شهرداری تبریز ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد تجاری دارد !
کد خبر: 1041816
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N1U
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
عضو شورای شهر تبریز گفت: شهرداری ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد تجاری دارد که مالکیت زیر سرقفلی در اختیار شهرداری و سرقفلی واگذار شده است که بخش خصوصی از سرقفلی‌ها درآمدزایی می‌کند اما شهرداری درآمدزایی ندارد.

فرج قلی‌زاده  در جلسه شورای شهر تبریز اظهار داشت: در کل کشور سامانه ستاد ایران فعال است که خلاصه‌ای از مناقصات اجرا شده در کشور است که تمام مزایدات در این سامانه ثبت می‌شود و خرید ها نیز در آن ثبت می‌شود.

وی اضافه کرد: اما در شهرداری خرید‌ها به صورت سنتی است که پیشنهاد می‌دهم شهرداری نیز درآن عضو و خرید‌هارا از این سامانه انجام دهد.

عضو شورای شهر تبریز گفت: شهرداری ملزم شد با عضویت در سامانه ستاد ایران پایگاه مناقصات کشور، عضو و نیاز‌های شهرداری از این سایت خریداری و تامین شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شهرداری ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد تجاری دارد که مالکیت زیر سرقفلی در اختیار شهرداری و سرقفلی واگذار شده است که بخش خصوصی از سرقفلی‌ها درآمدزایی می‌کند اما شهرداری درآمدزایی ندارد.

وی با بیان اینکه در این زمینه‌ها مسائل امنیتی و جانی مطرح است  ادامه داد: با پیشنهاد شهرداری موافق هستم.
غلامحسین مسعودی‌ریحان عضو شورای شهر تبریز اظهار داشت: وقتی در خصوص املاک شهرداری تحقیق و تفحص تقاضا کردیم هیچ کس باور نداشت شهرداری ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد تجاری داشته باشد.

وی افزود: واگذاری زیر قفلی‌ها به صاحبان سرقفلی اقدامی عاقلانه است که موجب بهبود وضعیت خواهد شد.

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: اما این موضوع با نظر کارشناسان رسمی باشد نه هیئت ارزیابی و یک کمیته با حضور اعضای شورا و مدیران شهرداری و هیئت بازرسی کشور نیز تشکیل شود.

تبصره‌ها نوشته می‌شوند اما به آنها عمل نمی‌شود

بابایی‌اقدم عضو شورای شهر تبریز گفت: هیئت های ارزیابی را می‌توان به صورت مشخص ارزیابی کرد افرا حاضر در هیئت ارزیابی به محل مراجعه نمی‌کنند و قیمت‌های غیرواقعی تعیین می‌کنند.

وی افزود: هشت سال است می‌گوییم هیئت های ارزیابی را منحل کنیم چراکه نفرات سلیقه‌ای تعیین می‌شود.

بابایی‌اقدم گفت: فعالیت‌های هیئت های ارزیابی برسی شود چراکه مردم در خصوص تصمیمات هیئت های ارزیابی شکایت دارند.

وی تاکید کرد: تبصره‌ها نوشته می‌شوند اما به آنها عمل نمی‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: امسال برای اتوبوسرانی در تبصره‌ها رقم قابل توجهی در نظر گرفته شده است که باید پیگیر بود چراکه وضعیت اتوبوسرانی وخیم است

برچسب ها: تبریز ، شهر ، شهرداری
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار