استان البرز با همت انقلابی و جهادی در مرز سبزینگی است
کد خبر: 1037215
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LpH
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
مدیرعامل شرکت گاز استان البرز:
مدیرعامل شرکت گاز استان البرز اظهار داشت : در پس همت انقلابی و جهادی این استان سه میلیون نفری به لحاظ گازرسانی در مرز سبزینگی قرار گرفته است.

حسین تقی نژاد به تشریح وضعیت گازرسانی پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و بیان داشت: قبل از پیروزی انقلاب کمتر از پنج درصد جمعیت شهری و روستایی البرز از نعمت گاز طبیعی بهره مند بودند، مضاف اینکه جمعیت پیش از پیروزی انقلاب در حوزه جغرافیایی استان البرز کمتر از ۳۰۰ هزار نفر بوده است .

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با وجود چند برابر شدن جمعیت البرز، میزان خدمات رسانی در این بخش خیره کننده است.

مدیرعامل شرکت استان البرز بیان داشت : اکنون به همت والای تلاشگران عرصه گازرسانی ، ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری و ۸۶ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شبکه گاز طبیعی قرار دارند.

وی ادامه داد : از مجموع ۱۷ شهر استان البرز ۱۶ شهر شامل کرج ، گرمدره ، فردیس ، مشکین دشت، محمدشهر، کمالشهر، ماهدشت ، اشتهارد، نظرآباد، کوهسار، هشتگرد، شهرجدید هشتگرد، گلسار، تنکمان، چهارباغ و طالقان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز بیان داشت : اکنون فقط شهر کم جمعیت آسارا واقع در حاشیه جاده کرج – چالوس فاقد گاز طبیعی بوده که در آینده نزدیک این شهر و روستاهای تابعه آن به شبکه سراسری گاز کشور خواهند پیوست.

تقی نژاد گفت : استان البرز دارای ۲۸۸روستا بوده که تاکنون ۱۵۹ روستای پرجمعیت آنها زیر پوشش گاز طبیعی قرار گرفته است.

جمعیت روستایی استان البرز حدود ۱۶۰ هزار نفر است که ۸۶ درصد این جمعیت از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.

خدمات گازرسانی دولت تدبیر و امید در البرز

مدیر عامل شرکت گاز استان البرز به خدمات دولت تدبیر و امید در بخش گازرسانی استان اشاره کرد و گفت : تا قبل از سال ۹۲ تعداد ۱۵ شهر و ۱۱۵ روستای استان به شبکه گاز طبیعی متصل بودند که طی هفت سال گذشته با گازرسانی به شهرستان کوهستانی طالقان تعداد شهرهای دارای گاز استان به ۱۶ شهررسید.

وی ادامه داد: در این مدت ۴۴ روستای استان البرز با همت دولت تدبیر و امید زیر پوشش خدمات گازرسانی قرار گرفته است.

تقی نژاد بیان داشت: بیشتر جمعیت مناطق روستایی استان در زمان حاضر تحت پوشش شبکه گازرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت : اکنون ۲ شهرستان اشتهارد و فردیس با تکمیل شبکه گازرسانی در مناطق شهری و روستایی جزو مناطق سبز کشور هستند.

تقی نژاد اظهار داشت: در زمان حاضر نیز گازرسانی به ۴۲ روستا در طالقان، هشت روستا در بخش آسارا واقع در جاده کرج - چالوس، چهار روستا در شهرستان ساوجبلاغ و چهار روستا در نظرآباد در حال انجام است که در ایام الله دهه مبارک فجر تعدادی از این پروژه ها بهره برداری می شود.

وی با بیان اینکه طول شبکه توزیع گاز استان البرز بیش از ۶ هزار کیلومتر است ،افزود: سالانه حدود ۴۰ هزار مشترک جدید در این استان تحت پوشش شرکت گاز قرار می گیرند.

تقی نژاد گفت: سالانه ۶ میلیارد مترمکعب گاز در البرز مصرف می شود که ۵۰ درصدآن دربخش خانگی و ۵۰ درصد دیگر در سایر بخش ها از جمله صنعت و نیروگاهی است.

مدیرعامل شرکت گاز البرز اظهار داشت: اکنون ۹۰۴ واحد تولیدی و صنعتی زیر پوشش شرکت گاز البرز قرار دارند.اکنون نیز شبکه انتقال گاز بوئین زهرا - کرج در ۲ فاز در حال انجام است که طبق برنامه زمان بندی قرار است تا سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

با تکمیل این پروژه افزون بر تامین گاز مصارف خانگی استان، شهرک های صنعتی امید البرز، نجم آباد، منطقه ویژه اقتصادی پیام، شهرک صنعتی کوثر، ۲۵ شهرک گلخانه ای و بیش از ۲ هزار واحد تولیدی صنعتی از گاز پایدار بهره مند خواهند شد و تامین گاز استان تا ۵۰ سال تضمین می شود.

این پروژه عظیم با اهتمام دولت تدبیر و امید به طول حدود ۶۰ کیلومتر اجرایی شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار