست ضرباتی به مقتول زدم، اما کشنده نبود. همچنین از بیماری مقتول و عمل قلب او اطلاعی نداشتم. فقط می‌دانستم مبتلا به دیابت است.»

در پایان متهم که با قرار وثیقه آزاد بود بازداشت شد و با حکم قضایی به قصاص محکوم شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار