ساماندهی کارگران ساختمانی درمشهد جامع ترین طرح ملی
کد خبر: 1041822
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N1a
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
رییس کانون انجمن کارگران ساختمانی کشور
رییس کانون انجمن کارگران ساختمانی کشور گفت: به عقیده بنده کاری که در مشهد انجام شده است،ایده یک کار ملی و کشوری است و کامل ترین و جامع ترین کاری را که می توانستیم در این زمینه انجام دهیم، در شهر مشهد رخ داده است.

اکبر شوکت در آیین افتتاح جایگاه‌ های دائمی ساماندهی کارگران ساختمانی و موقت که با حضور محمدرضا کلائی شهردار مشهد، مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری رییس شورای اسلامی شهر مشهد و اعضای شورا و جمعی از مسئولان شهری و استانی برگزار شده بود، اظهار کرد: ما بزرگترین سندیکا و تشکل کارگری کشور هستیم. یکی از آرزوهای ما حضور در اینگونه مراسمی است که چنین طرحی در کشور به صورت جامع و کامل پیاده سازی شده است.

وی افزود:این طرح در استان‌های مختلف آغاز شد اما متاسفانه درست اجرا نشد و میلیاردها تومان پول به هدر رفته است. با تلاش های زیادی که صورت گرفته است توانسته ایم، حدود یک میلیون از کارگران ساختمانی را بیمه کنیم.

رییس کانون انجمن کارگران ساختمانی کشور بیان کرد: به عقیده بنده کاری که در مشهد انجام شده است، پایلوت یک کار ملی و کشوری است و کامل ترین و جامع ترین کاری را که می توانستیم در این زمینه انجام دهیم، در شهر مشهد رخ داده است.

شوکت خاطرنشان کرد:از دادستانی و شورای شهر مشهد که از این طرح حمایت کرده اند، تشکر می کنم و نتیجه اعتماد به شهردار جوان، همین کار جهادی و خوب است. امیدوارم واژه «ایست کار» به فرهنگ عمومی در کشور تبدیل و در تک تک شهرهای کشور این واژه نهادینه شود.

وی اضافه کرد:در این طرح امکان شناسایی کارگر واقعی از غیرواقعی وجود دارد و پس از 18 سال کار در این زمینه، تاکنون نقصی در اجرای این کار ندیده ام که نشان دهنده عزم جدی و نیت خیر شهردار مشهد است.

رییس کانون انجمن کارگران ساختمانی کشور گفت:این کار در استان های دیگر به کاریاب ها واگذار و با شکست مواجه شد زیرا با نیت اقتصادی کار را آغاز کردند اما در شهر مشهد ما با یک کار اجتماعی مواجه هستیم. ما نیز وعده می دهیم سهمیه ویژه بیمه ای برای مراکز ساماندهی کارگران ساختمانی شهر مشهد در نظر گرفته شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار