منطقه‌ای کردن تنظیم بازار در دستور کار
کد خبر: 1039083
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MJP
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
قائم‌مقام وزیر صمت:
قائم‌مقام وزیر صمت با بیان اینکه به دنبال منطقه‌ای کردن تنظیم بازار هستیم، گفت: بازار باید بر اساس ویژگی‌های خاص هر استان و منطقه تنظیم شود.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: محمدصادق مفتح در نشست ویدئوکنفرانسی با روسای سازمان‌های صمت استانی اعلام کرد: به دنبال منطقه‌ای کردن تنظیم بازار برای تصمیم‌گیری در این حوزه با در نظر گرفتن ویژگی‌ها و شاخص‌های خاص هر استان و منطقه هستیم.

قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی افزود: روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در واقع وزرای صنعت، معدن و تجارت در استان‌های متبوع خود هستند و کار تنظیم بازار را با لحاظ نمودن پارامترها، شرایط و شاخص‌های خاص استان خود باید انجام دهند.

وی با بیان اینکه منطقه‌ای کردن تنظیم بازار باعث سلب مسئولیت روسای سازمان‌های صمت استانی در تنظیم بازار استان‌های خود نخواهد شد، تصریح کرد: منطقه‌ای کردن در واقع تشکیل مجمع تصمیم گیری کوچکتر برای عملیاتی کردن تصمیم‌ها با توجه به شرایط خاص استان‌های درون یک منطقه است.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اضافه کرد: در معاونت بازرگانی داخلی ۶ منطقه شکل گرفته است و می‌خواهیم که یک تصمیم واحد را در راستای سیاست‌های معاونت بازرگانی داخلی به صورت متمرکز اجرا نماییم.

مفتح همچنین یادآوری کرد: این تغییر ساختار در حوزه تنظیم بازار قبلاً نیز در وزارت بازرگانی تجربه شده است و نوعی نگاه به شرایط خاص هر منطقه در این تصمیم‌گیری لحاظ می‌شود.

وی گفت: هر منطقه و استان کشورمان شرایط خاص و ویژگی‌های درآمدی و توسعه‌ای دارد، ضمن اینکه پارامتر‌هایی از جمله مرزنشینی و همجواری نیز بر این شاخص‌ها افزوده می‌شود.

گفتنی است، در این نشست با توجه به نزدیکی ایام پایانی سال در راستای حفظ آرامش بازار تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف تنظیم بازار صورت گرفت.

همچنین درخصوص منطقه‌ای کردن تنظیم بازار پیشنهادات مختلف از سوی روسای سازمان‌های صمت استانی ارائه شد.

چگونگی تامین و عرضه کالا‌های اساسی و مایحتاج عمومی مردم در ایام پایانی سال نیز از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار