پروژه تراشی وزارت نیرو برای دولت آینده
کد خبر: 1042108
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N6C
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۶
برنامه ۱۸۰ روزه وزارت نیرو در قالب سه فعالیت تکمیل پروژه‌های سازوکاری، تکمیل پروژه‌های ساخت‌و‌سازی و ریل‌گذاری برای دولت آینده طراحی شده و کاری خواهیم کرد که وزارت نیروی دولت آینده از روز اول وقت سر خاراندن هم نداشته باشد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش فارس، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در اختتامیه پویش هرهفته‌الف‌ب‌ایران در سال ۹۹ که با بهره‌برداری از شش پروژه بزرگ صنعت آب و برق در استان‌های تهران، قزوین، گیلان و مازندران به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شد، گفت: گزارش‌ها حاکی از یک کار جمعی و برنامه‌ریزی شده با همت بالا در سال جهش تولید و در کوران جنگ اقتصادی و روانی دشمنان این سرزمین برای ابراز توانمندی ملت بزرگ ایران در تمامی صحنه‌ها برای بروز ظرفیت‌های نهفته منابع انسانی در این کشور و نمایش تاب‌آوری این جامعه و البته انجام وظیفه عرضه خدمات در آب و برق و انجام موفق این پویش ملی بود که در ۲۵ فروردین امسال اعلام شد.
اردکانیان با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در سال ۹۹ تأکید کرد: وعده این بود که ۲۵۰ پروژه با سرمایه‌گذاری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان به مدار بهره‌برداری بیاید که خوشبختانه با تلاش صورت گرفته با احتساب طرح‌های امروز، ۳۰۷ پروژه با سرمایه‌گذاری ۸۱ هزار و ۲۲ میلیارد تومان افتتاح شده و می‌شوند یا طرح‌هایی، آبگیری و آب‌اندازی می‌شوند یا مرحله آزمایشی خود را آغاز می‌کنند.

وزیر نیرو از جمله طرح‌هایی را که در پویش امسال به بهره‌برداری رسیدند؛ ۱۴ سد مخزنی، ۵۵ هزار و ۶۴۲ هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی، ۱۰ پروژه آبرسانی شهری، ۹ تصفیه‌خانه آب، ۱۳ تصفیه‌خانه فاضلاب، آبرسانی به هزار و ۶۵۰ روستای کشور به شکل پایدار با جمعیت بیش از یک میلیون نفر، همچنین ۹ نیروگاه جدید، پنج پروژه بازتوانی نیروگاه‌های موجود، ۳۰ نیروگاه مقیاس کوچک، ۲۵ نیروگاه تجدیدپذیر جمعاً به ظرفیت ۲ هزار و ۳۳۵ مگاوات نام برد و گفت: به ۲۸۸ روستای دیگر باقی مانده هم برق‌رسانی شد.

وی گفت: مهم‌ترین بخش پویش نه تنها طرح‌های ساخت‌و‌سازی که در این شرایط به نتیجه رساندن هر کدام کار مهمی است، بلکه طرح‌های سازوکاری آن بود. طرح‌هایی که لازم است به تدریج جای خود را در مجموعه فعالیت‌های صنعت آب و برق به درستی و به وسعت باز کنند. طرح‌هایی که موجب افزایش بهره‌وری، کاهش قیمت تمام شده، تسهیل خدمت‌رسانی به مردم، سرعت بیشتر اجرای طرح‌های ساخت‌و‌سازی و مجموع تحولاتی از این نوع خواهد شد.

وی افزود: تهیه و تصویب طرح‌های سازگاری با کم‌آبی برای ۳۱ استان، یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، آغاز گردشگری آبی در تعداد قابل توجهی از دریاچه‌های احداثی بر اثر ساخت سد‌های بزرگ، طرح‌های آب و برق امید، تعویض کابل‌های فرسوده با کابل‌های خودنگهدار، ساختار جدید آب کشور بر اساس حوضه‌های آبریز و ۵۳ طرح تحت عنوان طرح‌های سازوکاری موجب تحول معناداری در گردش کار در سال‌های پیش‌رو خواهد شد.

تأمین ۷۰ درصد منابع ازسوی بخش خصوصی

اردکانیان این طرح‌ها را شامل یک واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاسپین به ظرفیت ۱۵۰ مگاوات در استان مازندران، تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان، تصفیه‌خانه مسکن مهر صومعه سرا، آبگیری سد نهب در استان قزوین، تست و آب‌اندازی تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب غرب تهران که پس از این مرحله، مرحله عملی بهره‌برداری از آن در زمان مقتضی آغاز خواهد شد و همچنین تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر برشمرد.

وزیر نیرو ادامه داد: حدود ۷۰ درصد منابع اجرای این طرح‌ها توسط بخش غیردولتی به اشکال مختلف تأمین شده که این مسیر و نسبت، استمرار و افزایش خواهد یافت. اردکانیان تأکید کرد: پویش هر هفته الف ب ایران به منظور جلوگیری از کاهش فعالیت‌ها در سال‌های پایانی دولت، آن‌هم در یک دستگاه خدماتی طراحی شد و در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وزیر نیرو با اشاره به برنامه ۱۸۰ روزه تا انتهای دولت بیان کرد: این برنامه ۱۸۰ روزه در قالب سه فعالیت تکمیل پروژه‌های سازوکاری، تکمیل پروژه‌های ساخت و‌سازی و ریل‌گذاری برای دولت آینده طراحی شده و کاری خواهیم کرد که وزارت نیروی دولت آینده از روز اول وقت سر خاراندن نداشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار