توزیع گوشت قرمز ۷۰‌هزار تومانی از اول اسفند
کد خبر: 1037384
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ls0
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه برای تنظیم بازار، گوشت قرمز از ابتدای اسفند توزیع می‌شود، گفت: قیمت مرغ و تخم‌مرغ درچند روز آینده به نرخ مصوب خود خواهد رسید.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: محمدرضا طلایی با اشاره به وضعیت مناسب تأمین نهاده‌های دامی در کشور گفت: ۳ میلیون تن نهاده با ۴۱ کشتی از بنادر جنوبی و ۷۴ کشتی از بنادر شمالی کشور برای تأمین نیاز مرغداران و دامداران وارد شده‌است. مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: در چهار ماه ابتدایی سال جاری مشکلاتی برای تأمین ارز نهاده‌های دامی داشتیم و حتی بانک مرکزی هیچ ارزی را به ما اختصاص نداد، اما از مرداد ماه وضعیت تأمین نهاده‌ها نسبتاً مناسب شد. وی در ادامه در ارتباط با وضعیت تأمین جو در کشور گفت: با توجه به کمبود‌های مقطعی که وجود داشت، شرکت پشتیبانی امور دام ذخایر خود را در بازار عرضه کرد، همچنین شرایطی فراهم آورد که واردات این محصول برای واردکنندگان به صرفه باشد تا ظرف مدت کوتاهی بتوانیم نیاز کشور را تأمین کنیم. مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام همچنین در ارتباط با دلایل عدم واردات جو از کشور عراق تصریح کرد: بر اساس نمونه برداری‌های انجام شده از جو عراقی مشکلات کیفی در محصولات آن‌ها وجود نداشته‌است، اما با این وجود مسئولان عراقی باید به ما اجازه بدهند تا این نهاده‌ها را به طور کامل و کامیون به کامیون به تأیید سازمان دامپزشکی و استاندارد برسانیم که هم اکنون در حال چانه‌زنی هستیم. وی افزود: قیمت جو عراقی مناسب است و در صورتی که به توافق برسیم از این کشور وارد خواهیم کرد.

قیمت مرغ و تخم‌مرغ به نرخ مصوب می‌رسد

طلایی با بیان اینکه قیمت مرغ و تخم‌مرغ تا چند روز دیگر به نرخ مصوب خود خواهد رسید، عنوان کرد: از روز شنبه قیمت مرغ به نرخ مصوب خود در تمام فروشگاه‌ها خواهد رسید و قیمت تخم مرغ نیز به زودی به نرخ مصوب خود می‌رسد.

طلایی مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تأکید کرد: برای کنترل بازار مرغ و تخم‌مرغ در کشور اقدام به تنظیم بازار این محصول در تهران می‌کنیم که این امر خود منجر به تنظیم بازار شهرستان‌ها خواهد شد. هر چند که به صورت موردی در برخی از استان‌ها نیز محصولات تنظیم بازاری عرضه می‌شود.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در ارتباط با قیمت تخم‌مرغ تصریح کرد: قیمت مصوب هر شانه تخم‌مرغ در میادین میوه و تره‌بار ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان و به صورت بسته‌بندی ۳۶ هزار تومان به فروش می‌رسد. همچنین قیمت مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است که این محصولات بدون محدودیت عرضه می‌شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار