قیمت قالیشویی در شب عید افزایش دارد؟
کد خبر: 1039732
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MTs
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
قیمت قالیشویی در تهران هر ساله توسط اتحادیه به صورت کاملا واضح مشخص می‌شود. البته در کنار موارد اعلامی، تعدادی تبصره هم اعلام می‌شود که در این متن به همه این موارد در خصوص قیمت قالیشویی پرداخته می‌شود.

قیمت قالیشویی در شب عید افزایش دارد؟

با نزدیک شدن به سال نو، دغدغه خانه‌تکانی در خانواده‌ها افزایش می‌یابد و بسیاری در پی یافتن یک مرکز مناسب برای شستشوی فرش و محاسبه قیمت قالیشویی خواهند بود. یکی از اتفاقاتی که از سال 1398 زندگی بسیاری از شهروندان و انواع کسب و کار و البته نرخ قالیشویی تهران را تحت تاثیر قرار داده است؛ همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان و ایران بود.

متاسفانه سال گذشته، مراکز قالیشویی متعددی به علت محدودیت‎های کرونایی و عدم برخورداری از خدمات آنلاین با چالش‌های بسیاری مواجه شدند. اما در سال جاری بسیاری از قالیشویی‌ها با آمادگی بیشتری به استقبال سال نوی خورشیدی و ارائه خدمات به شهروندان می‌روند. تغییراتی که در سال جاری رخ داد بر قیمت شستشوی فرش نیز بی‌تاثیر نبود. برای همین در این مطلب به عوامل موثر بر هزینه قالیشویی پرداخته و قیمت انواع این خدمات را مطابق با نرخ اتحادیه برای شما برمی‌شماریم.

همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر قیمت قالیشویی

با همه‌گیری ویروس کرونا در دنیا و کشور ایران، دسترسی به برخی خدمات شوینده مرغوب با دشواری بیشتری همراه شد، همچنین حفظ سلامت کارکنان قالیشویی یکی از نکات مهمی است که بسیاری از مراکز به آن اهمیت ویژه‌ای دادند و پرسنل خود را ملزم به رعایت همه‌جانبه پروتکل‌های بهداشتی کردند. به همین دلیل، قیمت قالیشویی سال 99 نیز تحت تاثیر این عوامل تغییراتی داشته است.

یکی از مزیت‌های قالیشویی، ارتباط نزدیک آن با آب و محلول‌های شستشو و ضدعفونی کننده است که آن را به خدمتی کم‌خطر تبدیل کرده است. پس از شیوع کووید-19 و اهمیت تمیزی و بهداشت منازل به عنوان مناطقی امن در این دوران، شستشوی فرش‌ها در اولویت خانواده‌ها برای خانه‌تکانی نوروز قرار گرفت. مراکز قالیشویی فرش را با مواد ضدویروس شستشو داده و از بهداشت کامل آن و همچنین بهداشت و سلامت پرسنل خود اطمینان کامل حاصل می‌کنند.

نرخ اتحادیه قالیشویی تهران

اتحادیه قالیشویی تهران امسال نیز مطابق با سنت همیشگی خود، قیمت قالیشویی در تهران را تعیین کرده است تا کلیه مراکز مطابق با تعرفه تعیین شده پذیرای مشتریان خود باشند. کلیه مراکز قالیشویی موظف هستند تا فرش، موکت و قالی مشتریان خود را به نحو احسن شستشو دهند؛ بر همین اساس اتحادیه به‌خصوص در ایام پیش از سال نو، نظارت ویژه‌ای بر عملیات شستشو و کلیه خدمات ارائه شده توسط مراکز قالیشویی خواهد داشت.

مراکزی که قیمت‌هایی متفاوت از نرخ اتحادیه قالیشویی 99 ارائه کنند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. مشتریان از این حق برخوردارند تا قیمت ارائه شده توسط مرکز را با قیمت اتحادیه مقایسه کرده و در صورت مغایرت به مراجع مربوطه گزارش دهند. در ادامه لیست قیمت قالیشویی های مجاز تهران ارائه شده است.

عنوان (در سال 1399)

از قیمت (تومان)

تا قیمت (تومان)

شستشوی فرش ماشینی (بر اساس متر مربع)

11500

-

شستشوی فرش دستباف (بر اساس متر مربع)

15000

-

اعلاء شویی فرش ماشینی (بر اساس متر مربع)

16000

 

اعلاء شویی فرش دستباف (بر اساس متر مربع)

25000

335000

شستشو فرش گل ابریشم دستبافت متری

60000

 

شستشوی موکت جدا از زمین

7000

 

خشکشویی فرش ماشینی در محل( بر اساس متر مربع)

16000

-

خشکشویی فرش دستباف در محل(بر اساس متر مربع)

22000

-

خشکشویی موکت در محل(متراژ کمتر از 50 متر)

400000

-

سرویس حمل فرش

25000

 

قیمت قالیشویی در شب عید افزایش دارد؟

عوامل موثر بر قیمت قالیشویی

عوامل متعددی بر قیمت قالیشویی اثر دارند. از جمله این عوامل جنس قالی، اندازه و ابعاد فرش و خدمات جانبی مرکز هستند. مشتریان در صورت نیاز می‌توانند؛ برخی خدمات جانبی همچون شستشو در محل، اعلاشویی و یا انجام کلیه ترمیم‌های مورد نیاز در فرش را از مرکز درخواست کنند. انجام هرگونه خدمات جانبی توسط مرکز قالیشویی باید با رضایت مشتری و آگاهی وی انجام شود؛ در غیر این صورت نارضایتی مشتری را به همراه خواهد داشت.

در ادامه به هرکدام از این عوامل به صورت جداگانه پرداخته می‌شود.

تاثیر جنس فرش بر قیمت قالیشویی

فرش‌ها دارای جنس‌های مختلفی هستند و قیمت قالیشویی بر اساس جنس فرش متفاوت خواهد بود. برای مثال فرش‌هایی که از تراکم بافت ریزتری برخوردارند و در واقع متراکم‌تر هستند؛ باید با دقت بیشتر شسته شوند و به همین دلیل هزینه بیشتری برای شستن آن‌ها صرف خواهد شد. به ظور مثال فرش‌های ابریشم و گل ابریشم از این دسته هستند. این فرش‌های نفیس با توجه به ترکیب رنگ و تراکم نخ‌های خود به شوینده‌های متفاوتی نیاز دارند؛ به همین دلیل هزینه شستن آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود.

شستن انواع فرش‌های ماشینی معمولا با هزینه کمتری انجام می‌شود و قیمت قالیشویی فرش دستباف بخاطر دقت و زمان بیشتری که نیاز دارد، بیشتر خواهد بود. همچنین برخی از مراکز خدمات اعلاشویی نیز ارائه می‌کنند. این خدمات که معمولا برای فرش‌های نفیس، دستباف و ابریشمی عرضه می‌شود، قیمت قالیشویی را افزایش خواهد داشت. در روش اعلاشویی تعداد مراحل شستشوی فرش بیشتر بوده و همچنین از مواد مخصوص برای این کار استفاده می‌شود.

تاثیر اندازه و ابعاد فرش بر قیمت قالیشویی

نرخ اتحادیه قالیشویی معمولا با توجه به یک متر مربع فرش محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، برای محاسبه شستشوی فرش 6 متری، باید این عدد در 6 ضرب شود. برای همین هرچقدر که اندازه فرش بزرگتر باشد، قیمت شستن فرش نیز افزایش خواهد یافت. 

عوامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت قالیشویی

در برخی موارد فرش نیازمند ریشه‌بافی، شیرازه دوزی، ترمیم سوختگی و پارگی، رفوگری و بسیاری عملیات تخصصی دیگر خواهد بود. ارائه کلیه این خدمات توسط قالیشویی با رضایت مشتری انجام شده و تحت نظر او صورت خواهد گرفت. در صورتی که مشتری موافق باشد، این خدمات جانبی بر قیمت فرش اثرگذار خواهند بود. عامل دیگر هزینه حمل فرش‌ها است. برخی از قالیشویی‌ها هزینه حمل و نقل دریافت نمی‌کنند؛ برای همین باید این هزینه پیش‌تر با مشتری مطرح شود.

تنوع خدمات قالیشویی تهران را به یکی از بهترین مراکز برای شستن مطمئن و مکانیزه قالی تبدیل کرده است. یکی از این خدمات که با شیوع ویروس کرونا نیز مورد استقبال فراوان قرار گرفت، خدمات آنلاین بود. قیمت قالیشویی آنلاین در مراکز مختلف متفاوت است. همچنین یکی از خدمات ویژه مراکز قالیشویی ارائه خدمات در محل است. این کار باعث افزایش آسودگی مشتری و شفافیت بیشتر در فرآیند شستشوی فرش خواهد شد و همچنین در نظر داشته باشید که قیمت قالیشویی در صورت ارائه خدمات در محل افزایش خواهد یافت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار