بسیج با اجرای طرح تسهیل ازدواج ۵۰۰ هزار زوج را تا بهار ۱۴۰۰ به خانه بخت می‌فرستد
کد خبر: 1036995
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Llj
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۵
بسیج وارد حوزه تسهیل ازدواج شد و بنا دارد تا کمک‌های مؤمنانه را در مسیر اجرای طرح تسهیل ازدواج جوانان هدایت کند. در این طرح بناست زمینه تحقق ازدواج ۵۰۰ هزار زوج فراهم شود و یک میلیون نفر از جامعه ۱۳ میلیونی مجردان کشور تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به خانه بخت بروند.
کبری فرشچی
سرویس جامعه جوان آنلاین: در راستای تسهیل ازدواج جوانان و خدمات مؤمنانه به خانواده‌های دارای فرزندان مجرد و هدایت کمک‌های مؤمنانه آحاد مؤمنین جامعه برای بهترین عمل مؤمنانه یعنی کمک به تکمیل نیمی از دین قشر عظیم جوانان به عنوان اصلی‌ترین سرمایه‌های مؤثر کشور، طرح تسهیل ازدواج جوانان توسط سازمان بسیج مستضعفین اجرایی می‌شود. در این طرح خدمات مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج و خصوصاً همسان‌یابی و احیای سنت حسنه وساطت خیرانه و میانجیگری برای شناساندن زوج‌های هم کفو که در حرز و عفت و حیا دور از منظر خانواده‌ها قرار دارند، در پایگاه‌های مقاومت بسیج توسط مشاورین آگاه به امور ارائه خواهد شد.

همچنین بناست از ظرفیت خیرین حوزه مسکن برای کمک به تأمین بخشی از نیاز‌های مسکن زوج‌های جوان استفاده شود. بدین منظور یک خیر ممکن است مسکن یک ماهه تا یک ساله و بیشتر زوج‌ها را تأمین کند. در این حوزه با عنایت به اهمیت اشتغال برای آغاز زندگی مشترک و ازدواج نیز برای کمک به ایجاد اشتغال این جوانان، خیرین حوزه اشتغال عمل مؤمنانه خواهند داشت. یکی دیگر از نیاز‌های اساسی این حرکت فرهنگی اجتماعی، تأمین کالا‌های اساسی زندگی است. برای این مهم با رایزنی‌های انجام شده، اقلام اساسی جهیزیه با قیمت بسیار مناسب و تخفیف در کارخانه تهیه شده و با حمل حمل و نقل رایگان تحویل خواهد شد. بدین منظور زوج‌های متمکن مالی با حق انتخاب هر نوع کالا پرداخت نقدی خواهند داشت. همچنین امکان اقساط ۱۲ ماهه با حق انتخاب هر نوع کالا در نظر گرفته شده‌است. در این طرح ۱۰ الی ۵۰ درصد هزینه متناسب با شرایط و سطح اقتصادی خانواده‌های زوج‌ها تأمین می‌شود. همچنین تأمین صددرصد جهیزیه به صورت بلاعوض از محل کمک‌های مؤمنانه به تناسب شرایط اقتصادی زوج‌های جوان در نظر گرفته شده‌است. در طرح تسهیل ازدواج جوانان بسیج جامعه مستضعفین، مشوق‌هایی نظیر تمهید سفر‌های زیارتی و فراهم کردن امکان گذراندن خدمت وظیفه عمومی در محل سکونت در نظر گرفته شده‌است.

متقاضیان جهیزیه می‌توانند به پایگاه مقاومت بسیج محله خود مراجعه کنند یا از طریق سامانه کمک مؤمنانه به نشانی www. qmb. ir درخواست خود را ثبت نموده یا به سامانه صندوق ذخیره بسیجیان مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند. در ضمن متقاضیان کالا کارت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تا سقف ۲۰ میلیون تومان پس از مراجعه به سامانه بانک مذکور و آگاهی از مشخصات پذیرندگان و قیمت کالا‌ها برای ثبت‌نام به سامانه صندوق ذخیره بسیجیان مراجعه نمایند. خیرین نیز با مراجعه به سامانه کمک مؤمنانه می‌توانند به واریز کمک‌های خود اقدام کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار