افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان
کد خبر: 1042194
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N7a
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
نوبخت اعلام کرد؛
رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان خبر داد و گفت: برای برخی از بازنشستگان، حقوق و دستمزد بالغ بر ۵۰ درصد رشد داشته است.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره جزئیات اداره کشور در سال ۹۹ گفت: البته از اینکه آنچه تقدیم کارمندان دولت کرده‌ایم ناکافی بوده شرمنده‌ایم اما همان مقدار ناکافی هم نسبت به سال گذشته پنجاه درصد افزایش داشته است حتی برای برخی از بازنشستگان عزیز بیش از پنجاه درصد افزایش را دریافت کرده‌اند.

وی درباره پرداخت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی‌الحساب در آخرین ساعات ۲۹ اسفند، گفت: بر اساس قولی که به بازنشستگان در زمینه آغاز مرحله بعدی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در اسفندماه ۱۳۹۹ داده بودیم، این پرداخت انجام شد؛ ضمن اینکه در مردادماه سال گذشته نیز، کاری را برای همسان سازی بازنشستگان تامین اجتماعی و در مهرماه هم برای بازنشستگان کشوری و لشگری انجام شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه صندوق تامین اجتماعی خارج از دولت و دو صندوق دیگر در داخل دولت هستند، گفت: با توجه به تفاوتی که در پرداخت‌های این دو مجموعه صندوق رخ داد، بعد از اینکه متوجه شدیم، به یک توافقی رسیدیم و به بازنشستگان تامین اجتماعی هم قول دادیم که در اسفندماه این مرحله دوم همسان سازی را آغاز می‌کنیم و به همین جهت، این مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از اعضای این صندوق واریز شد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ هم باز رقم‌هایی در جهت همسان سازی حقوق‌های این عزیزان اضافه خواهیم کرد.

نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد تغییرات و تحولات مهم کشور و شعار کلیدی و مهم انتخاب شده برای این سال، گفت: این صرفاً یک نام و اسم نیست که از سوی مقام معظم رهبری برای سال جاری بیان شده؛ بلکه یک راهبرد است؛ به این معنا که کشور برای اینکه کشور بتواند بر پایه ظرفیت‌های خودش عمل کند و حتی اگر نفت را از اقتصاد ما جدا کند، برای اینکه کشور و اقتصادمان بتواند رشد داشته باشد، راهی جز تولید ندارد.

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور ادامه داد: سال گذشته پس از آنکه مقام معظم رهبری شعار و نام سال را مطرح کردند، ما در روز دوم فروردین ما جلسه برنامه‌ریزی را برای جهش تولید را برگزار کردیم و در حال حاضر هر استان یک برنامه برای جهش تولید دارد و مشخص کرده‌ایم که در استان چه طرح‌های تولیدی وجود دارد و ظرفیت‌های خالی آنها چیست.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم حرکتی به این ستادها بدهیم و با مبالغی سرمایه گذاری، بتوانند کار را شروع کنند؛ اتفاق مهمی رخ داده، چرا که اگر بنابراین باشد که کاری از صفر شروع شود، اینقدر زمان خواهد برد که به جهش نمی‌رسند؛ اما اگر بتوانیم با یک حرکت کوچک، طرح‌های موجودی که در مراحل پایانی هستند را تکمیل و وارد چرخه تولید کنیم، ناگهان مقدار زیادی از تولیدات وارد چرخه اقتصادمان می‌شود.

نوبخت افزود: به همین جهت مقام معظم رهبری به درستی بر این کار شروع شده تاکید کردند، کاری که نه از سال گذشته آغاز شده بلکه از سال‌های پیش سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ما توجه به افزایش تولید بوده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه معتقد است، آنچه که از سوی مقام معظم رهبری بیان شد یک نیاز کشور است و تردید نداشته باشید اتفاقی که این رویکرد رقم می‌زند مبنی بر اینکه ما از یک سو پشتیبانی کنیم و از سوی دیگر موانع موجود تولید را رفع کنیم پول چندانی نیاز ندارد بلکه مدیریت نیاز دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با تکیه بر دستاوردهایمان در مقاومت و مدیریت در قبال سخت‌ترین جنگ اقتصادی و تحریمی که علیه ما رخ داد و مدیریت کرونا، می‌توانیم در سال ۱۴۰۰ وضعیت بهتری را شاهد باشیم گفت: ما در سومین سالی است که نه در تحریم بلکه در محاصره اقتصادی به سر می‌بریم اگرچه باید بدانند که ما راه‌های دور زدن تحریم را بلدیم و بخشی از آن را هم انجام داده‌ایم.

نوبخت گفت: از نظر تحریم کنندگان، نه اجازه دادند نفت بفروشیم و فراتر از آن، در سیستم بانکداری دنیا اجازه جابجایی ارز را هم نداشتیم در حالی که کشوری هستیم که نیاز داریم در سال چند ده میلیارد دلار واردات و صادرات داشته باشیم و اگر سیستم بانکی را بر روی این کار بسته شود در واقع بخش غیر نفتی ما را هم بسته‌اند که از این کار هم مضایقه نکردند.

وی ادامه داد: ما به رغم وجود همه این شرایط، با کمترین وابستگی به نفت که از نظر آنها اجباری بود و از نظر ما هم یک نوع اجبار خیرخواهانه برای کشور، توانستیم کشور را در سال گذشته اداره کنیم. ممکن است عده‌ای بپرسند که چطور اداره شد که در جواب باید به این نکته اشاره کنم که همین که در آخرین روز سال کارمندی نیست که ادعا کند به او گفته‌ایم به دلیل مشکلات اقتصادی پنجاه درصد حقوقش به او پرداخته شده است یعنی اداره شده است. در حالی که حتی در کشورهای اروپایی مانند یونان اتفاقاتی را در گذشته شاهد بوده‌ایم. البته از اینکه آنچه تقدیم کارمندان دولت کرده‌ایم ناکافی بوده شرمنده‌ایم اما همان مقدار ناکافی هم نسبت به سال گذشته پنجاه درصد افزایش داشته است حتی برای برخی از بازنشستگان عزیز بیش از پنجاه درصد افزایش را دریافت کرده‌اند و بدهی‌مان به جانبازان و ایثارگران هم پرداخت کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: بدهی‌مان بابت گندم را به کشاورزان هم پرداخت کرده‌ایم و در همین شرایط تحریمی، بیش از هشتاد هزار میلیارد تومان طرح‌های عمرانی را مورد بهره برداری قرار دادیم.

نوبخت تاکید کرد: اگرچه تاکید می‌کنم که بابت مسائلی همچون تورم و افزایش قیمت‌ها و یا کمیاب شدن برخی از اقلام شرمنده مردم هستیم؛ اما به هر حال دشمنی که فکر می‌کرد ما چهلمین سال انقلابمان را نتوانیم جشن بگیریم، شکست خورد و حتی رژیم جدید امریکا هم قبول کرده که این فشار حداکثری شکست خورده است.

منبع: مهـــر
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۳
0
0
چرا دولت هیچ توجهی به رانندگانی که با ماشین شخصی خود در اداراتی مثل آموزش و پرورش بعنوان رفت و آمد های اداری و نقلیه کادر اداری کار میکنند برای افزایش حقوق آنان و حمایت از معیشت آنان هیچ بخشنامه ای صادر نمیکند و تنها به فکر کارمندان خود است چگونه است این افراد با دستمزد یک میلیون و هفتصد از یک اداره دولتی حقوق میگیرند در حالیکه مقداری از حقوق آنها به شرکتهای واسط بدون هیچ فعالیتی داده میشود در عین حال که این رانندگان مظلوم و ستمدیده تحت پوشش هیچ ارگان و قانونی نیستند و عملا نه کارمند به حساب می آیند و نه کارگر و این افزایش حقوق ها شامل آنها نمیشود و گرانی آنها را بشدت تحت فشار قرار داده است ضمن اینکه از افزایش حقوق های کارمندان و مدیران همان اداره دچار حسرت و فشار روانی میشوند !.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۳
0
0
توجه فقط به کارمندان جامعه و بی توجهی به کسانی که قانونا نه در گروه کارمندان قرار میگیرند و نه کارگران بی عدالتی و تبعیض بزرگی است
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۳
0
1
نوجه دولت دروغ هم صحبت کرد!!!!!!
فرزندان نوبخت در امریکا و اروبا دارند با بول بیت المال عشق و حال خودشان را میکنند و انوقت بدر دو تابعیتشان اینجا مردم را سر کار میزاره
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار