تاجیک از بحران مقبولیت اصلاح‌طلبان می‌گوید
کد خبر: 1036990
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lle
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
محمدرضا تاجیک، تئوری‌پرداز اصلاح‌طلب معتقد است که جریان رسمی اصلاح‌طلبی شانسی در انتخابات ۱۴۰۰ نخواهد داشت. او در گفت‌وگویی که اخیراً با روزنامه آرمان داشته، در پاسخ به این سؤال که آیا شانسی برای پیروزی جریان اصلاحات در انتخابات قائل هستید، می‌گوید: «در این شرایط خیر؛ جریان اصلاحات باید یک تغییر بنیادین را در خود به وجود بیاورد. جریان اصلاحات در آلترناتیو‌ها و شخصیت‌هایی که معرفی می‌کند باید شاهد تغییرات جدی باشد. در کارت‌هایی که برای بازی در نظر گرفته شده هم در نوع و هم در روش بازی باید شاهد تغییرات جدی باشیم. این در حالی است که تغییرات متفاوتی مشاهده نمی‌شود. کارت‌ها و کنش‌های کلیشه‌ای از این امکان برخوردار نیستند که جریان اصلاحات را به عنوان یک آلترناتیو جدی در شرایط کنونی مطرح کنند. اگرچه جریان رسمی اصلاح‌طلبی وارد بازی انتخاباتی خواهد شد، اما من شانس جدی برای آن‌ها قائل نیستم.»

برخلاف اصلاح طلبان که خود را دارای پایگاه اجتماعی مناسب می‌دانند و این‌طور نشان می‌دهند که فقط دغدغه مشارکت پایگاه اجتماعی خود را دارند، تاجیک معتقد است که جریان اصلاحات با بحران «مقبولیت و مشروعیت» روبه‌رو است. او می‌گوید: «جریان اصلاح‌طلبی با یک نوع بی‌طراوتی، رکود و اختگی گفتمانی مواجه است. دیری است که از این باغ بری نمی‌رسد و مفهوم و ایده تازه‌ای مشاهده نمی‌شود و در ساماندهی‌ها هیچ‌گونه تغییر ویژه‌ای صورت نگرفته است.»

اغلب اینگونه است که اصلاح‌طلبان وقتی با بحران مقبولیت مواجه می‌شوند، حرف از تحریم انتخابات و چرا نظارت استصوابی داریم و مردم به خاطر رد صلاحیت‌ها نمی‌آیند، می‌زنند. در این یک سال مانده تا انتخابات ریاست جمهوری هم بار‌ها همین بهانه‌ها را تکرار کرده‌اند تا فردا که باختند، بهانه‌ای برای توجیه باخت داشته باشند. حالا تاجیک به وضوح نقاط ضعف‌شان را تصریح می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار