مراکز صنفی البرز پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند
کد خبر: 1036930
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lkg
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
رییس اتاق اصناف البرز:
رییس اتاق اصناف البرز از واحدهای صنفی این استان خواست برای پیشگیری از گسترش ابتلا به کووید ۱۹ و موج چهارم کرونا ، پروتکل های بهداشتی مانند فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت کنند.

بهروز حصاری اظهار داشت که با توجه به شرایط خاص کشور به ویژه استان البرز، متصدیان اصناف باید طبق پروتکل ها ابلاغی عمل کنند در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی اضافه کرد: بازرسان اتاق اصناف درقالب قرارگاه شهید سلگی صنوف مختلف را رصد کرده و با متخلفان برخورد خواهند کرد.

حصاری افزود: نظارت دقیق بر رعایت پروتکل های بهداشتی و سایر تخلفات احتمالی از ماموریت های مهم اعضای این قرارگاه است.

وی دربخش دیگری ازسخنان خود نیز به فعالیت تالارها اشاره کرد و گفت: هرچند براساس اعلام ستاد ملی کرونا فعالیت تالارها درمناطق زرد و آبی بلا مانع است اما برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت این واحدها نیز با رعایت ویژه پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

رییس اتاق اصناف البرز خاطرنشان کرد که با توجه به این شرایط چنانچه متصدیان واحدهای صنفی از مقررات در نظرگرفته شده سرپیچی کنند با آن ها برخورد می شود.

حصاری بیان داشت که طبق اعلام وزارت بهداشت تالارهای پذیرایی با تعداد محدود نفرات، مجاز به فعالیت هستنند ، حداکثر تعداد مجاز پذیرش مهمان درمناطق آبی ۷۵ نفر و در شهرهای زرد ۵۵ نفر در هر سالن درنظرگرفته شده و در تالارهایی که فضای باز دارند ( باغ تالار) این تعداد ظرفیت در نظر گرفته شده می‌تواند دو برابر شود.

وی گفت: آموزش رعایت شیوه نامه بهداشتی به کارکنان تالارها، عدم دریافت وجه نقد در هنگام تسویه حساب، استفاده از ماسک و دستکش برای کارکنان ، انجام تب سنجی برای تمام مهمان ها، ضد عفونی کامل سالن، سرویس های بهداشتی ، آشپزخانه ها و نمازها خانه قبل و بعد ازمراسم ، استفاده از سیستم تهویه و هواکش مجهز و عدم سرو غذا به صورت سلف سرویس از مهمترین مفاد تدوین شده برای فعالیت تالارها است.

حصاری تاکید کرد: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی متصدیان تالارها مراتب را به معاونت نظارت و بازرسی اتاق اصناف البرز با شماره تلفن ۳۲۲۱۸۱۵۴و ۵۵ اطلاع دهند.

اکنون بیش از ۱۲۰ هزار واحد صنفی از جمله ۴۰۰ تالار پذیرایی دراستان البرز فعالیت می کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار