بررسی ورق گالوانیزه هفت الماس
کد خبر: 1037070
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lmw
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

بررسی ورق گالوانیزه هفت الماس

رپورتاژ آگهی/ مجتمع صنایع هفت الماس با هدف تولید محصولات فولادی نظیر ورق گالوانیزه، ورق استنلس استیل (فولاد ضد زنگ)، ورق نورد سرد و ... در سال 1375 شروع به فعالیت نمود. شروع فعالیت این مجموعه در سال 1382 با تولید ورق گالوانیزه با ظرفیت اسمی صد هزار تن در سال است ورقهای تولید شده دارای ضخامت 0.3 الی 2 mm و عرض 1000 و 1250 mm می باشد.

ورق گالوانیزه تولید شده 20 الی 40 % نیاز بازارهای خارجی و 15 % نیاز بازارهای داخلی را مرتفع می سازد.

در زمینه اشتغال زایی و خود کفایی ایران در صنعت فولاد این مجموعه به عنوان دومین تولید کننده ورق گالوانیزه در ایران جایگاه ویژه ایی دارد.

استاندارد ملی و گواهی كيفيت ISO ٩٠٠١:٢٠٠٨ از جمله افتخارات این مجموع در زمینه تولید ورق های گالوانیزه است، برنامه ریزی های لازم جهت اخذ گواهی نامه های معتبر بین المللی همچون  ISO ١٤٠٠٠ و EFQM، ISO ١٨٠٠٠ در آینده در نظر گرفته شده است.

یکی دیگر از تولیدات این مجموعه خط تولید نورد سرد است، که با ظرفیت هشتصد هزار تن در سال اولین بار در تیر 1387 راه اندازی گردید. این خط تولید به عنوان تامین کننده ورق فلزی پایه در تولید ورق گالوانیزه هفت الماس و هم برای مصارف داخلی و خارجی استفاده می شود.

بررسی خط تولید ورق گالوانیزه هفت الماس

مرحله اسید شویی

در این مرحله که نخستین مرحله در تولید ورق گالوانیزه است، ورق روغنی پاکسازی و سطح آن شستشو داده می شود. ظرفیت این مرحله یک میلیون تن در سال است، عمده فعالیت این مرحله حذف شیمیایی ناخالصی ها، رفع آلودگی های سطحی با کمک اسید هیدرولیک از روی ورق فولادی و پوسته های اکسیدی است.

فرآیند نورد سرد

ظرفیت این مرحله یک میلیون تن در سال است و شامل دو واحد نورد به صورت رفت و برگشت(Reverse Mill) به صورت 4 و 6 غلتکی می باشد. فعالیت اصلی این مرحله کاهش ضخامت ورق های اسیدشویی شده در دمای محیط است. در ابتدا از طریق دستگاه کویل باز کن، کویل ها باز شده، سپس به روش رفت و برگشتی با عبور از قفسه غلطک ها و با اعمال کشش و نیروهای فشاری در مابین غلتک ها ضخامت ورق کاسته می شود و در نهایت ورق ها به صورت کویل پیچیده می شوند.

مرحله حرارت دهی دوباره

این مرحله با ظرفیت 360000 تن در سال از طریق عملیات حرارت دهی و پخت کویل برای یکنواخت سازی و بهینه سازی ساختار متالوژیکی و دستیابی به فاکتورهای مکانیکی مد نظر در کوره های ویژه ایی اجرا می شود و در ادامه کویل وارد مرحله تمپر میل جهت خنک کاری می گردد.

بررسی ورق گالوانیزه هفت الماس

قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس

مرحله گالوانیزه

چهارمین مرحله در خط تولید ورق گالوانیزه، مرحله گالوانیزه است، این مرحله با ظرفیت 604 هزار تن در سال با روش غوطه وری گرم در دو واحد انجام می شود. در ابتدا کویل های چربی زدا و پاک شده از مراحل قبل (خط نورد سرد) وارد کوره های آنیل با اتمسفر محافظت شده می شود، سپس با عبور از وان مذاب پوشش سطحی نازکی از فلز روی بروی ورق کشیده می شود، عملیات کروماته نیز برای جلوگیری از شوره زدن ورق در انبار بر روی آن انجام می شود.

خط تولید ورق گالوالوم

این واحد در سال 1396 برای نخستین بار در ایران با ظرفیت 360 هزار تن در سال شروع به فعالیت نمود. کلاف های دپو شده در این مرحله بعد از پاکسازی و چربی زدایی وارد کوره های آنیل با اتمسفر محافظت شده می شود. سپس در مرحله وان مذاب بر روی هر دو طرف ورق پوششی شامل 43 درصد عنصر روی، 55 درصد عنصر آلومینیوم و 1.5 درصد عنصر سیلیسیم ( به نام پوشش گالوالوم) بر روی ورق را می پوشاند.

همچنین بر روی ورق های گالوالوم عملیات کروماته جهت جلوگیری از شوره زدگی ورق در انبار صورت می پذیرد.

مهمترین ویژگی پوشش گالوالوم مقاومت و کیفیت بالا در برابر حرارت و خوردگی به علت وجود عنصر آلومینیوم است، ورق گالوالوم به علت داشتن ویژگی گالوانیکی و فدا شونده عنصر روی و آلومینیوم نسبت به ورق گالوانیزه مقاوم تر می باشند.

مرحله رنگ آمیزی

این واحد با ظرفیت 200 هزار تن در سال و به صورت خط پوشش دهی غلطکی است. در ابتدا رویل های آماده از مراحل قبل برای آستری کشی رنگ بر روی ورقها وارد دو مرحله Back Coat و Primer به ترتیب برای سطح زیرین و سطح بالایی ورق می شود و در مرحله بعد وارد کوره جهت پخت می شود. سپس از کوره خارج و وارد مرحله خنک سازی می شود، عملیات پخت نهایی در کوره بعد از رنگ نهایی (Top Coat) روی ورق انجام می شود. جهت جلوگیری از آسیب دیدگی رنگهای کشیده شده بر روی ورقها، فیلم محافظی از جنس پلی پروپیلن استفاده می شود.

معرفی ورق گالوانیزه هفت الماس

ورق گالوانیزه برخلاف دیگرهای ورق های فلزی دارای مقاومت و استحکام بالاتری در برابر عوامل محیطی و فرسایشی دارد، در واقع ورق فولادی است که با فلز روی پوشیده می شود. از ورق گالوانیزه در صنایع مختلفی مثل تولیدات و لوازم خانگی، ساختمان سازی و خودرو سازی و... استفاده می شود. محصولات  گالوانیزه هفت الماس در بسیاری از بازارهای داخلی و خارجی به علت منطبق بودن بر استانداردهای روز جهانی شناخته شده است.

انواع تولیدات گالوانیزه هفت الماس

ورق گالوانیزه تولید شده در سه فرمینگ وارد بازار مصرفی می شود:

کلاف گالوانیزه

این محصول دارای ویژگی های فیزیکی نظیر قطر داخلی 508 الی 610، عرض 1280- 720، وزن پوشش 40- 60 و ضخامت ورق 0.18 الی 2.50 است.

ورق مسطح

عرض ورق گالوانیزه هفت الماس1280- 450، ضخامت00/18-2/0 میلیمتر و طول آن 550-6000 است.

کلاف نوار بری شده

بررسی ورق گالوانیزه هفت الماس

گالوانیزه هفت الماس

ورق فرم دار

از ورق گالوانیزه و هم از ورق گالوانیزه رنگی جهت ورق فرم دار به دو صورت سینوسی و ذوزنقه استفاده می شود.

دیگر کارخانجات تولید کننده ورق گالوانیزه

به علت استحکام بالا و مقاومت ویژه ورق گالوانیزه در صنایع مختلفی استفاده می شود، در ایران شرکتهای متعددی اقدام به تولید انواع ورق گالوانیزه می کنند، به عنوان نمونه ورق گالوانیزه سمنان، ورق گالوانیزه شهرکرد در تولید ورق بدنه خودرو، ورق گالوانیزه کاشان و... در این زمینه فعال می باشد.

فاکتورهای قیمت گذاری ورق گالوانیزه

در تولید ورق گالوانیزه از ورق فلزی پایه و عنصر پوششی به عنوان مواد اولیه استفاده می شود، دو فاکتور قیمت ورق سیاه امروز و وزن ورق گالوانیزه بر قیمت روز ورق گالوانیزه موثر است. در تولید ورق گالوانیزه قیمت مواد اولیه در تاثیر مستقیمی قیمت نهایی ورق گالوانیزه دارد.

به علت واسطه گری و هزینه های جاری همانند حمل و نقل و ... قیمت نهایی ورق گالوانیزه برای مصرف کننده نهایی نسبت به قیمت کارخانه افزایش میابد، وب سایت فولاد ایران به عنوان یکی از وب سایت های فعال در زمینه عرضه ورق گالوانیزه اقدام به فروش انواع ورق به قیمت درب کارخانه نموده است، امکان مشاهده و مقایسه لیست قیمت ورق گالوانیزه رنگی، قیمت ورق کاشان در کارخانه، قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه و قیمت ورق گالوانیزه شیروانی برای مشتریان گرامی فراهم شده است. در این وب سایت امکان مشاهده قیمت انواع ورق بر اساس ضخامت های گوناگون فراهم گردیده شده به عنوان مثال قیمت ورق گالوانیزه 2*1 به صورت روزانه قابل مشاهده می باشد. جهت خرید و مشاوره بیشتر در زمینه قیمت انواع ورق گالوانیزه و به ویژه قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس به آدرس اینترنتی https://fooladiran.com (فولاد ایران) مراجعه نمایید.

مطالب بیشتر: معرفی نمایندگی فروش ورق گالوانیزه کاشان

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار