ردصلاحیت‌شده‌ها مدیر جابه‌جا می‌کنند!
کد خبر: 1037392
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ls8
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۶
فریدون حسن
با نزدیک شدن به ۱۹ بهمن ماه زمان مشخص شدن اسامی افراد تأیید‌صلاحیت‌شده برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال حالا هر روز شاهد گمانه‌زنی‌های گوناگون در خصوص افراد ردصلاحیت شده هستیم. کافی است سری به خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و فضای مجازی بزنید تا متوجه شوید چگونه عده‌ای رد شده و عده‌ای دیگر باقی مانده‌اند و حتی می‌توان رئیس آینده فوتبال را هم پیش‌بینی کرد.

در چنین اوضاع و احوالی باید به هوش بود؛ به هوش بابت اتفاقاتی که ممکن است شرایط را به سمت و سویی برد که حتی فکرش را هم نمی‌توانیم بکنیم؛ به‌هوش بود در خصوص اقداماتی که انجام می‌شود تا هر طور شده در انتخابات دهم اسفند ماه نام کسانی از صندوق آرا بیرون آید که مورد تأیید برخی باشند که فوتبال را امروز هم در دست دارند و ثمرات حضورشان را همه می‌دانیم و می‌بینیم. به این خبر دقت کنید: «رئیس هیئت فوتبال کیش تغییر کرد.» شاید در نگاه اول یک خبر کاملاً معمولی و یک اتفاق و تغییر معمول در سطح مدیریتی فدراسیون فوتبال محسوب شود، اما وقتی متوجه باشیم که طبق اساسنامه، رئیس هیئت فوتبال این جزیره برخلاف هیئت‌های استانی انتخابی نیست بلکه از سوی رئیس فدراسیون فوتبال و با پیشنهاد مدیرعامل منطقه آزاد معرفی و منصوب می‌شود، آن وقت ماجرا رنگ و بویی دیگر به خود می‌گیرد.

از مدت‌ها پیش شنیده می‌شود که فدراسیون‌نشینان کنونی با اتخاذ تدابیر مختلف رأی هیئت‌های استانی را به سبد خود واریز کرده‌اند و سایر نامزد‌ها تقریباً باید قید رأی این گروه غالب را بزنند، تغییر در هیئت فوتبال کیش هم یکی از همین تدبیرهاست.

حالا بیایید و این اخبار و اقدامات را بگذارید کنار خبر‌هایی که در خصوص ردصلاحیت‌ها به گوش می‌رسد. از سویی فدراسیون‌نشینان مشغول چیدن مهره‌های خود برای پیروزی در انتخابات هستند و از سویی با خبررسانی در خصوص ردصلاحیت‌شدنشان سعی در فرار رو به جلو دارند. نکته‌ای که باید به آن دقت شود درست همین جاست. به نظر می‌رسد فدراسیون‌نشینان سعی دارند هر طور که شده حساسیت‌های مجامع بین‌المللی به انتخابات فدراسیون فوتبال را دوچندان کنند، به گونه‌ای که با فشار آن‌ها باید ردصلاحیت‌شدگان احتمالی این فرصت را داشته باشند تا در انتخابات شرکت کنند؛ انتخاباتی که تمام برنامه‌ریزی‌ها و مهره‌چینی‌ها برای پیروزی در آن را مدت‌هاست انجام داده‌اند.

ایجاد هیاهو و برهم زدن جو آرام حاکم بر فضای انتخابات آن هم در حالی که هنوز سه روز فرصت تا اعلام نهایی اسامی تأیید‌صلاحیت‌شده‌ها باقی است و در روز‌هایی که هوش و حواس بخش عظیمی از جامعه فوتبال کشور درگیر درگذشت مهرداد میناوند و علی انصاریان و همچنین بازی‌های حساس دو هفته پایانی نیم فصل لیگ است، نقشه زیرکانه‌ای است؛ از یک سو چنان وانمود می‌شود که قرار نیست با آدم‌های تکراری و امتحان پس داده در انتخابات روبه‌رو باشیم و از سوی دیگر شرایط طوری طراحی شده که همین حالا هم بدون برگزاری انتخابات رأی حداکثری با همین آدم‌هاست. حالا این وظیفه نهاد‌های نظارتی است که باید این مسئله مهم را به گونه‌ای مدیریت کنند که فوتبال کشور ضربه نخورد و انتخابات فدراسیون به گونه‌ای انجام شود که باعث اعتلای فوتبال و قرار گرفتن آن در مسیر درست و رو به جلو باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار