دریافت هزار واحد اثر در فراخوان سومین جشنواره ملی شاهنامه
کد خبر: 1038691
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MD5
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبر داد
معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از پایان مرحله فراخوان جشنواره و دریافت هزار واحد اثر از سراسر کشور در جشنواره 1400 خبرداد.

نرگس شالچیان با بیان این مطلب، اظهار کرد:فراخوان سومین جشنواره در ساعت 24 روز گذشته 25 بهمن ماه به اتمام رسید و بلافاصله مرحله داوری آغاز شد.

وی با اشاره به استقبال بالای علاقه مندان دراین جشنواره، بیان کرد:سومین جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی کودک و نوجوان کشور با افزایش دو برابری شرکت کنندگان درمرحله فراخوان مواجه شد که این میزان استقبال در تمام جشنواره های نقالی و شاهنامه خوانی گذشته در کشور بی سابقه بوده است.همچنین پراکندگی جغرافیایی از دیگر شاخصه های اصلی این جشنواره است و برای نخستین بار از همه استان های کشور در این جشنواره شرکت کننده داریم.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد:سطح کیفی آثار دومین جشنواره ملی شاهنامه خوانی بسیار بالا بود و تا به این لحظه آثار مشاهده شده در مرحله فراخوان جشنواره 1400 حکایت از بالاتر بودن کیفیت آثار در سومین دوره را دارد که این خود موجب دشواری داوری و دقت بسیار می شود. داوری این آثار توسط شاهنامه پژوهان و شاهنامه خوانان برجسته کشوری از 27 بهمن ماه آغاز می شود و تمامی آثار مورد بررسی و ارزیابی کامل قرار خواهد گرفت.

شالچیان تصریح کرد: پس از مرحله داوری اولیه آثار 60 اثر برتر از نگاه داوران همچون جشنواره گذشته برای نظرسنجی مردمی در آپارات شهرداری مشهد بارگذاری می شود و پس از آن 30 اثر راه یافته نهایی اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مرحله نهایی سومین جشنواره شاهنامه خوانی با رقابت 30 اثر برتر از نگاه داوران و مردمی در اردیبهشت ماه 1400 در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار