عنصری: ورزش کشور دچار مرگ تدریجی شده است
کد خبر: 1038973
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MHd
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
انتقاد تند رییس هیات کبدی تهران از سیستم حاکم بر ورزش
رییس هیات کبدی استان تهران در مراسم تجلیل از خانواده بزرگ کبدی استان تهران ضمن انتقاد از سیستم حاکم بر ورزش کشور گفت: ورزش کشور در حالت کما و مرگ تدریجی و خاموش بسر می‌برد و در حالیکه هیات‌های ورزشی نقش اصلی را در کشف و پرورش استعداد‌ها دارند، اما کمترین توجهی هم به آن‌ها نمی‌شود و برای گرفتن یک زمین تمرین باید به سیستم تکدی گری تکیه کنیم.
حسین عنصری در حالیکه از روند حاکم بر بی توجهی به هیات‌های ورزشی گله می‌کرد با خیر مقدم به رییس فدراسیون کبدی، معاونین اداره کل ورزش تهران و مربیان و داوران و ورزشکاران کبدی کار گفت: در صورتی که سیستم فرسوده اداری ورزش کشور بازبینی و اصلاح نشود ورزش در حالت مرگ نیمه خاموش فرو خواهد رفت، چون با این شیوه که از هیات‌ها بیشترین فعالیت قهرمانی و همگانی را می‌خواهند، اما کمترین توجهی نمی‌کنند خیلی زود افراد دلسوز و عاشق کار عطای هیات را به لقایش می‌بخشند و بعد با سیستم سوداگری باید ورزش را اداره کرد که آنهم یعنی مرگ تدریجی استعداد‌های ناب و استعداد‌هایی که نمی‌توانند با نگاه مادی گری به ورزش، رشد و نمو پیدا کنند.
وی گفت: شما نگاه کنید که تمامی زحمات قهرمان پروری و جذب استعداد‌ها را هیات‌های ورزشی انجام می‌دهند، اما کمترین سهم و نقشی در اماکن و فضا‌های ورزشی ندارند و وقتی با هزار و یک التماس یک زیر پله را به هیاتی میدهند ده نفر آقا بالاسر قرار می‌دهند و با این شیوه آیا می‌توان به آینده ورزش قهرمانی امیدوار بود.
عنصری افزود: سال ۹۸ و قبل از کرونا تهران میزبان مسابقات لیگ برتر کبدی بانوان و آقایان بود و همه بازی‌ها هم به طور مستقیم پخش شد، ولی آیا توجهی به هیات کبدی تهران صورت گرفت؟
چه تفاوتی است بین یک هیات که همه بازیهایش پخش مستقیم می‌شود و همواره در رده‌های بانوان و آقایان جزو تیم‌های قهرمان یا سکو نشین باشگاه‌های کشور بوده با هیاتی که سالی یک مسابقه هم برگزار نمی‌کند.
در این مراسم از نفرات تیم‌های کبدی بانوان و اقایان استان تهران با اهدای لوح و تندیس ویژه با حضور دکتر اورسجی رییس فدراسیون کبدی، دکتر ملاجعفری معاون قهرمانی اداره کل استان تهران و سایر معاونین و مدیران تجلیل به عمل آمد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار