متهم:قصد دفاع داشتم!
کد خبر: 1040375
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MeF
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
نگهبان یکی از انبار‌های جنوب تهران دو سال است که در زندان به سر می‌برد. او زمستان سال‌۹۸ ابتدا به پسری نوجوان در جمع‌آوری ضایعات کمک کرد، اما بعد از چند ساعت با وی درگیر شد و او را با ضربات قمه به قتل رساند. متهم حالا با حکم قصاص از سوی دادگاه مواجه شده‌است.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  زمستان سال‌۹۸ مأموران پلیس باقر‌شهر از درگیری خونین حوالی شهر باخبر و راهی محل شدند. اولین بررسی‌ها حکایت از آن داشت نوجوان ضایعات جمع‌کن به نام هادی در درگیری با ضربه قمه از سوی نگهبان یکی از انبار‌ها به قتل رسیده است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، پدر هادی که در محل حضور داشت و شاهد قتل بود به مأموران گفت: پسرم برای کمک خرج زندگی ضایعات جمع می‌کرد. آن روز قرار بود مقداری لوله پلیکا جمع کند به همین خاطر به انباری در باقرشهر رفت. مرد نگهبان به او چند کیسه داده بود و پسرم مقداری لوله جمع کرد و به خانه آورد. او دوباره به انبار ضایعات رفت، اما این بار نگهبان به او اجازه جمع‌آوری ضایعات را نداده بود.

مرد میانسال ادامه داد: پسرم که از رفتار آن مرد ناراحت شده بود به خانه آمد و خواست به آنجا برویم تا با مرد نگهبان صحبت کنیم. من قبول کردم و همراه پسرم و برادرم به آنجا رفتیم، اما آن مرد وقتی ما را دید درگیر شد و در آن درگیری پسرم را با ضربه قمه کشت. با ثبت این توضیحات عامل قتل که یعقوب نام داشت، شناسایی و بازداشت شد. او به درگیری اقرار کرد، اما مدعی بود در دفاع از خودش مرتکب قتل شده‌است.

یعقوب بنا به شواهد موجود به اتهام قتل عمد راهی زندان شد و پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

متهم در اولین جلسه محاکمه مقابل هیئت قضایی شعبه‌پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفت. ابتدای جلسه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و در شرح ماجرا گفت: هادی آن روز به انبار آمده بود و من چند کیسه در اختیارش گذاشتم تا وسایلی راکه می‌خواهد، بردارد. او بعد از جمع کردن مقدار زیادی لوله پلیکا رفت، اما دوباره برگشت.

متهم ادامه داد: هادی اصرار کرد دوباره کیسه‌ها را بگردد، اما من مخالفت کردم و گفتم می‌خواهم استراحت کنم. او از این حرف ناراحت شد و به خانه رفت، اما این بار همراه پدرش، عمو و پسرعمویش به انبار آمد. آن‌ها وقتی مرا دیدند حمله کردند و در آن درگیری هادی دست به قمه شد. وی ادامه داد: برای دفاع از خودم با چوب به سرش زدم. او روی زمین افتاد و قمه از دستش رها شد. مقتول می‌خواست قمه را از روی زمین بردارد که من زودتر قمه را برداشتم و ضربه‌ای به سینه‌اش زدم. باور کنید قصد کشتن پسرنوجوان را نداشتم. اگر او را نزده بودم شاید کشته می‌شدم. در پایان هیئت قضایی وارد شور شد و بنابه مدارک موجود در پرونده متهم را به قصاص محکوم‌کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار