اوضاع امریکا تماشایی‌تر می‌شود
کد خبر: 1038613
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MBp
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۷
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به تبرئه ترامپ از استیضاح
‏استیضاح ‎دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق امریکا، برای دومین‌بار بی‌نتیجه ماند! مجلس سنای امریکا با ۵٧ رأی موافق و ۴٣ نفر مخالف نتوانست حدنصاب ۶٧ رأی برای محکومیت دونالد ترامپ کسب کند و بدین ترتیب اتهامات وارده به رئیس‌جمهوری پیشین ‎امریکا پذیرفته نشد. کاربران شبکه‌های اجتماعی با واکنش به این خبر آن را پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ دانستند.
جوان آنلاین: ‏استیضاح ‎دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق امریکا، برای دومین‌بار بی‌نتیجه ماند! مجلس سنای امریکا با ۵٧ رأی موافق و ۴٣ نفر مخالف نتوانست حدنصاب ۶٧ رأی برای محکومیت دونالد ترامپ کسب کند و بدین ترتیب اتهامات وارده به رئیس‌جمهوری پیشین ‎امریکا پذیرفته نشد. کاربران شبکه‌های اجتماعی با واکنش به این خبر آن را پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ دانستند. کاربران با اشاره به فرمایش رهبرمعظم انقلاب پیش از انتخابات ۲۰۲۰ امریکا، تبرئه ترامپ از استیضاح و تلاش‌های او برای تشکیل حزب جدید را نشانی بر افزایش دوقطبی‌های جامعه امریکا خواندند که وضع امریکا را تماشایی‌تر می‌کند. در ادمه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را در این خصوص می‌خوانید.
 
کیوان ساعدی:

‏تبرئه ترامپ در سنای امریکا نشانگر وجود اختلافات و شکاف‌های عمیق در هیئت حاکمه است؛ اوضاع داخلی امریکا جالب‌تر هم می‌شود...

کاربری با نام «نیشگون»:

استیضاح شکست خورد و ترامپ تبرئه شد. حالا با پشتوانه ۷۴میلیون رأی که ۷۵ درصد اون‌ها اعتقاد دارن تو انتخابات۲۰۲۰ تقلب شده، ترامپ میتونه حزب ابداعی خودش بنام «حزب‌میهن‌پرست Patriot» رو تأسیس کنه و تا انتخابات بعدی در ۲۰۲۴ شکاف ایجاد شده در جامعه امریکا رو هر روز بیشتر و بیشتر کنه...

م. یوسف‌نژاد:

با توجه به نگاه دموکرات‌ها در اولویت دادن به نظامی‌گری در سیاست خارجی امریکا که حاصل آن تحمیل زیان‌های مالی فراوان به امریکا و تشدید بیکاری در امریکا خواهد شد، احتمال ریاست جمهوری مجدد ترامپ در چهار سال آینده امریکا بسیار زیاد است.

امیرعلی ابوالفتح:

‏پیامد‌های تبرئه ‎ترامپ در دادگاه استیضاح سنا: تشدید اختلاف در حزب جمهوریخواه، تشدید اختلافات میان دموکرات‌ها و جمهوریخواهان، به‌ویژه در کنگره، تشدید شکاف‌های سیاسی – اجتماعی در جامعه ‎امریکا، تقویت احتمال تلاش بازگشت ترامپ به قدرت و تقویت جریان‌های افراطی در امریکا.

حامد رحیم‌پور:

‏ترامپ از دومین استیضاح تبرئه شد تا هم تضعیف ساختار فعلی حزب جمهوریخواه تسریع شود، هم یک قدرت و پایگاه رأی جدید با محوریت شخص او شکل گیرد و هم راه برای بازگشتش در ۲۰۲۴ هموار شود. دیپلمات‌های ما نیز اگر با فرمان «امضای بایدن تضمین است» پیش روند؛ با چشم برهم زدنی چهار سال دیگر می‌آید!

سید‌یاسر موسوی:

‏با تبرئه ترامپ در سنا، کار برای دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ و انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ سخت‌تر می‌شود؛ چراکه با پشتوانه رأی ۷۲ میلیونی و با شکافی که در حزب جمهوریخواه پدید آمده و تأسیس حزب جدید ترامپ، احتمال برگشت وی به را قدرت محتمل کرده است.

مهدی قاسم‌زاده:

‏با عدم استیضاح ترامپ در مجلس سنا باید منتظر بود تا احتمالاً همان جماعتی که در سابقه‌شان ‎#ترامپ_هراسی وجود دارد، باز هم دست به کار شده و (با وجود تجربه تضمین نبودنِ ‎#امضای_کری) خواهان عجله برای توافق با دولت جدید امریکا (به بهانه داشتن فرصت بیشتر برای استفاده از مزایای آن) شوند!

سجاد آذری:

‏با رد استیضاح ترامپ و نسبتاً قطعی بودن شکست اقتصادی بایدن به نظر میاد باید چهار سال دیگه منتظر ریاست جمهوری ترامپ احتمالاً با حزبی غیر از جمهوریخواه باشیم و اون دوره ترامپ احتمالاً آخرین میخ بر تابوت لیبرال دموکراسی امریکا خواهد بود.

سید‌محمد صادق موسوی:

‏سنای امریکا باز هم رأی به استیضاح نداد. بعضیا هنوز میگن امریکای ترامپ با امریکای واقعی فرق داشت و تموم شد. اینم سند تموم نشدن اون تفکر.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار