تهران سالی ۲۵ سانتی متر نشست می‌کند
کد خبر: 1041848
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N20
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تهران سالانه ۱۷ تا ۲۵ سانتی‌متر نشست زمین دارد، گفت: شهرداری عزمی برای مدیریت روان‌آب‌ها نداشته است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورا در تذکری به حناچی در مدیریت روان‌آب‌ها اظهار داشت: حجم ریزش‌های جوی در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته است. برخلاف بارش‌های دو سال اخیر به نظر می‌رسد امسال با یکی از کم سابقه‌ترین خشکسالی‌ها مواجه شویم.

وی افزود: طی هفته‌های گذشته علیرغم تذکر‌های مکرر باز هم نیرو‌های شهرداری برای شست‌وشوی حیاط شورا و شهرداری از آب لوله‌کشی استفاده می‌کنند و باید از خودمان شروع کنیم و بعد از مردم انتظار همکاری داشته باشیم.

این عضو شورای شهر تهران با تأکید بر ضرورت مدیریت روان‌آب‌ها در تهران گفت: سیستم‌های کنونی نه تنها هزینه‌های سنگینی به شهرداری تحمیل می‌کند بلکه کاهش ذخایر آب زیرزمینی را نیز به همراه خواهد داشت.

امانی با بیان اینکه در تهران سالانه ۱۷ تا ۲۵ سانتی‌متر نشست زمین ایجاد می‌شود، گفت: در اروپا اگر ۴۰ میلی‌متر نشست زمین ایجاد شود کمیته بحران تشکیل می‌دهند، ولی در تهران خبری از این موضوع نیست.

وی خاطرنشان کرد: عزم و جدیتی در مدیریت شهری برای کاهش مصرف آب و مدیریت روان‌آب‌ها وجود ندارد و باید ساز و کار‌هایی پیش‌بینی شود.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار