«روز‌های پیروزی» روی بوم تصویر شد
کد خبر: 1037024
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LmC
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۵
همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی
مجید عسگری مدیر حوزه هنری استان خراسان رضوی: کار‌های به نمایش درآمده نمایشگاه بر اساس عکس‌ها و خاطرات شفاهی است که از سوی مجموعه ما به هنرمندان داده شده
نوید پارسا
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: نمایشگاه نقاشی «روز‌های پیروزی» همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی افتتاح شد.

آیین افتتاح نمایشگاه نقاشی «روز‌های پیروزی» دیروز همزمان با آغاز ایام دهه فجر انقلاب اسلامی در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری برگزار شد. در این نمایشگاه هشت تابلوی نقاشی از سعید خاتمی، محمدصادق آزادنیا، محمد حسین واحد، مجتبی اعلم‌کفشچی و مهدی انفرادی از هنرمندان فعال نقاش حوزه هنری استان خراسان رضوی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

مسعود شجاعی‌طباطبایی کاریکاتوریست و مدیر مرکز هنر‌های تجسمی حوزه هنری در حاشیه برگزاری آیین افتتاح نمایشگاه نقاشی «روز‌های پیروزی» گفت: یکی از اتفاقات مهمی که طی ماه‌های اخیر در مرکز هنر‌های تجسمی حوزه هنری به شدت روی آن متمرکزیم، انعکاس فعالیت استعداد‌ها و هنرمندانی است که در استان‌ها مشغول فعالیت هستند. در این راستا حوزه هنری استان خراسان رضوی تلاش کرد به واسطه ایام پیروزی انقلاب اسلامی برگزاری این نمایشگاه در مشهد و تهران را تدارک ببیند.

وی افزود: آنچه در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده نگاه جالب توجه هنرمندان نقاشی است که وقایع و اتفاقات ماندگار روز‌های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی را به واسطه عکس‌ها و تصاویری که در این فضا به جای مانده روی بوم نقاشی آورده و آثاری را خلق کرده‌اند که برای هر بیننده دربرگیرنده ویژگی‌های ممتازی است. این در حالی است که همکاران در مرکز دیجیتال حوزه هنری نیز برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده‌اند تا به واسطه قرار گرفتن در روز‌های کرونایی شرایط برگزاری این نمایشگاه در فضای مجازی نیز فراهم شود.

مدیر مرکز هنر‌های تجسمی حوزه هنری در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: یکی دیگر از کار‌های جدیدی که برای نمایشگاه‌های حوزه تدارک دیدم، نصب بارکد کنار هر اثر است که مخاطب می‌تواند بر اساس توافقاتی که با صاحبان آثار انجام گرفته است امکان بارگذاری کار‌ها با اسکن بارکد را انجام دهد؛ امکانی که به همت همکارانم در حوزه هنری مشهد و ستاد حوزه هنری می‌تواند اتفاق خوبی برای بهتر دیده شدن آثار این نمایشگاه باشد.

توسعه مخاطب سیاست جدید حوزه هنری است

مجید عسگری مدیر حوزه هنری استان خراسان رضوی نیز درباره این نمایشگاه گفت: نمایشگاهی که با عنوان «روز‌های پیروزی» در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی پیش روی مخاطبان قرار گرفته، دربرگیرنده هشت اثر نقاشی است که طی دو سال گذشته توسط تعدادی از هنرمندان حوزه نقاشی در مشهد تولید شده‌اند. این آثار پیش از برگزاری نمایشگاه تهران در مراکز و مجموعه‌های شهر مشهد نیز به نمایش درآمده و با استقبال خوبی هم از سوی مخاطبان مواجه شده‌اند.

وی افزود: کار‌های به نمایش درآمده نمایشگاه بر اساس عکس‌ها و خاطرات شفاهی است که از سوی مجموعه ما به هنرمندان داده شده و آن‌ها نیز با استفاده از این منابع و نگاه هنرمندانه خود دست به ساخت تولید تابلو‌هایی زدند که به اعتقاد من بسیار ارزشمند هستند. به هر حال آنچه در این رویداد برای مخاطبان به نمایش درمی‌آید، در راستای سیاست توسعه مخاطب حوزه هنری است که امیدوارم بعد از این نمایشگاه، امکان به نمایش درآمدن و عرضه آن در دیگر مجموعه و نقاط فرهنگی دیگر وجود داشته باشد. نمایشگاه نقاشی «روز‌های پیروزی» تا ۲۶ بهمن ماه سال ۱۳۹۹ غیر از روز‌های تعطیل در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برای علاقه‌مندان جهت بازدید دایر است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار