صادرات ۶۴۰۰ کالا از ارمنستان به اروپا با مالیات صفر
کد خبر: 1040397
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Meb
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
احداث کارخانه لیفتراک و تولید برق از گاز توسط ایران در ارمنستان
رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان با اشاره به امضای یکسری توافق نامه ها با ایران گفت: در خصوص تولید لیفتراک های برقی، احداث کارخانه تولید آسانسور در ارمنستان و همچنین تولید برق از گاز، تفاهمنامه هایی با ایران امضا خواهیم کرد.

گاگیک ماکاریان در دیدار با  اتاق بازرگانی تبریز  و در جمع فعالان اقتصادی استان اظهار داشت: در مدتی که در ایران بودم، روز به روز بیشتر با پتانسیل های این کشور اشنا شده و تجسم کاملی از زمینه های همکاری به دست آوردم که اولین زمینه گسترش همکاری ها در بخش کشاورزی است. کشاورزی در ارمنستان باید به یکی از صنایع مهم تبدیل شود و از صفر تا صد این صنعت را بتوانیم در کشور خودمان راه اندازی کنیم.


نیازمند همکاری در زمینه پرورش طیور هستیم

وی ادامه داد: همچنین در موضوع پرورش طیور نیز نیازمند یکسری همکاری ها هستیم که در این راستا می توانیم نسبت به واردات جوجه از ایران اقدام کرده و همچنین در زمینه دامپزشکی و تامین مواد غذایی طیور نیز از این کشور، کمک بخواهیم.

ماکاریان با بیان اینکه ۳۰ درصد گوشت طیور مصرفی ارمنستان در خود کشور تولید شده و ۷۰ درصد آن وارداتی است، گفت: اگر پیشنهادات خوبی در زمینه واردات جوجه یک روزه و گوشت مرغ وجود داشته باشد، قطعا آن را بررسی خواهیم کرد. در حال حاضر پنج میلیون قطعه جوجه یک روزه و دو میلیون جوجه ۹۰ تا ۱۰۰ روزه به کشور خود وارد خواهیم کرد.

وی افزود: همچنین از همکاری در تاسیس مراکز پرورش طیور و توسعه مراکز نگهداری و پرورش دام های بزرگ استقبال می کنیم.

تاسیس دامداری های هوشمند و کشتارگاه های جدید، زمینه ای برای همکاری

رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان، تاسیس دامداری های هوشمند و ایجاد کشتارگاه های جدید در این کشور را از دیگر زمینه های موجود برای همکاری خوانده و گفت: از سوی دیگر ارمنستان، زمین های خوبی برای پرورش دام هایی چون گوسفند دارد و فعالان اقتصادی می توانند، دام های خود را در زمین های ارمنستان پرورش داده و سپس به صورت زنده و یا ذبح اسلامی به ایران منتقل کرده و یا آن را به دیگر کشورها صادر کنند.

محصولات کشاورزی و تنوع آن ها را در ارمنستان افزایش می دهیم

وی ادامه داد: از سوی دیگر کارخانه های کنسرو و کمپوت سازی فراوانی در ارمنستان فعالیت می کنند که محصولات تولیدی آن ها به کشورهای روسیه، آمریکا و کشورهای اروپایی صادر می شود که در این زمینه نیاز داریم تا مقدار محصولات و تنوع آن ها را افزایش دهیم و در این راستا نیز می توان شاهد افزایش همکاری ها بوده و از ایران کنسانتره های میوه و یا رب گوجه فرنگی وارد کنیم.

ماکاریان با اشاره به عضویت ارمنستان در اتحادیه اوراسیا گفت: از سوی دیگر در قالب تفاهم نامه های منعقد شده با اتحادیه اروپا، ارمنستان می تواند 6 هزار و ۴۰۰ نوع کالا را با مالیات صفر و یا یک سوم مالیات معمول به اروپا ارسال کند.

حجم محصولات تولیدی ارمنستان برای صادرات کافی نیست

وی همچنین ارمنستان را دارای تفاهمنامه های همکاری با دیگر کشورها دانست و گفت: اما از این ظرفیت ها نتوانسته ایم به درستی بهره ببریم چرا که میزان محصولات تولیدی ارمنستان حجم کمی را شامل می شود که در همکاری با ایران می توانیم این مشکل را حل کنیم چرا که ایران کارخانه های تولیدی بزرگ با محصولات فراوان دارد.

رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان با اشاره به امضای یکسری توافق نامه ها با ایران گفت: در خصوص تولید لیفتراک های برقی، احداث کارخانه تولید آسانسور در ارمنستان و همچنین تولید برق از گاز، تفاهمنامه هایی با ایران امضا خواهیم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار