ساکنان البرز از مراکز مجاز و معتبر گوشت مرغ خریداری کنند
کد خبر: 1036834
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lj8
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
مدیرکل دامپزشکی استان البرز :
مدیرکل دامپزشکی استان البرز با اشاره به ورود آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به استان، اعلام کرد که به تمام ساکنان استان توصیه می کنیم که گوشت مرغ مورد نیاز خود را به طور حتم از مراکزی خریداری کنند که چرخه نظارتی را طی کرده و مهر و برچسب دامپزشکی داشته باشد.

غلامرضا توکلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیماری آنفلوانزای فوق حاد طیور یک بیماری زئونوز (مشترک بین انسان و پرندگان) است، افزود: مردم به هیچ وجه مرغ را از مراکز غیرمجاز ، خریداری نکنند.

وی اظهار داشت: اگر مردم با فروش فله ای یا بدون مهر و برچسب دامپزشکی مواجه شدند، موضوع را بلافاصله به شبکه های دامپرشکی مستقر در شهرستان ها گزارش دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه مرغداری های صنعتی مستقر در استان البرز از لحاظ درگیری با این بیماری به دلیل واکسیناسیون ۱۰۰درصدی پاک هستند و هیچ واحدی درگیر این بیماری نشده است.

توکلی تاکید کرد که در هنگام استفاده به طور حتم گوشت مرغ را کاملا پخته و تا حد ممکن از استفاده گوشت مرغ به صورت جوجه ای خودداری کرده و یا به صورت کامل بپزند ضمن اینکه تخم مرغ را نیز به صورت کامل بپزند.

وی در خصوص نظارت های لازم بر کشتار مرغ، گفت: از سوی دامپزشکی در تمام کشتارگاه ها مسوول فنی و ناظر شرعی مستقر است و کنترل ۱۰۰درصدی انجام می شود حتی خودروهای حمل مرغ زنده به کشتارگاه ها به طور کامل ضدعفونی می شوند.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز همچنین به مردم توصیه کرد در صورتیکه در منزل پرنده ای نگهداری می کنند اگر با کاهش مصرف دان یا تلفات غیرمتعارف پرندگان روبرو شدند موضوع را فوری به شبکه های دامپزشکی اطلاع داده ضمن اینکه از تماس کودکان با پرندگان جلوگیری کنند.

از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۶ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۲۶۵ دوز واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در واحدهای صنعتی استان به تعداد ۹ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۳۲۴ قطعه طیور تزریق شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار