ترک تحصیل ۳۰ تا ۴۰ درصدی در برخی از شهرستان‌ها
کد خبر: 1042457
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NBp
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۰
نماینده مجلس یازدهم نسبت به ترک تحصیل ۳۰ تا ۴۰ درصدی دانش‌آموزان در برخی از شهرستان‌های کشور ابراز نگرانی کرد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بهروز محبی، نماینده مجلس اظهار داشت: آمار ترک تحصیلی در برخی از شهرستان‌های کشور ۳۰ تا ۴۰ درصد است. علاوه بر این زیرساخت‌های مناسب جهت استفاده از نرم‌افزار شاد و فضای اینترنتی برای آموزش مجازی در برخی نقاط دوردست و شهرستان‌ها آماده نبود، از این‌رو متأسفانه عده زیادی از دانش‌آموزان فرصت تحصیل را از دست دادند که مسئله حائز اهمیتی است.

وی افزود: در حوزه ما که شش شهرستان و یک منطقه ۵ هزار کیلومتر مربعی داریم، متأسفانه شرایط به همین ترتیب است و دانش‌آموزان ما شرایط بسیار سختی را می‌گذرانند.

محبی درباره درخواست دانش‌آموزان بابت تقویت و گسترش برنامه‌های تلویزیونی گفت: یک درخواستی که از ما شده، این است که شبکه‌های تلویزیونی به خصوص شبکه‌هایی که به صورت جدی دیده می‌شوند، مانند شبکه‌های یک و دو بیشتر روی آموزش متمرکز شوند. شبکه آموزش که مطالب درسی را ارائه می‌دهد، در همه جا آنتن‌دهی ندارد. از ما درخواست جدی شده که دروس مقاطع مختلف زمانبندی و از تلویزیون پخش شود تا دانش‌آموزان بهتر بتوانند درس بخوانند.

وی در پاسخ به این سؤال که آموزش و پرورش معتقد است پوشش زیادی برای آموزش دهی به دانش‌آموزان داشته‌است، آیا شما این را می‌پذیرید یا خیر، گفت: آموزش و پرورش تلاش خود را در این زمینه کرده‌است، ولی زیرساخت‌ها آماده نیست. حتی برقراری یک تماس معمولی در بسیاری از روستا‌ها ممکن نیست و شبکه تلویزیونی به شکل کامل دیده نمی‌شود.

محبی با اشاره به اینکه هنوز برخی روستا‌ها اینترنت ۲G دارند، گفت: نکته قابل‌تأمل این است که زیرساخت اینترنت هنوز در برخی از استان‌ها به شدت با ضعف جدی مواجه است و هنوز اینترنت در بسیاری از روستا‌های ما به صورت ۲G است و به نحوی نیست که دانش‌آموزان یا دانشجویان بتوانند فیلم یا صدایی را که برای آموزش ارسال می‌شود، ارسال یا بارگیری کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که راهکار مجلس برای این مسئله چیست، گفت: نکته‌ای که اکنون همکاران ما در مجلس مطرح می‌کنند، این است که تلویزیون باید در این مسئله نقش برجسته‌تری را ایفا کند. همچنین باید در بحث زیرساخت‌ها کار‌ها و اقدامات تکمیلی‌تری انجام شود، از این‌رو ضرورت دارد برای اینترنت و زیرساخت‌ها هزینه بیشتری شود.

محبی درباره اعتبار ویژه برای تجهیز اینترنت و زیرساخت‌های آن در کشور گفت: قرار شده‌است برای این کار در بودجه ۱۴۰۰ در بحث اینترنت روستایی، اعتبار مبالغ قابل‌توجهی در نظر گرفته‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار