مواظب ۲ خطر مهم در چهارشنبه آخر سال باشید!
کد خبر: 1041943
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N3X
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران گفت:امسال برپایی مراسم چهارشنبه آخرسال با دو آسیب انتقال ویروس از طریق تجمع و سوختگی‌ها و صدمات ناشی از حوادث آن، همراه است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بابک نیکومرام، نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: آنچه در مورد آسیب‌های ناشی از حوادث چهارشنبه سوری باید پذیرفت، اینکه ممکن است برخی از این صدمات جبران ناپذیر باشند.

وی با اشاره به هزینه‌های سرباری حوادث چهارشنبه سوری که متوجه فرد آسیب دیده و نظام سلامت کشور می‌شود، افزود: بعضاً برای درمان سوختگی‌ها باید هزینه‌های زیادی متحمل شد و معلولیت‌های دایم نیز داشته باشیم.

نیکومرام با عنوان این مطلب که بیمارستان‌ها و کادر درمان ما درگیر بیماران کرونایی هستند، گفت: تجمع به بهانه چهارشنبه سوری می‌تواند منجر به شیوع بیماری کرونا شود.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ادامه داد: امسال برپایی مراسم چهارشنبه سوری با دو آسیب همراه است. نخست، انتقال ویروس از طریق تجمع است و دوم، سوختگی‌های و صدمات ناشی از حوادث چهارشنبه سوری است.

نیکومرام با اشاره به خستگی کادر درمان بیمارستان‌ها، گفت: باید بدانیم که کادر درمان بیش از یک سال است که درگیر مبارزه با این بیماری است و خسته اند. بنابراین، بهتر است بار مضاعف بر دوش آن‌ها تحمیل نکنیم.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به هزینه‌های سنگین سوختگی، افزود: بیماران دچار سوختگی شدید غالبا نیاز به اعمال جراحی متعددی و بستری طولانی مدت دارند و از طرفی تهیه پانسمان‌های گران قیمت که شاید بیمه‌ها هم نتوانند حمایت کنند، تنها یکی از هزینه‌های سوختگی است.

نیکومرام در ادامه به موضوع تبلیغات پزشکی در حوزه زیبایی اشاره کرد و گفت: به طور کلی تبلیغات پزشکی در کشور یک بحث حاکمیتی است که تصمیم گیری در مورد آن فراتر از یک وزارتخانه و یا سازمان نظام پزشکی است.

وی بر ضرورت استفاده از نظرات کارشناسی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی و همچنین سایر انجمن‌هایی که در حوزه زیبایی تجربه‌های آکادمیک و بین‌المللی دارند، تاکید کرد و افزود: متأسفانه قوانین بازدارنده در برخورد با تخلفات در این حوزه، از قدرت کافی برخوردار نبوده و کافی نیست و قوانین ما در این خصوص مطابق دنیای امروزی نمیباشد.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با عنوان این مطلب که در حال حاضر هیچ گونه اهرم موثر بازدارنده در برخورد با مداخله گران غیر پزشک در این حوزه وجود ندارد، گفت: این افراد با عناوین مختلف و فریبنده و استفاده از عکس‌های غیرواقعی آزادانه در فضای مجازی تبلیغ می‌کنند و مبادرت به جذب بیماران در مراکزی که بعضا فاقد مجوز و استاندارد‌های لازم است مینمایند.

وی افزود: در حال حاضر فقط در صورتی با تخلفات در حوزه زیبایی می‌توان برخورد کرد که شخص حقیقی شکایت کند و البته با توجه به آنکه در مراکز غیر مجاز و غیر استاندارد پرونده و رد پایی از بیماران موجود نیست، گا‌ها شخص انجام دهنده منکر انجام این عمل می‌شود.

نیکومرام بیان داشت: اثبات انجام آن ممکن است سخت باشد؛ و بعضا دیده شده است که محکومیت صادر شده در این خصوص نیز در صورت اثبات آن چندان بازدارنده نبوده و فرد مجددا در جای دیگر به همان کار خلاف مشغول گردیده است.

وی تصریح کرد: بنابراین بهتر است که جویندگان این اعمال ابتدا تحقیقات خود را کامل کنند و حداقل با استفاده از ابزار جستجوی پزشک در سایت نظام پزشکی از پزشک بودن فرد و داشتن تحصیلات مرتبط با اعمال زیبایی اطلاع حاصل کنند تا دچار
منبع: فارس
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مجید آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
0
1
بنده 21 سال است در میدان محمدیه( اعدام) خیابان خیام مشغول کار هستم و همیشه در این میدان و مسیر بازار هر ساله تعداد معدودی افراد در کنار خیابان در روزهای پایان سال آزادانه به فروش مواد محترقه مشغولند تا جائیکه حتی از شهرهای دیگر هم برای خرید به اینجا می آیند!
نیروی انتظامی به دستور مقامات مافوق تا کنون حتی یکبار نشده است که این بساط را برچیند و همیشه با این جماعت کجدار و مریض رفتار کرده!
انگار که مگس کشی را برای پراکنده کردن بلند کنید تا مگسها درخیابان به این سو و آن سو بروند و تمام شهر و کشور را آلوده کنند.
این افتضاح امروز به جایی رسیده که وزیر دولت هم برای تشویق این جنایت تبلیغ علنی به راه می اندازد و به ناله و گریه مردم در هیئت دولت می خندند!
البته راه حل موضوع فقط مذاکره با امریکاست و برجام را باید زنده نگهداریم ! کشته و زخمی شدن مردم خیلی مهم نیست ولی مذاکره مهم است!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار