قبل از خرید میلگرد حتما مقاله ی زیر را بخوانید
کد خبر: 1036815
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lip
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸

رپورتاژ آگهی/ شما برای پرداختن به صنعت ساختمان‌سازی که از صنعت‌های بسیار مهم و اساسی محسوب می‌شود به تجهیزات گوناگون و متفاوتی نیاز دارند. از مهم‌ترین تجهیزات که برای این صنعت مورد صنعت نیاز است، می‌توان مصالح فلزی را در نظر گرفت. این نوع از مصالح، یعنی مصالح فلزی از ضروری‌ و مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز محسوب می‌شوند که ادامه‌ی کار بدون استفاده از آن‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود. همچنین علاوه بر این موضوع، موضوع دیگری نیز وجود دارد که توجه به آن مهم خواهد بود و آن این است که مصالح انواع گوناگونی دارند و برای هر کدام ویژگی‌های مخصوصی در نظر گرفته شده است. دقت داشته باشید که پیش از استفاده و خرید هر یک از مصالح مورد نیاز، از ویژگی‌هایی که دارد، مطلع شوید. این موضوع به شما این امکان را می‌دهد که بهترین تصمیم‌ها را در زمان خرید و استفاده از هر یک بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که مصالح، علاوه بر استفاده در صنعت ساخت‌وساز بر بخش‌های دیگر چون صادرات به دیگر کشورها نیز تاثیر دارند. در ادامه‌ی متن تصمیم داریم برخی از مسائل مربوط به مصالح فلزی را برای شما بازگو کنیم تا شما به خوبی با هر آنچه در رابطه با این مصالح وجود دارد، آشنا شوید.

قبل از خرید میلگرد حتما مقاله ی زیر را بخوانید

انواع تیرآهن و کاربردهای آن در صنعت ساختمان

یکی از مهم‌ترین انواع پروفیل‌های ساختمانی تیرآهن محسوب می‌شود که در صنعت به‌ویژه صنعت ساختمان‌سازی مورد توجه قرار گرفته است و به سبب ویژگی‌هایی که دارد، در زمینه‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول در دو نوع متفاوت به تولید رسیده که یک نوع را می‌توان معمولی و نوع دیگر را تیرآهن بال پهن در نظر گرفت. تیرآهن‌های معمولی و بال پهن با علامت‌های ویژه‌ای به نمایش گذاشته می‌شوند؛ به عنوان مثال علامت تیرآهن پهن H و یا IPB و همچنین تیرآهن معمولی I یا NP در نظر گرفته شده است. موضوعی که در رابطه با این محصول وجود دارد، این است که هر یک از مدل‌های نام برده شده برای تیرآهن خصوصیات و ویژگی ویژه‌ای دارند؛ برای مثال تیرآهن‌هایی که از نوع معمولی هستند ارتفاعشان 80 تا 600 میلی‌متر در نظر گرفته شده که این موضوع باعث می‌شود از این تیرآهن در زمینه‌های گوناگون استفاده شود.

قبل از خرید میلگرد حتما مقاله ی زیر را بخوانید

تیرآهن در چه صنایعی استفاده می شود؟

از جمله زمینه‌هایی که تیرآهن معمولی در آن‌ها استفاده می‌شود، می‌توان به ستون‌ها، بیم‌ها، پوشش‌های سقف، پل‌های لانه‌زنبوری و نعل درگاه‌ها اشاره داشت. لازم است متذکر شویم که در زمان خرید این محصول با مدل‌های گوناگون که شامل سه نوع تیرآهن INP، تیرآهن IPB و تیرآهن IPE روبرو می‌شوید که هر کدام بر اساس استانداردهای کشورهای مختلف به تولید رسیده‌اند و با توجه به ویژگی ظاهری و کیفیتی که دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته توجه داشته باشید که در کنار تمام این مسائل، مسئله دیگری نیز به چشم می‌آید و آن قیمت تیرآهن است. قیمت تیرآهن یکی از مسئله‌های مهمی محسوب می‌شود که باید پیش از تصمیم به خرید و استفاده، در رابطه با آن اطلاعات مناسبی داشته باشید. همچنین باید بدانید که هر یک از موارد گفته‌شده، یعنی طول، نوع و ... همگی بر قیمت تیرآهن تاثیر می‌گذارند، به طوری که شما باید از آن به طور حتم آگاهی داشته باشید. از طرفی لازم است که بدانید قیمت دقیقی برای این محصول وجود ندارد، چرا که بازار ثبات مشخصی ندارد و قیمت‌ها به صورت لحظه‌ای جابه‌جا می‌شوند.

میلگرد، جبران کننده ی قدرت کششی بتن

پیش از هر چیزی باید بدانیم که میلگرد یا آرماتور چیست؟ باید گفت که میلگرد زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که تصمیم داریم قدرت کششی بتن که پایین است را جبران کنیم. میلگردها با توجه به ساختار ویژه‌ای که دارند، می‌توانند نبود قدرت کششی بتن را به خوبی حل کنند و سبب استحکام و مقاومت شوند؛ اما در رابطه با میلگردها نکته‌ای وجود دارد و آن این است که میلگرد در انواع و مدل‌های گوناگونی طراحی‌شده که هر کدام ویژگی و خصوصیات مخصوص به خود را دارند. دقت داشته باشید که آشنایی با انواع میلگرد به شما این امکان را می‌دهد که تصمیم درستی در راستای خرید این محصول داشته باشید. برای مثال میلگرد A1، یک میلگرد نرم و بدون آج به نظر می‌رسد که در آهنگری و انجام عملیات جوشکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد یا مدل دیگر یعنی میلگرد A2 نوع دیگر میلگرد بوده که سختی آن متوسط بوده و به طور معمول در صنعت ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قبل از خرید میلگرد حتما مقاله ی زیر را بخوانید

آشنایی بیشتر با میلگرد های آجدار

A3 نیز مدل دیگر میلگرد ساختمانی است که آج دارد و نسبتا از دسته میلگردهای سخت محسوب می‌شوند. نوع دیگر از میلگرد، میلگرد A4 بوده که یک میلگرد سخت با آج پیچیده است و از آن در زمینه‌های گوناگونی به ویژه ساختمان‌سازی استفاده می‌کنند. دقت کنید که مدل‌های نام برده شده از میلگرد، اندازه و سایزهای متفاوتی دارند؛ زیرا برای هر کدام کاربرد مخصوصی لحاظ شده است؛ اما نکته‌ای که در رابطه با میلگرد وجود دارد، این است که ایران میلگرد تولید خود را به دیگر کشورها نیز صادر می‌کند. لازم به ذکر است که صادرات این محصول از انواع صادراتی به حساب می‌آید که می‌تواند سودآوری بالایی را برای کشور و شخص فراهم آورد. شرکت‌های گوناگونی در ایران مشغول به تولید این محصول هستند؛ این شرکت‌ها پس از آنکه تولیدات خود را انجام دادند، با توجه به قوانین و اصول صادرات، میلگردهای تولید شده را به کشورهای دیگر به ویژه کشورهای همسایه چون ترکیه، ارمنستان، افغانستان، عراق و ... پرداخته‌اند.

قبل از خرید میلگرد حتما قیمت ها را بررسی کنید

در حال حاضر شما به طور کامل با میلگرد و انواع گوناگون آن آشنا هستید؛ اما مسئله‌ی دیگری نیز وجود دارد و آن قیمت میلگرد است. قیمت میلگرد یکی از موضوعاتی به حساب می‌آید که لازم است پیش از اقدام به خرید و استفاده از این محصول مورد توجه قرار گیرد. دقت داشته باشید که مسائل ذکر شده در قسمت قبل اعم از نوع، اندازه و مواردی از این دست، همگی بر قیمت میلگرد تاثیر دارند و شما باید پیش از تصمیم به خرید، به تمام این مسائل توجه داشته باشید تا بتوانید بودجه‌ی مناسبی را برای تهیه این محصول فراهم کنید. همچنین به دلیل آنکه بازار مربوط میلگرد، ثبات ندارد، نمی‌توان قیمت دقیقی را برای آن در نظر گرفت و تنها راه ممکن برای مطلع شدن از قیمت، برقراری ارتباط با فروشگاه و شرکت تولیدکننده محصول است.

نتیجه گیری و جمع بندی مقاله

همان‌طور که متوجه شدید، در این مقاله در رابطه با موضوعاتی چون قیمت تیرآهن، صادرات میلگرد و قیمت میلگرد، اطلاعاتی در اختیارتان قرار گرفت. داشتن چنین اطلاعاتی به شما کمک می‌کند تا تصمیمات درستی را در راستای چنین مسائلی داشته باشید. در آخر امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از آن بهره‌ی لازم را ببرید.

پیشنهاد ما به شما برای خرید انواع آهن آلات ساختمانی، فروشگاه آنلاین آهن آلات شهر آهن است زیرا با توانایی فراوان خود تجربه ای فراموش نشدنی از خرید را برای شما رقم خواهد زد.

مقاله برگرفته از وب سایت فروشگاهی شهر آهن به آدرس وب سایت https://www.shahrahan.com/

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار