مردم را به سیاه و سفید و خاکستری تقسیم نکنیم
کد خبر: 1040472
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mfo
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
قالیباف در آیین اختتامیه جشنواره رفیق خوشبخت ما:
همه مردم را باید تکریم کرده و با افتخار به همه آن‌ها باید مردم با هر گرایش و سلیقه‌ای خدمت کنیم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف عصر دیروز در آیین اختتامیه جشنواره «رفیق خوشبخت ما»، خطاب به جوانان و نوجوانان اظهار کرد: همه ما به عنوان یک شهروند ایرانی مدیون فرهنگ امام (ره)، بسیج و انقلاب اسلامی هستیم؛ سازمان‌های مردم‌نهاد که دارای ذات پاکیزه هستند و هدفشان بر اساس خدمتگزاری است، محل علم‌آموزی، مهارت‌آموزی و توانمندی محسوب می‌شوند.

رئیس قوه مقننه گفت: امروزه سازمان‌های مردم نهاد مانند بسیج و سازمان جوانان هلال احمر تبلور حضور سازمان‌یافته و مسئولیت‌پذیر یک جامعه و ملت به شمار می‌روند و در این راستا پیش‌قراولان و پیشاهنگان حرکت‌های مردمی به شمار می‌روند. وی ادامه داد: انقلاب اسلامی بر پایه سه عنصر خداباوری، مردم‌باوری و خودباوری به پیروزی دست یافت.

رئیس مجلس بیان کرد: بدون شک باید اذعان کرد موفقیت و پیروزی در گرو این است که امور را همراه با مردم انجام دهیم؛ امام خمینی (ره) همواره خطاب به مسئولان می‌فرمودند دولت‌ها به سمت کار‌هایی بروند که مردم نمی‌توانند آن‌ها را انجام دهند و هر کاری که مردم انجام می‌دهند دولت‌ها در آن دخالت نکنند.

قالیباف گفت: امروزه گمگشته‌ترین مسئله در کشور ما دست گرفتن همه امور از سوی همه دولت‌ها است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بدون شک هر مشکلی به دست مردم حل می‌شود و بر این اساس هر انسان تأثیرگذاری نیز از متن و بطن مردم حرکت می‌کند. رئیس قوه مقننه تصریح کرد: به نظر می‌رسد جشنواره رفیق خوشبخت ما باید زندگی شهید سلیمانی و همرزمان شهیدش را بررسی کند تا مشخص شود آن‌ها در کجا تربیت شده‌اند و علم آموخته‌اند؛ قطعاً با تحصیل و علم آموزی صرف به جایی نمی‌رسیم بلکه شایسته‌سالاری، شایسته گزینی و شایسته پروری در نهاد‌های برخاسته از جامعه و مردم رخ می‌دهد نه در بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها. وی افزود: انقلاب اسلامی با تکیه بر باور‌های سه‌گانه خداباوری، مردم باوری و خودباوری پیروز شد. دوران دفاع مقدس نیز با چنین روحیه‌ای متحول شد و شهید سلیمانی و یاران شهیدش نیز در این مسیر رشد کردند، از این رو جمعیت هلال احمر نیز باید متکی به حرکت‌های مردم محور باشد.

قالیباف بیان کرد: قبل از شروع جنگ تحمیلی همه تشکل‌ها برای ایجاد تحول و سازندگی شکل گرفتند و محوریت مردم نیز موجب شد در جنگ تحمیلی به پیروزی دست یابیم بنابراین مدیون حضور سازمان‌یافته مردم هستیم. رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید سلیمانی بار‌ها می‌گفت مردم را به سیاه و سفید و خاکستری تقسیم نکنید. همه مردم را باید تکریم کرده و با افتخار به همه آن‌ها با هر گرایش و سلیقه‌ای خدمت کنیم. همین‌که شهروند جمهوری اسلامی هستند و در سایه نظام اسلامی هستند ما باید خدمتگزار آن‌ها باشیم. مسئولیت‌پذیری در یک حرکت اجتماعی و انسانی یعنی همین، باور به مکتب اهل بیت و فرهنگ قرآنی یعنی همین. قالیباف ادامه داد: زمانی که شهید سلیمانی برای دفاع از مظلومان در مقابل مستکبران و آدمکش‌ها ایستاد، تجهیزات پیشرفته‌ای نداشت بلکه مردم و جوانان و امت اسلامی و آزادمردان را برای مقابله با دشمنان سازماندهی کرد که این مهم نیز تجربه برگرفته از دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار