در افق ۱۴۰۴ ذوب آهن به ۲۵ هزار کیلومتر تولید ریل می رسد
کد خبر: 1038247
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M5v
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:
منصور یزدی زاده در همایش استیل پرایس گفت: در افق ۱۴۰۴ کشور باید به تولید ۲۵ هزار کیلومتر ریل برسد، پس باید تا رسیدن به این افق ۱۳هزار کیلومتر ریل ایجاد شود و ریل تولیدی ذوب آهن مطابق با آخرین استانداردهای جهانی و کیفیت آن توسط شرکت‌های معتبر تأیید شده است، همچنین مذاکراتی برای تأمین ریل مورد نیاز سایر کشورهای منطقه در حال انجام است و چشم انداز خوبی برای صادرات این محصول استراتژیک دیده می شود.

  

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ضمن تاکید بر این نکته که نوآوری در زنجیره فولاد شامل بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی، حفظ محیط زیست، افزایش بهره وری و کیفیت محصول است افزود: در ایجاد ارزش در زنجیره فولاد نیز توسعه دانش از طریق صنعت و شرکت های دانش بنیان را در برنامه های خود قرار داده ایم‌.

وی ابراز داشت: ذوب آهن با دانشگاه ها قراردادهایی در زمینه های محیط زیستی و توسعه منابع انسانی به امضا رسانده است. همچنین در بحث تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر تولید انواع ریل شهری و بین شهری و ریل زبانه سوزنی و آرک معدن، تولید تیرآهن بال پهن و..‌ در سبد محصولات ذوب آهن قرار دارد.

یزدی زاده، در خصوص تولید ریل خاطر نشان ساخت: ذوب آهن در غرب آسیا تنها تولیدکننده ریل بوده و ظرفیت تولید ریل و تیرآهن بال پهن آن ۷۰۰ هزارتن است.

وی تصریح کرد: ۷ محور ریلی در سراسر کشور توسط محصولات ذوب آهن تامین می شود که می توان به خط ریلی چابهار- زاهدان اشاره کرد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در پایان این نشستگفت: ریل تولیدی ذوب آهن مطابق با آخرین استانداردهای جهانی است و کیفیت آن توسط شرکت‌های معتبر تأیید شده است، همچنین مذاکراتی برای تأمین ریل مورد نیاز سایر کشورهای منطقه در حال انجام است و چشم انداز خوبی برای صادرات این محصول استراتژیک دیده می شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار