درآمد شهرداری تهران در سال ۹۹ چقدر بوده است؟
کد خبر: 1041841
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N1t
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری پایتخت در ۱۱ ماهه سال ۹۹، ۱۸ هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است که ۳۰ درصد آن درآمد پایدار و ۷۰ درصد درآمد ناپایدار بوده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سیدحسن رسولی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورا در مورد گزارش حساب‌های درآمد و هزینه‌های شهرداری تهران طی ماه‌های گذشته اظهار داشت: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب موظف بوده در عملکرد یازده ماهه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۲۸ هزار و ۲۶ میلیارد تومان اقدام کند و طی این ۱۱ ماه حدود ۱۸ هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان کسب درآمد کرده است.

وی افزود: طی ۱۱ ماه گذشته کسری عملکرد ۹ هزار و ۷۴۹ میلیارد تومان وجود داشته همچنین از کل درآمد ۱۱ ماهه معادل ۳۰ درصد آن درآمد پایدار و ۷۰ درصد درآمد ناپایدار است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین شهرداری در ۱۱ ماه گذشته اجازه داشته حداکثر تا سقف ۲۵ هزار و ۴۶۹ میلیارد تومان هزینه کند که طی این مدت ۱۷ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان هزینه در دفاتر ثبت شده که ۹۳ درصد آن به صورت پرداخت‌های نقدی و ۷ درصد غیرنقدی بوده است.

رسولی گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به تحقق روند درآمدی عملکرد ۱۲ ماهه به مرز ۸۰ درصد بودجه برسد و در صورت تحقق این پیش‌بینی و متأثر بودن فضای کسب و کار از آثار کرونا همچنین تحریم‌ها عملکرد شهرداری مناسب بوده است.

وی با بیان اینکه درآمد پایدار شهرداری در ۱۱ ماه امسال نسبت به مشابه سال قبل ۱۱ درصد کاهش داشته است گفت: در بهمن امسال شهرداری ۱۷۴۵ میلیارد تومان از مصارف خود را ثبت کرده که ۹۲ درصد آن به صورت پرداخت‌های نقدی و ۸ درصد غیرنقدی بوده است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار