مرد معتاد به قصاص محکوم شد
کد خبر: 1040650
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mig
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
دو پسر جوان که به مصرف مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده بودند تصمیم گرفتند که در پاتوقشان مواد مصرف کنند. آن‌ها هنگام مصرف مواد با هم اختلاف پیدا کردند و مشاجره‌شان آن قدر بالا گرفت که یکی از آن‌ها دست به چاقو برد و دیگری را به قتل رساند. مأموران پلیس هم قاتل را بازداشت کردند. او حالا با حکم دادگاه به مرگ محکوم شده است.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ۱۳‌خرداد‌ماه امسال، چند مرد جوان پیکر نیمه جان یکی از دوستانشان را که بابک نام داشت به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل کردند. بررسی‌ها نشان داد که بابک با اصابت ضربات چاقو به سینه‌اش مجروح شده است. بابک در حالی‌که به سختی صحبت می‌کرد گفت که در خیابان سعیدی با دوستش سلمان درگیر شده و با ضربه‌های چاقوی او زخمی شده است. هر چند بابک تحت درمان قرار گرفت، اما به خاطر شدت خونریزی‌ها فوت کرد. با مرگ او پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد و در اولین گام سلمان شناسایی و بازداشت شد. او در اولین بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت از کاری که کرده پشیمان است. با کامل شدن بررسی‌ها پرونده برای بررسی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده‌شد و متهم روز گذشته پای میزمحاکمه ایستاد. بعد از اینکه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند وی در جایگاه قرار گرفت و در شرح ماجرا گفت: «من و بابک دوست بودیم و هر دو معتاد بودیم و هرازگاهی با هم مواد مصرف می‌کردیم. روز حادثه از او خواستم به پاتوقمان در خیابان سعیدی بیاید تا مواد بکشیم. وقتی سر قرار رسیدیم بر سر مواد بحثمان شد و کار به درگیری کشید. در آن درگیری او دست به چاقو شد و به طرفم حمله کرد. خیلی ترسیده بودم این شد که چاقو را از دستش گرفتم، اما او تلاش می‌کرد هر طور شده چاقو را از دستم بگیرد و ضربه بزند. چاره‌ای نداشتم تا اینکه مجبور شدم یک ضربه به او بزنم.»

متهم در آخر گفت: «وقتی بابک خونین روی زمین افتاد می‌خواستم او را به بیمارستان برسانم، اما ترسیدم به همین خاطر از دوستانم درخواست کمک کردم. باور کنید قصد قتل نداشتم. مقتول بر اثر مصرف مواد حال طبیعی نداشت و اصرار داشت مرا با چاقو بزند. به همین خاطر برای دفاع از خودم مرتکب قتل شدم.»

در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد تا اینکه با توجه به مدارک موجود در پرونده متهم را به قصاص محکوم کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار