۵ مرکز مشاوره برای مددجویان ایلامی راه اندازی می شود
کد خبر: 1041508
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MwW
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان ایلام ؛
مدیرکل کمیته امداد ایلام از راه اندازی ۵ مرکز مشاوره برای مددجویان ایلامی خبر داد.
آزادپور

 قنبر موسی نژاد عصر چهارشنبه در آیین آغاز به کار همزمان ۵ مرکز مشاوره و روانشناختی برای ارائه خدمات به مددجویان و نیازمندان ایلامی اظهار کرد: مشکلات اقتصادی خانواده‌های مددجو باعث شده این خانواده‌ها گاهاً در معرض دیگر مشکلات ناشی از آن از جمله آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند به همین خاطر راه اندازی مراکز مشاوره‌ای و روانشناختی با هدف پیشگیری و مبارزه با این آسیب‌ها در دستور کار حوزه فرهنگی کمیته امداد قرار گرفته است.

وی افزود: امروزه به این نتیجه رسیده‌ایم که در کنار ارائه خدمات حمایتی، معیشتی و شغلی به مددجویان، ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی به آنان نیز ضرورت دارد و مددجویان به منظور ایمن شدن در برابر آسیب‌ها نیازمند دریافت خدمات تخصصی مشاوره‌ای هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام پایین بودن تاب آوری را از جمله دلایل مشکلات اجتماعی جامعه برشمرد و تصریح کرد: راه اندازی مراکز مشاوره‌ای کمیته امداد علاوه بر اینکه برنامه‌های مستمری برای توانمندسازی روانی خانواده‌ها و افزایش سطح تاب آوری اجتماعی آنان دارند برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و روحی و حمایت‌های روانشناسی دوران پساکرونا نیز برنامه‌ها و راهکار‌هایی را در دستور کار خود خواهند داشت.

وی افزود: در دنیای امروز بخاطر مشکلات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و روانی نه تنها سلامت جسمی مردم بلکه توجه به موضوع سلامت روانی آن‌ها نیز بسیار اهمیت دارد لذا این نهاد تاکنون برای ۱۵ هزار مددجوی استان پرونده‌ی الکترونیکی سلامت تشکیل شده است.

موسی نژاد به همکاری‌های خوب کمیته امداد و هلال احمر در خدمت به نیازمندان استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین این دو دستگاه وجود دارد و در سال جاری چند پروژه مشترک از جمله راه اندازی خانه‌های هلال و طرح یاس با همکاری امداد و هلال احمر فعالیت خود را آغاز کردند.

مدیرکل امداد استان به راه اندازی خانه‌های هلال در کمیته امداد اشاره کرد و با عنوان اینکه تاکنون ۶ خانه هلال در کمیته امداد فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، تصریح کرد: فعالیت این خانه‌ها در راستای سیاست‌های توانمندسازی فرهنگی مددجویان است.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار