ترمز «رشد منفی جمعیت» با تصورات غلط کشیده نمی‌شود
کد خبر: 1042520
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NCq
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: آنقدری که نهاد‌های مختلف برای سیاست‌های کاهش جمعیت و فرزندآوری با یکدیگر هماهنگ بودند برای افزایش فرزندآوری و افزایش جمعیت هماهنگی‌های لازم در سیاست گذاری و اجرا را ندارند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد مهدی تندگویان اظهار کرد: سیاست‌های غلط ما در حوزه جمعیت، فرهنگ سازی غلط فرزند کمتر زندگی بهتر و سایر عوامل کاملا در سیستم ما نهادینه شده است و اکنون که متوجه این سیاست گذاری غلط شده‌ایم، نهاد‌های ذیربط هماهنگی لازم برای بازگشت به سیاست‌های طبیعی درست افزایش جمعیت را ندارند.

وی افزود: بحران جمعیت مساله‌ای است که تمام کشور‌ها با آن مواجه‌اند، اما شیب رشد منفی جمعیتی که سایر کشور‌ها در عرض ۲۰۰ سال شاهد آن بودند؛ ما در عرض ۳۰ سال شاهد بودیم.

معاون ساماندهی امور جوانان با تاکید بر لزوم ترویج فرزندآوری و افزایش جمعیت، تصریح کرد: ارایه اعتبارات به جامعه هدف منجر به افزایش فرزندآوری و افزایش جمعیت و در نهایت رونق اقتصادی می‌شود. تفکرات اشتباهی در جامعه ما شکل گرفته و خانواده‌ها و جوانان تصور می‌کنند که افزایش فرزندآوری و جمعیت منجر به افزایش فقر و کاهش درآمد می‌شود، در حالی که اگر به حمعیت به عنوان یک سرمایه نگاه شود و این سرمایه به درستی در کشور توزیع شود، رونق اقتصادی شکل می‌گیرد.

وی همچنین این را هم گفت که اگر سرمایه به درستی در کشور توزیع شود، مدرک گرایی از بین می‌رود و با روی آوردن جوانان به تخصص و مهارت شاهد رونق اقتصادی و توسعه سرمایه ملی خواهیم بود.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار