۳ کشور اروپایی توزیع کننده ۵۰درصد مواد مخدر
کد خبر: 1039245
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MM1
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به گزارش ارائه شده سازمان ملل، افزود: مصرف مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان روبه افزایش است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد امروز در نشست خبری با اشاره به رویکرد‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر، بیان داشت: مقابله هدفمند براساس شواهد علمی انسجام در کار با آسیب شناسی، مقایلع هدفمند و ضربه زدن به بنیان اقتصادی قاچاقچیان، ایجاد ظرفیت درمان موثری و شیوه نوین درمانی از جمله این رویکردهاست.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه اکنون در دنیا ۳۰۰میلیون مصرف کننده مواد مخدر مستمر وجود دارد، گفت: ۳ کشور اروپایی به تنهایی ۵۰درصد توزیع مواد مخدر را برعهده دارند.

مومنی با اشاره به گزارش ارائه شده سازمان ملل، افزود:مصرف مواد مخدر در بین نوجوان، جوان روبه افزایش است.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی در ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدامات پیشگیرانه است، تصریح کرد:اگر قانون مبارزه با مواد مخدر به روز و اصلاح شود ما ظرف ۳سال به صورت مشهود معتادان را ساماندهی خواهیم کرد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به ضربه اقتصادی ۱۲هزار میلیارد تومانی به بنیان مالی قاچاقچیان در ۱۰ماهه سال جاری یادآور شد:بیش از ۷۰درصد موضوع معتادان متجاهر در کشور ساماندهی شده و در سال آینده ۹۰ در صد معتادان ساماندهی می‌شوند.

مومنی با اشاره به اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس، ابراز داشت:۴۰هزار مدرسه در این طرح تحت پوشش قرار گرفتند و رشد شیوع مواد مخدر در دانش آموزان متوقف شده است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار