هسته‌ای بهانه است، اقتدار ایران نشانه است
کد خبر: 1040275
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mcd
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
مروری بر فتوای رهبری و بهانه‌جویی غربی‌ها علیه پیشرفت‌های هسته‌ای ایران
غربی‌ها هر بار با بهانه یا بی‌بهانه، ایران را متهم به ساخت سلاح هسته‌ای و پنهان‌کاری در آن کرده‌اند تا به اعمال فشار‌های غیرقانونی خود بر ایران، مشروعیت ببخشند. در هفته‌های اخیر، ادعای یک نشریه غربی مبنی بر وجود رادیو اکتیو در سایت‌های مخفی ایران و سخنان ناپخته وزیر اطلاعات در مورد امکان تغییر فتوای رهبری باعث شد تا بهانه دست غربی‌ها و رسانه‌هایشان بیفتد و علیه فعالیت هسته‌ای ایران فضاسازی کنند.
سرویس سیاست جوان آنلاین: «دروغ می‌گویند، این مسئله‌شان نیست. بسیاری از آن‌ها یا همه‌شان می‌دانند که ما دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم. آن‌ها حتی با سلاح متعارف ما و امکانات دفاعی ما مخالفند. می‌خواهند مؤلفه‌های قدرت را از ایران بگیرند.» ۹۹/۱۲/۴. این جمله رهبری، کلید فهم علت باج‌خواهی و مناقشه غربی‌ها با جمهوری اسلامی در مسئله هسته‌ای است. رهبر انقلاب بار‌ها تأکید کرده‌اند که سلاح هسته‌ای را «حرام» می‌دانند و علاوه بر این برای ما «به صرفه» نیست و «بیهوده» است و «پر خطر». با این حال، غربی‌ها هر بار با بهانه یا بی‌بهانه، ایران را متهم به ساخت سلاح هسته‌ای و پنهان‌کاری در آن کرده‌اند تا به اعمال فشار‌های غیرقانونی خود بر ایران، مشروعیت ببخشند. در هفته‌های اخیر، ادعای یک نشریه غربی مبنی بر وجود رادیو اکتیو در سایت‌های مخفی ایران و سخنان ناپخته وزیر اطلاعات در مورد امکان تغییر فتوای رهبری باعث شد تا بهانه دست غربی‌ها و رسانه‌هایشان بیفتد و علیه فعالیت هسته‌ای ایران فضاسازی کنند. پایگاه khamenei. ir مروری بر بیانات رهبر معظم انقلاب در این زمینه انجام داده است.

«علاوه بر اینکه از لحاظ فکری، نظری و فقهی، ما این کار را خلاف می‌دانیم، استفاده از این تسلیحات را گناه بزرگ می‌دانیم و نگه داشتنش را یک کار بیهوده پرضرر پرخطر می‌دانیم و هرگز دنبالش هم نمی‌رویم.»
 
۹۰/۱۲/۳. اینکه «ما نمی‌خواهیم سلاح هسته‌ای درست کنیم، نه به خاطر اینکه امریکا از این ناراحت می‌شود، بلکه عقیده خود ما این است.» ۹۱/۱۱/۲۸. ما هرگز دنبال سلاح هسته‌ای نخواهیم رفت «به‌خاطر خودمان، به‌خاطر دینمان و به‌خاطر عقلمان. هم فتوای شرعی ما این است، هم فتوای عقلی ما این است.» ۱/ ۹۴/۲۰
«فکر اسلامی ما می‌گوید سلاحی که در آن، غیر مسلحین، غیر نظامی‌ها و مردم عادی تلف می‌شوند، ممنوع است. هسته‌ای باشد یا شیمیایی یا غیر اینها؛ این سلاح ممنوع است.» ۹۹/۱۲/۴. پس همه باید بدانند که ما «امروز و فردا و هیچ وقت به سلاح هسته‌ای احتیاج نداریم.» ۹۴/۱/۲۰ و همچنین معتقدیم استفاده از این‌ها «جنایت علیه بشریت است و نباید تولید شود؛ آنچه هم که در دنیا هست، باید محو شود و از بین برود.» ۹۱/۱۱/۲۸

فتوای هسته‌ای رهبر انقلاب تردیدناپذیر است

در فتوای هسته‌ای رهبر انقلاب که در پیامشان به نخستین کنفرانس بین‌المللی «خلع سلاح هسته‌ای و عدم اشاعه» در فروردین ۸۹ منتشر شد و پس از آن به صورت رسمی در سازمان ملل هم ثبت شده است آمده که ما علاوه بر اعتقاد به حرمت سلاح هسته‌ای، کاربرد «دیگر انواع سلاح‌های کشتار جمعی، نظیر سلاح شیمیایی، سلاح میکروبی و ... را نیز حرام می‌دانیم.» و «ملت ایران که خود قربانی کاربرد سلاح شیمیایی است، بیش از دیگر ملت‌ها خطر تولید و انباشت این گونه سلاح‌ها را حس می‌کند و آماده است همه امکانات خود را در مسیر مقابله با آن قرار دهد.»

این یعنی که «ما به خاطر نظر اسلام است که نخواستیم دنبال این سلاح برویم والّا اگر می‌خواستیم برویم شما‌ها کی هستید، چه‌کاره هستید که بتوانید جلوگیری کنید.» آن دلقک صهیونیست بین‌الملل و حامیان غربی‌اش بدانند «ما اگر تصمیم داشتیم به سلاح هسته‌ای دست پیدا کنیم، شما و بزرگ‌تر از شما هم نمی‌توانستید مانع بشوید.» ۹۹/۱۲/۴.

اما این همه دشمنی و تلاش غربی‌ها برای سنگ‌اندازی در مسیر حرکت جمهوری اسلامی چه دلیلی دارد؟

هسته‌ای بهانه است

در حقیقت ریشه دشمنی‌ها و کارشکنی‌ها توقف پیشرفت علمی ایران است. «برنامه دشمن این است که توانمندی‌های جمهوری اسلامی را متوقف کند یا از بین ببرد یا اقلاً از رشد آن‌ها جلوگیری کند... با پیشرفت علمی، به‌شدت مخالفند. فشار بر بخش هسته‌ای یکی از عوامل عمده‌اش به‌خاطر این بود.» ۹۵/۳/۲۵. چون «دستاورد کنونی هسته‌ای ما چیز باارزشی است؛ صنعت هسته‌ای برای یک کشور، یک ضرورت است، هم برای انرژی، هم برای دارو‌های هسته‌ای، هم برای تبدیل آب دریا به آب شیرین و هم برای بسیاری از نیاز‌های دیگر در زمینه کشاورزی و غیرکشاورزی.» ۹۴/۱/۲۰. مگر کشوری می‌تواند از چنین منافع مهمی چشم‌پوشی کند؟ در روند تحولات علمی و صنعتی «تا چند سال دیگر بلاشک... نیروگاه‌های هسته‌ای که سالم‌تر، تمیزتر و ارزان‌تر انرژی را تولید می‌کنند، در کشور‌ها رایج خواهند شد.» ۹۹/۱۲/۴ و یکی از مهم‌ترین منابع انرژی در کشور‌ها خواهند بود.

طبق برآورد‌های رسمی در سال ۸۴، تولید انرژی کشور ما در سال ۱۴۰۴ باید حداقل «۲۰ هزار مگاوات از طریق انرژی هسته‌ای باشد؛ والّا ما باید برق را از دیگران گدایی کنیم.» ۸۶/۱۰/۱۳. کشور ما آن روز حداقل به این مقدار انرژی احتیاج دارد، اما «غنی‌سازی را آن روز نمی‌شود شروع کرد؛ باید از امروز شروع کنیم که آمادگی داشته باشیم.» ۹۹/۱۲/۴

علاوه بر این دشمنان به‌دنبال ضعیف نگه داشتن ایران و وابستگی ما به خودشان هستند. «خلاصه حرف دشمن این است که به ملت ایران می‌گوید شما فناوری هسته‌ای را نداشته باشید. چرا؟ برای اینکه فناوری هسته‌ای، شما را در عرصه‌های مختلف نیرومند می‌کند؛ شما این فناوری را نداشته باشید تا ضعیف بمانید، تا بتوان راحت‌تر به شما زورگویی کرد.» ۸۵/۱/۱، چون کسانی که توانسته‌اند انرژی هسته‌ای را به دست بیاورند و از آن استفاده کنند «در آینده نه‌چندان دوری خواهند توانست سرنوشت انرژی دنیا را در دست داشته باشند.» ۸۵/۱۱/۲۸ و مستکبران می‌خواهند اختیار انرژی دنیا در دست آن‌ها باشد. براین اساس «امروز بهانه آن‌ها بهانه هسته‌ای است؛ تحریم می‌کنند، به بهانه هسته‌ای»، اما مگر چندسال است که مسئله هسته‌ای پیش آمده؟ «آن وقتی که مسئله هسته‌ای نبود، چرا تحریم می‌کردند؟ مسئله، مسئله مقابله و معارضه با ملتی است که خواسته است مستقل باشد، خواسته زیر بار ظلم نرود و در مقابل ظلمِ ظالم بایستد.» ۹۰/۱۲/۳

دشمنی با مؤلفه‌های قدرت

نتیجه اینکه دشمن به دنبال نابودی هر نقطه قوتی است که به مؤلفه‌های قدرت ایران افزوده شود. «مسئله امریکا با جمهوری اسلامی این نیست که سر قضیه هسته‌ای یا سر قضیه موشک یا مانند این‌ها باشد؛ خیر... برای این است که عناصر مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی را این‌ها می‌خواهند از بین ببرند.» ۹۷/۳/۲.
توانمندی هسته‌ای یکی از مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی و اقتدار ملت ایران است که فعلاً سنگر اول مبارزه است. اگر به فرض روزی مسئله هسته‌ای حل هم شود، خواهیم دید که «قضیه موشک‌ها پیش می‌آید؛ قضیه موشک‌ها حل بشود، قضیه حقوق بشر است؛ قضیه حقوق بشر حل بشود، قضیه شورای نگهبان است؛ قضیه شورای نگهبان حل بشود، قضیه اصل رهبری و ولایت فقیه است؛ قضیه ولایت فقیه حل بشود، قضیه اصل قانون اساسی و حاکمیت اسلام است؛ اینهاست، دعوا سر چیز‌های جزئی نیست.» ۹۵/۳/۲۵ دعوا بر سر عناصری است که باعث شده ملت ایران «سر بلند کرده، قد برافراشته، رشد کرده و با ظلم‌های امریکا مخالفت می‌کند.» ۹۷/۳/۲ مسئله آن‌ها این است که این ایران اسلامی نباید قوی و مستقل باشد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
Mohammad
|
Germany
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
0
3
با سلام ، نظر حکیمانه رهبر عالی مقام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دقیق و عالمانه است ، اما پای چند موضوع مهم نیز در میان است اول اینکه تمامی مستکبران و زورگویان جهان به این سلاح مسلح هستند و روز به روز هم بر این قدرت خود می افزایند همین چند روز پیش فرانسه اعلام کرد که قصد دارد دها میلیارد دلار خرج بازسازی و نو سازی نیروی هسته ایی خود کند ، رژیم پلید و کودک کش و بی رحم صهیونیستی طبق براورد صدها کلاهک هسته ایی دارد و همچنین رژیم سعودی یک برنامه پنهان خرید و تکمیل سلاح هسته در دستور کار خود قرار داده است ، حال اگر ما با هریک از این نیروهای اهرمنی سرشاخ بشویم در این معادله بسیار رتبه فرودستی خواهیم داشت ، دوم اینکه کشور کره شمالی که از موقعیت ژئوپلیتک و ژئواکونومی بالایی هم بر خوردار نیست توانست با همین سلاح اتمی آمریکا را به پای میز مذاکره بکشاند و یا پاکستان کم قدرت حریف در خور توجه هند پر قدرت شود ، سوم تجربه نشان داده لااقل تجربه جنگ کشور ژاپن با امریکا این را ثابت کرده است که سلاح هسته مخصوص کشور هایی ساخته و به کار گرفته می شود که از این سلاح و قدرت بازداذندگی آن بی بهره هستند ، در نتیجه باید منتظر باشیم و بیم داشته باشیم نکند دوباره مثل زمان صدام بر سرمان بمب و موشک و سلاح شیمیایی برزند و در عوض ما به خدا پناه ببریم چون کاری هم سنگ از دستمان بر نمی آید .
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار