به جای دغدغه طرح نام امام «مرام امام» را احیا کنید
کد خبر: 1038854
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MFi
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
توصیه نماینده خبرگان به مدعیان خط امام (ره)
نماینده خبرگان رهبری با بیان اینکه مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) نباید تنها از ظواهر گفتمان امام صیانت کند، گفت: این مؤسسه باید نگهبان محتوا و باطن گفتمان نیز باشد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت‌الاسلام جواد مجتهد شبستری در گفتگو با خبرگزاری رسا، با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های اساسی و اصلی گفتمان امام خمینی (ره) «استکبار ستیزی و مقاومت در برابر کفر و الحاد» است، ادامه داد: در بینش و منش امام خمینی (ره) همواره میان جبهه استکبار و جبهه انقلاب اسلامی نوعی تقابل وجود دارد و نمی‌شود ما راه امام (ره) را به گونه‌ای تعبیر و تفسیر کنیم که بر خلاف سیره و عملکرد ایشان باشد.

مجتهد شبستری خاطرنشان کرد: امروز کسانی که مدعی تبعیت از خط امام راحل هستند، گاهی سخنانی می‌گویند که در نقطه مقابل اهداف و آرمان‌های امام (ره) است؛ یکی از شاخص‌ترین و کلیدی‌ترین مباحثی که امام خمینی (ره) بر آن در گفتار و عملکرد تأکید داشتند، تقابل با جبهه کفر و استکبار بود، حال چگونه می‌شود که ادعا کنیم تابع خط امام (ره) هستیم، اما در پی سازش با استکبار باشیم و از اصول بگذریم؟ نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه افتخار می‌کنیم که راه و سیره رهبر معظم انقلاب همان راهی است که حضرت امام (ره) آن را پیش روی ما قرار داده‌اند، عنوان کرد: باید ابراز تعجب و تأسف کرد از کسانی که وظیفه‌شان صیانت از گفتمان امام راحل است، اما صحبت‌هایی در تضاد با آن بر زبان جاری کرده و در برابر تفسیر‌های ناصحیح از فرمایش‌های امام (ره) سکوت یا از این تفسیر‌های غلط دفاع می‌کنند؛ امروز باید برای کسانی که خود را میراث‌دار امام خمینی (ره) می‌دانند، اما در عمل نگهبان و نگهدار این میراث نیستند، تأسف خورد.

حجت‌الاسلام مجتهد شبستری با اشاره به اینکه تبیین و تفسیر صحیح گفتمان امام خمینی (ره) از کارویژه‌های روحانیت است، خاطرنشان کرد: امروز روحانیت باید در برابر تفسیر‌های غلطی که از فرمایش‌های امام (ره) می‌شود به روشنگری بپردازد و در زمینه آن دسته از فرمایش‌هایی که امکان برداشت‌های غلط وجود دارد، به وسیله تبیین سخنان و مواضع دیگر حضرت امام (ره) روشنگری داشته باشند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری عملکرد مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) را مورد ارزیابی قرار داد و ابراز کرد: امروز مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) باید در برابر تفسیر‌های غلطی که از فرمایش‌های امام (ره) می‌شود، ایستادگی کند، اما متأسفانه در جریان سخنان آقای عیسی کلانتری ما چنین موضعی را از سوی این مؤسسه شاهد نبودیم؛ این مؤسسه باید در اینگونه موارد ورود داشته باشد و جلوی انحرافات را بگیرد، نه اینکه سکوت پیشه کند. بیش از آنکه به فکر باشیم نام امام (ره) در جا‌هایی مطرح شود یا عکس ایشان در جایی نصب باشد، باید به فکر آن باشیم که مرام، فکر و اندیشه امام (ره) از بین نرود؛ مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) اگر در جایی عکس امام (ره) نصب نشود یا اسم ایشان در جایی صریحاً ذکر نشود، معترض می‌شود، اما آنجایی که برخی فکر و اندیشه ایشان را از بین می‌برند یا تحریف می‌کنند، موضع نمی‌گیرد.

مجتهد شبستری با بیان اینکه مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) نباید تنها از ظواهر گفتمان امام (ره) صیانت کند، بلکه باید نگهبان محتوا و باطن این گفتمان نیز باشد، افزود: عملکرد این مؤسسه نشان می‌دهد که در برابر بی توجهی‌ها به آرمان‌های امام (ره) سکوت را ترجیح می‌دهد. وی با اشاره به اینکه مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) باید در برابر عدول از اصول گفتمان امام خمینی (ره) ایستادگی کند، تصریح کرد: چند روز قبل نشست جبهه اصلاح طلبان در حسینیه جماران برگزار شد و برخی از اعضای نهضت آزادی که امام راحل آن‌ها را از آن جهت که خواستار وابستگی ایران به امریکا بودند، رسماً منحرف خواندند، در آن حضور داشتند؛ حالا چرا مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) در برابر اینکه این افراد در حسینیه جماران که منتسب به حضرت امام (ره) است با اعضای جبهه اصلاح طلب تشکیل جلسه می‌دهند، سکوت می‌کند؟ احساس می‌شود این مؤسسه صیانت از راه و رسم و منش امام (ره) را رها کرده و چسبیده است به اینکه عکس امام (ره) در یک جایی نصب نیست یا اسم امام (ره) در یک بیانیه‌ای مطرح نیست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار