قمارباز به مرگ محکوم شد
کد خبر: 1042118
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N6M
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
پسر جوانی که به خاطر تقلب در بازی پاسور دوستش را به قتل رسانده‌بود به قصاص محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: ۱۷ تیرماه امسال، پرسنل بیمارستان شهدای پاکدشت مأموران پلیس ورامین را از مرگ مشکوک پسر جوانی باخبر کردند. بعد از حضور مأموران در محل آن‌ها با جسد سیاوش ۲۰‌ساله روبه‌رو شدند که در جریان درگیری بزم شبانه بر اثر ضربات چاقو به بیمارستان منتقل شده، اما بر اثر شدت خونریزی‌ها فوت کرده بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، روند بررسی‌ها با تحقیق از یکی از دوستان مقتول که در بیمارستان حضور داشت آغاز شد تا اینکه دوست مقتول عامل قتل را فربد ۲۱‌ساله معرفی کرد که در آن بزم شبانه مرتکب قتل شده بود. فربد به عنوان اولین مظنون تحت تعقیب قرار گرفت تا اینکه چند روز بعد در مخفیگاهش شناسایی و بازداشت شد. پسر جوان ابتدا جرمش را انکار کرد و مدعی شد نمی‌داند چه کسی ضربه کاری را زده است تا اینکه در روند بازجویی‌ها با اعتراف به قتل راهی زندان شد. پرونده با کامل شدن تحقیقات به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و بعد از تعیین شعبه در تاریخ رسیدگی روی میز هیئت قضایی شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفت.

متهم در اولین جلسه مقابل هیئت قضایی به ریاست قاضی متین راسخ قرار گرفت. بعد از اعلام رسمیت جلسه، نماینده دادستان متن کیفرخواست را قرائت کرد. سپس اولیای‌دم در جایگاه ایستادند و درخواست قصاص کردند. در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و با اقرار به جرمش در شرح ماجرا گفت: «شب حادثه همراه سیاوش در خانه یکی از دوستانمان مهمان بودیم. میزبان بعد از خوردن شام ورق‌های پاسور را آورد و همراه دوستانم مشغول بازی شدیم. در طول بازی سیاوش مدام تقلب می‌کرد. اگر این طور پیش می‌رفت به او بدهکار می‌شدم. این شد که اعتراض کردم، اما او منکر می‌شد و می‌گفت تقلب نکرده است.»

متهم در خصوص قتل گفت: «به بازی ادامه دادیم تا اینکه از رفتار‌های سیاوش خسته شدم و در حالیکه عصبانی بودم بار دیگر به او اعتراض کردم. کار به درگیری کشید و در آن درگیری یک لحظه کنترل اعصابم را از دست دادم و با کارد میوه خوری به او حمله کردم سپس چند ضربه زدم. سیاوش با آن ضربات خونین روی زمین افتاد آنجا بود که از ترس فرار کردم، اما از دوستانم خواستم تا او را به بیمارستان برسانند.»

متهم در آخر گفت: «چند سال بود سیاوش را می‌شناختم و با او خصومتی نداشتم. به همین خاطر انگیزه‌ای برای قتل نداشتم، اما او شب حادثه با رفتارهایش مرا عصبانی کرد به همین خاطر کنترل اعصابم را از دست دادم و ناخواسته مرتکب قتل شدم. حالا پشیمانم و از اولیای‌دم درخواست گذشت دارم.» در پایان هیئت قضایی با توجه به اوراق پرونده و درخواست اولیای‌دم متهم را به قصاص محکوم کرد.

به این ترتیب متهم با تأیید حکم صادره در صورتیکه نتواند رضایت اولیای‌دم را جلب کند در آستانه مرگ قرار خواهد گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار